szerző: PjotrFusio Group – Stickman 2007. október 25. Budapest - Kultea Klub
A Tom-Tom Records gondozásában jelent meg a 2006-os év eMRTon díjas jazz zenekarának, a Fusio Groupnak negyedik nagylemeze Stickman címmel. A lemez anyagával folyamatosan koncertezik a zenekar. A turné legközelebbi budapesti állomása 2007. október 25-én lesz a Kultea Klubban. A koncertet a Duna TV is rögzíti.
A Fusio Group 1992-ben alakult, amikor még a Fusio Quartet nevet viselte. Néhány tagcserét és egy bővülést követően 1995 óta Fusio Group néven működik a Szendőfi Péter vezette formáció. Az együttes zenei arculatát nagymértékben meghatározza az alapító személye és zeneisége, hiszen a repertoár Szendőfi Péter saját szerzeményeiből és hangszereléseiből áll. Stílusirányzatát tekintve leginkább a Chick Corea Electric Band, Joe Zawinul (1932-2007) - féle Weather Riport vagy a Dave Weckl Band képviselte jazz-fusion irányzatba sorolható, akik a legnagyobb hatást gyakorolták a zenekar vezetőjére, hangszerelőjére, de az egyes nóták széles spektrumon mozgó zenei irányzatokat foglalnak magukba.
Első önálló lemezük 1995-ben jelent meg Life Rhythm címmel, ezt követte négy év múlva az Attitudes album. A formáció ebben az évben új taggal is bővült, mert a csapathoz csatlakozott Romhányi Áron billentyűs és ekkor változott a zenekar neve Fusio Group-ra. 2003-ban pedig Energy címmel megjelent első koncertlemezük. Az idei évben pedig a negyedik albumuk látott napvilágot Stickman címmel, amellyel az ország első vonalbeli muzsikusaiból álló együttes egy újabb lépést tett előre sajátos stílusának és hangzásvilágának kialakításában.
Az együttes rendszeres szereplője hazai is külföldi fesztiváloknak. A zenekar tagjai pedig a magyar zenei élet neves muzsikusai, akik számos produkció, lemez illetve televíziós és rádiós felvétel közreműködőjeként szereztek hírnevet. A Fusio Group zenei jelentőségét a 2006-ban kapott eMeRTon díj is bizonyítja.
Tagok: Elek István saxofon Kormos János gitár Barabás Tamás basszusgitár Romhányi Áron billentyű Szendőfi Péter dob, octapad
A lemezről: A Stickman c. (pálcikaember) lemez 2007 januárjában került rögzítésre. Az új album - akár csak az előzőek - Szendőfi Péter vadonatúj szerzeményeit tartalmazza, melyek más eddig megjelent lemezen nem hallhatóak. Egy-két szerzeményben ismét visszatér az elektronika, mint ahogy az jellegzetessége volt a régebbi lemezeknek, de itt csak színfoltként hallható néha egy-egy effektszerű hangzás, vagy aláfestés. A dalok mindegyike külön-külön jellegzetes karakterrel bír, mégis az album egységes stílust és hangzást mutat.
Néhány érdekesség a lemezről: A felvételek most is ahogy mindig nagyon jó hangulatban zajlottak, leszámítva Szendőfi Péter és Barabás Tamás küzdelmeit az influenza vírussal. Néhány jól sikerült nóta felvétele orbitális pizza rendelésbe torkollott. A harmadik Pros & Cons című track végén hallható YODA hangszínen elhangzó kis mondatocska is egy ilyen után született meg Barabás Tomi szájából, amikor bejátszott valami figurát, ami nem feltétlenül passzolt a nóta végéhez. Ennek magyarázataként mondta bele a beszélő mikrofonba azt az ominózus Csak egy ötlet volt, kivághatod mondatot. De legalább a mondat rímel
A lemez érdekessége még a lemez borítója, amely a művész hangszerkészítő édesapjának keze munkáját dicséri. Az ember nagyságú acélszobrot Szendőfi Attila a kert végében otthagyott, selejtre ítélt hulladékból alkotta meg. A figura merev, mint egy igazi Stickman - pálcikaember, mégis rendkívül dinamikus és lendületes. Külön kiváló karakter a mosolygós arc a félre fésült frizurával, ami alapvető mottója lett az albumnak. Az albumot egy beteg zenésztársuk felépülése reményében dedikálta a zenekar, ami még ember közelibbé teszi az emberfeletti zenei produkciót.