hosting: Hunet
r34
  cikkekfotók        
beszámoló [koncert]  2025. április 23. szerda   19:15
nincsen hozzászólás

szerző: Morello
Eleine, Klogr, Final Stage
2025. április 12, Dürer Kert

  Első headliner turnéját bonyolítja a svéd Eleine, ami szerencsére hozzánk is eljutott. A svéd melodikus, gótikus metalos csapat járt már néhányszor nálunk, emlékezetes lehet például a 2020-as koncertjük a régi Dürer Kertben, ahol a Myrath-tal együtt játszottak és amely gyakorlatilag a legutolsó komolyabb nemzetközi metal koncert volt a Covid lezárások beütése előtt.
  Én magam is ekkor ismertem meg Madeleine Liljestam csapatát és kifejezetten jó benyomást tettek. Azóta nem keresztezték egymást az útjaink, de most 2025-ben kíváncsi voltam, hol tart a csapat, így ellátogattam a koncertjükre. Ráadásul azóta új korong, a 2023-ban megjelent We Shall Remain is kiadásra került.
  
  Mivel a Dürer nagyteremben épp a Sex Action játszott, az Eleine a kisteremben kapott lehetőséget, de a létszám tekintetében ez elégséges is volt így. Nem volt fullasztó teltház, de lézengés sem, egy korrekt létszámot mozgatott meg a négy nagylemezt birtokló Eleine. Ráadásul szemmel láthatóan a megjelentek döntő többsége kente-vágta a csapat diszkográfiáját, dalait, szövegeit, így kimondottan jót tett a koncertnek, hogy a szó szoros értelemben vett rajongók voltak elsősorban itt.
  De először még két számomra ismeretlen olasz csapat, a Final Stage és a Klogr kapták meg a színpadot, hogy megmutathassák magukat a magyar közönségnek. A Final Stage tagjai nagyon fiatalok voltak, amolyan igazi sikerre szomjas kölykök, akiknek maga a varázslat lehet egy ilyen turnéba, egy ilyen szervezett gépezetbe bekerülni. Egy csinos énekesnővel álltak fel, aki nagy átéléssel és dicséretre méltó énekteljesítménnyel lopta be magát a szívekbe, maga a zene pedig kicsit modernebb hangvételű, de alapvetően melodikus metal.
  
  Korrektül nyomták, a basszer srác a vokálokba is besegített, sőt olykor amolyan rap-es szövegmondásra is vetemedett, amitől konkrét Linkin Park-os hangzása lett a nótának. Ezt nem negatívumként, hanem érdekességként említettem.
  Szóval mindenképpen ügyesek voltak, ha nem is lenyűgözőek, a műfajban azért ma már nagyon nehéz igazán különlegeset mutatni. Egy kiemelkedő dalszerzési vénával lehet még figyelmet nyerni, a Final Stage esetében hallgattunk jó, ötletes dalokat, megoldásokat, de a mezőnyből üstökösként kiemelkedőnek biztosan nem tekinthetjük őket. Mindent összevetve érdemes volt megismerni őket és reméljük, a jövőben is hasonló lelkesedéssel fogják művelni a zenélést.
  
  A Klogr már rutinosabb gárda, 2011-ben alakultak, de őszintén szólva engem nem ragadott magukkal a zenei világuk. Sőt, az ifjú titán Final Stage zenéjét érdekesebbnek találtam. A Klogr szerzeményeit inkább amolyan dalfolyamként lehetne körülírni, amelyek végigzsizsegtek a hallójáratainkon, de olyan igazán sok emlékezetes momentum nem maradt meg.
  Ebben talán a hangzás is közrejátszott sajnos, mert kissé steril, zajos, kásás hangzás jutott nekik, amely nem segítette az emlékezetes motívumok kihallását. Voltak pedig melodikus gitártémák, andalító megoldások, ezek alapvetően működtek volna, de nekem valahogy nem ütött be a történet. A kissé monoton, kiabálós ének se segített. Persze voltak a teremben, akiket szemmel láthatóan megragadott a zene és a hömpölygő dalok hangulata, de én valahogy nem éreztem a magaménak a zenei világukat. Akkor már inkább jobban működött nekem a Final Stage koncertje.
  
  Az Eleine-nél nagyon nehéz elvonatkoztatni attól, ha a csapat frontján mondjuk egy szakállas, fekete pólós, lóhajú pasas állna vagy valamilyen random, jellegtelen énekesnő, ugyan mennyire emelkedne ki a gárda a számtalan hasonszőrűből a színtéren? Vagy akár úgy is kérdezhetném, ugyan ki tenne még csak annyi próbát is, hogy meghallgassa őket? Madeleine és az ő nőiessége önmagában van olyan jelenség, hogy felhívja a figyelmet a bandára és azért erre bizony rá is játszanak.
  De a külsőségekről igazából csak ennyit, mert ha ezen túllépünk, jogosan lehet mondani, hogy egyébként a zene is eladja magát, illetve Madeleine is nagyon jó énekesnő és frontasszony, ez is tagadhatatlan. Koncerten is nagy átéléssel és rendkívüli kedvességgel prezentálja a dalokat, meghatódva a közönség szeretetétől, így teljesen megérdemelten nő a rajongótáboruk. A Dürer kisterem ráadásul egy egészen emberközeli, közvetlen hangulatot prezentált, vagyis sokkal átélhetőbb volt a közönség-zenekar viszony mindkét oldalról, mint egy nagyobb, kordonokkal elválasztott színpadon.
  
