hosting: Hunet
r40
  cikkekfotók        
lemezajánló [nagylemez]  2007. augusztus 4. szombat   12:47
1 hozzászólás

szerző: Barna
Aghora: Formless
Season Of Mist

  Az Aghora rendesen megváratta a progresszív metal zenére éhes rajongótáborát, ugyanis a zseniális debütáló lemezüket még 2000-ben adták ki. A floridai bandát olyan zenei géniuszok alapították, mint a Cynic-ből ismert Sean Malone basszusgitáros és Sean Reinert dobos. A Cynic hatása megkérdőjelezhetetlen a jazz-metal fúziós zene történetében, így felfokozott várakozások voltak az Aghora első lemezével szemben, aminek teljes mértékben meg is tudott felelni a progresszív mestermű. Aztán csak teltek-múltak az évek és nem akart érkezni az újabb album.
  
  Most 2007-et írunk, és a rajongók végre kezükben tarthatják a második Aghora lemezt. A Formless című albumon már más zenészeket hallhatunk, csak a gitáros Santiago Dobles maradt meg az eredeti felállásból, valamint Sean Reinert kisegítő zenészként dobolta fel az anyag egy részét. A basszusgitáron Alan Goldstein játszik, és sajnos játéka közelébe sem ér Sean Malone zsenijének. Eljátssza a kötelező dolgokat, de legtöbbször csak a gitárt követi és csak néha mutat be egyéni megmozdulásokat, díszítéseket, basszusszólókat. Az énekesnő személye Danishta Rivo-ról Diana Serra-ra cserélődött. Diana hangja kellemes, érzéki és egyben erőteljes; remekül idomul a zenéhez. A lemez zenei téren ugyanazt a komplex, progresszív megközelítésű muzsikát tartalmazza, mint az elődje. Annyi a különbség, hogy a zene Santiago Dobles gitármunkája köré épült, és nem olyan ritmusszekció orientált, mint a két Sean által jegyzett első album. Itt az orientalista, keleties, és spanyol flamenco-s gitártémák valamint a durva thrash-es riffek keveredése alkotja a lemez gerincét. A jazzes gitárfutamok és finom gitárszólók tökéletes harmóniában simulnak bele a lemez progresszív zenei egyvelegébe. Santiago témái nagyon jók, gitáros zsenije megkérdőjelezhetetlen, de a lemez egészét tekintve érezni lehet a dalszerkesztés terén a Cynic tagok hiányát. A lemez 70 perce kicsit soknak tűnik, és nem csak a bonyolult, odafigyelést kívánó zenei megoldások miatt, hanem a néha egymásra hasonlító, hasonló momentumokat tartalmazó számok miatt. Az időnként önismétlő témák ellenére természetesen ez egy nagyszerű hangzású, csodálatos album, aminek minden egyes percét élvezettel lehet hallgatni. A lemez mind a 13 száma tartalmaz érdekes pillanatokat, de ezek közül is kiemelkedik a Dimebag Darrell emlékének szánt Dime című instrumentális nóta, a technikás, zúzós riffekkel támadó és finom témázgatást is tartalmazó Atmas Heave és a több mint 12 percben csodásan felépített, komplex Formless.
  
  Tehát összességében egy igazi remekmű született, a Formless megérte a hét év várakozást. A ragyogó gitárjátékkal fűszerezett progresszív zene magába olvasztja a jazz megoldásait, a metal keménységét, a keleties hatásokat és mindezt simogató női énekkel tálalja. A lemez egyszerre durva és lágy, de mindenképpen izgalmas és elkápráztató. Igaz ugyan, hogy elődjével összehasonlítva hiányzik Sean Malone géniusza, de így is egy nagyszerű album született Santiago Dobles gitárművész vezetésével. Minden zenerajongónak ajánlom a lemezt, aki szereti a progresszív, komplex zenei megoldásokat, a képzett zenészi teljesítményeket, és a technikázás mellett érzelmeket is tartalmazó nagybetűs muzsikát.
  
  Számlista:
  
  1. Lotus
  2. Atmas Heave
  3. Moksha
  4. Open Close The Book
  5. Garuda
  6. Dual Alchemy
  7. Dime
  8. 1316
  9. Fade
  10. Skinned
  11. Mahayana
  12. Formless
  13. Purification



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 ismeretlen 2013. augusztus 20. 13:25  #1

 kapcsolódó linkek: 

Aghora

Season Of Mist

 programajánló: 
2024. november 22.
Swing à la Django & Kozma Orsi koncert
2024. november 23.
Hollywood Undead, Sleeping Theory
2024. november 25.
Metallica program az Apocalpytica-tol a Barba Negra Red Stage-en
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Vented: Cruelty And Corruption
Drawing: Vol. 6
KabinLáz: Kihajolni Veszélyes EP
Born Again: Mesevilág
Agregator: Semmiből – A Semmin Át
Impovizatív jazztechno performansz Szipka-loops új lemeze
Frank Blackfire: Back On Fire
Megjelent a Quimby 25 éves születésnapi Aréna koncertje DVD-n
Megjelent a Tárkány Művek negyedik nagylemeze: Magyar konyha támad
Sabaton: The Last Stand
 kiemelt 
Dying Fetus, Chelsea Grin, Despised Icon
  
Tengerentúli extrém metal csomaggal kínál túlnyomás elleni szelepet a karácsonyi készülődés / őrület közepén Concerto Music

Terror, Nasty, Combust a Durer Kertben
Descendents (US), Circle Jerks (US), Negative Approach (US)
Electric Callboy: 2025-ben már az MVM Dome-ba térnek vissza!
Wheel, Múr: izgalmas és feltörekvő zenekarokat hoz idén a progmetal Mikulás
 friss hozzászólások 

Blind Myself, 27, Isis (1)
Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Wolfheart, Before The Dawn, Hinayana (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 rita ora    kevin bacon    adimirion    symphony x    the poster boy    gutted    lovreck    lagerstein    new lows    apey acoustic    armored dawn    red hot chilli peppers    tom cruis    guilhem desq    silverstein    gaya arutyunyan    paul gilbert    shadowthrone    v.i.v fesztivál    babel sound    supernem    wamp    macbook pro    shining    sights & sounds  

r46
Copyright 2000-2024 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!