A Szellemi Tulajdon Világnapja alkalmából Az ASVA (Audiovizuális Művek Szerzői Jogait Védő Közhasznú Alapítvány), a BSA (Business Software Alliance) és a ProArt (Szövetség a Szerzői Jogokért) ünnepséget tartott az Uránia Nemzeti Filmszínházban, ahol a jogalkotók, a jogvédők, a filmes és zenei élet hazai képviselői forgalmazók, szerzők és előadóművészek együtt emlékeztek meg az emberi alkotó tevékenység jelentőségéről.
Az ENSZ genfi székhelyű Szellemi Tulajdon Világszervezete, a WIPO 2000. évi közgyűlésén döntött arról, hogy április 26-át a világ társadalmi fejlődéséhez és haladásához meghatározó módon hozzájáruló műszaki alkotók és művészek munkásságának és eredményei védelmének szentelt világnappá nyilvánítja, amely tisztelgés az emberi tudás és képzelőerő, a kreativitás előtt.
A Szellemi Tulajdon Világnapja jó alkalmat teremt arra, hogy elgondolkodjunk, milyen fontos az alkotó tevékenység és az innováció szerepe egy jobb világ megteremtésében. Az emberi alkotó tevékenység egyaránt hajtóereje a haladásnak a tudományban, az üzleti életben, a technológiában és a művészetekben azaz minden emberi törekvésében. E korlátlan erőforrás felismerése, fejlesztése és gazdasági tőkeként való hasznosítása kulcsfontosságú korunk világában ahhoz, hogy javíthassunk az emberi élet minőségén.
Az ünnepségen megjelenteket Mihály György, az ASVA, Szűcs László, a ProArt elnökei, valamint a BSA részéről Sarlós Gábor köszöntötték. Később az egybegyűltek megtekinthették M. Tóth Géza: Maestro című Oscar-jelölt animációs kisfilmjét, mely egy fellépésre készülő feszült művész hallucinációit jeleníti meg, tele humorral és zenei leleménnyel.