  Így a testhez simuló, kicsit futurisztikus ruházatú Madeleine is teljesen átadta magát a hangulatnak, az előzenekarok alatt a kissé passzívan figyelő közönség pedig szintén lelkesebb üzemmódra váltott. A két alaptag, Madeleine és Rikard Ekberg gitáros körül alaposan lecserélődött a társulat – pont a turné előtt eresztették szélnek dobosukat és basszusgitárosukat, valamilyen homályos, és meglehetősen kényelmetlenül hangzó, „a rajongókkal való nem megfelelő bánásmód” miatt. Lehet, hogy ezt jobb is nem feszegetni, mindenesetre ezeken a posztokon új arcok játszottak most a csapatban.
  A dalok döntő többsége ma a két utolsó lemezről, a Dancing In Hell-ről és a We Shall Remain-ről szólt, a jelenlévők pedig szemlátomást jól ismerték a dalokat, hiszen a legtöbben együtt énekeltek Madeleine-nel és a villázás, headbang sem maradt el a nézőtér egyik pontján se. Az Eleine számaiban sok a atmoszférikus, szimfonikus elem, amely a gothic metal hangulatát is megidézi, de a keményebb, headbang-elősebb riffek, kiállások miatt a durvább vonulat is képviselteti magát. Szóval abszolút mai zene az Eleine és akik a dallamosságot és a nem túlzásba vett durvulatot egyaránt preferálják, azoknak működni fognak a lemezeik.
  
  A mai estén is egyértelműen bebizonyították, hogy figyelemreméltó bandáról van szó, szimpatikus színpadi teljesítménnyel és remek hangulatú dalokkal. A játékidőre se hiszem, hogy panasza lehet bárkinek (15 számot játszottak), így ha valaki keményebb kötésű és nem mellesleg (de egyébként úgy is...) szemrevalóbb koncertélményt szeretett volna, mint a rút Sex Action-ös huligánok, érdemes volt a kistermet választani.
  


Kulcsszavak:
  eleine     klogr     final stage 


Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó helyszín: 

Dürer Kert - Budapest

 kapcsolódó cikkek: 

Április 12-én svéd szimfonik metal a Dürer Kertben: jön az Eleine

PAIN, Ensiferum Eleine, Ryujin Budapesten

Kamelot + Myrath + Eleine a Barba Negra Red Stage-en

Myrath, Eleine

Először Magyarországon! Madeleine Peyroux
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Halflives a Dürer Kertben!
Caliban, In Hearts Wake, Cabal, Assemble the Chariots
Hooverphonic a Dürerben
The Vices ismét a Dürerben
Airbourne, Asomvel
Rivers of Nihil, Cynic, Beyond Creation, Dååth
Punk legendák a Dürerben: Circle Jerks, Negative Approach és Descendents
Planet of Zeus a Dürerben
Tarja Turunen / Marko Hietala
Suffocation, Angelmaker, Fuming Mouth, Carcosa, Mélancolia
Distant az Analog Music Hallban!
 kapcsolódó fotók: 

ELEINE - 2025. április 12. DÜRER KERT - WE SHALL REMAIN TOUR 2025

KLOGR - 2025. április 12. DÜRER KERT - WE SHALL REMAIN TOUR 2025

FINAL STAGE - 2025. április 12. DÜRER KERT - WE SHALL REMAIN TOUR 2025
 kiemelt 
Metallica 2026
  
A Metallica 8 év után visszatér Budapestre! A zenekar 2026-ban már negyedik éve futó, rekord-döntögető M72 elnevezésű világkörüli turnéját hozza el Budapestre, ráadásul a No Repeat Weekend megoldással, azaz két este is hallhatjuk a bandát, két teljesen különböző programmal és más-más előzenekarokkal, június 11-én a Pantera és az Avatar, 13-án pedig a Gojira és a Knocked Loose lesznek a Metallica vendégei

Ugly Kid Joe: teljes műsorral várnak a júniusi koncerten
Cradle Of Filth: brutális lemezzel térnek vissza Budapestre
Carcass, Beneath The Void, Vér a DÜRERben
Zseniális blues gitáros érkezik június 14-én
 friss hozzászólások 

FAB-Springfest - 26. Virágzás Napjai (1)
Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 zöld darázs 3d    kiskalász    black foxxes    ludditák    divine ascension    immortal    civet    beatkoho    az ördög benned lakozik    full of hell    star wars    long distance calling    headcat    michael bay    enterprise earth    obsidian kingdom    Ízek    ryan phillippe    pain of salvation    tátrai band    arany album    werk akadémia    the mahones    duff mckagan    wings of love  

r43
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!