hosting: Hunet


  cikkekfotók        
előzetes [fesztivál]  2001. szeptember 30. vasárnap   15:52
nincsen hozzászólás

szerző: Bahia.Hu
4. Nagy Fül Fesztivál - még egy Füles
2001 október 4-6, Kultiplex

   Miért Nagy Fül? Miért immár negyedszer? Annak is, akié zsíros, megfáradt és csak vezényszavak regisztrálására használja, s annak is, akié tiszta, s csak dobgépeket hallgat vele. Minek ennyi divattalan (egyben a divatok felett álló) zene? Itt nem lesz se Kispál és a Borz, se Irígy Hónaljmirigy, se Britney Spears, se Csajkovszkij Hattyúkvartett, se Biatorbágyi Fúvósbanda. Kelet-európai csodabogarak, akikbol sosem lesz sztár, és Nyugat-európai harcosok, akikből sosem lesz pénz! Egy komplett nemzetközi brigád, akikhez képest a Leningrad Cowboys diszkó!
  
   Igen, legyen egy fül, egy Nagy Fül, amely mindent befogad! Mindent, ami hiteles, oszinte, megalkuvás nélküli zenésztudattal jön létre, s ami egyetemesen szól és egyetemes érték. Szól arról, hogy nem minden a piac, nem minden a szórakoztatás, nem minden a Pokémon és a G.I. Joe, s nem minden a 100 Folk Celziusz. Mert van egy Király Ernő Újvidéken, aki 82-évesen is a legtisztább szellemű kísérletező, vagy a NOM Szentpétervárott, akik undergrounban bomlasztják a turbó-közönyt, van Peter Cusack, aki a madarakkal játszik duót Londonban, s Stepanida Borisova Szibériából hozza el nekünk a legtisztább levegőt sámánénekével. Phil Niblock elektronikus didjeridoo-t szerel New Yorkban, Najmányi László vereségoratóriumot ír immár itthon, Peter Brötzmann szaxofonsikolyaival még mindig simán betöri bármelyik ablaküveget Wuppertalban vagy Chicagoban. A Maestro Tritony a legfinomabb posztjazz-t hozza Lengyelországból, a Zlodeji Usi felborítja zenéjével Brünn piroskockás-terítőjű kocsmaasztalait, s Marko Brecelj posztjugoszláv diverzáns-madrigálokat énekel reneszánsz dalnokként. S vannak még sokan mások ott, ahová születtek, vagy a sors vetette őket, s tökéletesen megértik egymást abban, hogy a zene a legnagyobb és legbensőségesebb otthon, s hogy az is marad örökre, s működik, ha nem hagyják, akkor is, s ok itt találkozhatnak, s mi velük.
  Ezért legyen Nagy a Fül, s legyen még mindaddig, amíg csak lehet. Számomra öröm, hogy ennek a hangkonferenciának a diszpécsere lehetek, melyet Dezső Tónival indítottunk útjára 1998-ban.
   Hallgassátok szeretettel és egyre táguló füllel!
  
  
  Programok:
  
   október 4. csütörtök
  23.00 Peter Brötzmann (D)
  22.00 Ole Lukkoye (RUS)
  21.00 Pieces of Brain (PL)
  20.00 Feo and the Smids (SLO)
  
   október 5. péntek
  23.00 The Palinxs (NL)
  22.00 Peter Cusack - Chris Cutler (GB)
  21.00 Tudósok (HUN)
  20.00 Zlodeji Usi (CZ)
  
   október 6. szombat
  23.00 Blurt (GB)
  22.00 Morzelpronk (NL)
  21.00 Király-Ladik (YU)
  20.00 Rujan (CRO)
  
  K.Bazovszky Ház (Horánszky utca 13., VIII., 267 44 91)
  
   október 4. 18.00
  Krétamaszkok Dévényi Vera és Aknay Csaba fekete-fehér fotóinak kiállítása, melyek az elozo Nagy Fül fesztiválokon készültek.
  Megnyitja Marko Brecelj (Szarajevó)
  
   október 6. 11.00
  Az új zene és az mp3 kerekasztal-beszélgetés a fesztivál résztvevoivel és a kérdésben érintettekkel a szerzoi jogokról és az internetről.
  Bevezeti: TGNoise.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó linkek: 

4. Nagy Fül Fesztivál

 programajánló: 
2025. december 3.
The Subways (UK) - For Eternity Tour 2025 (Dürer Kert - Budapest)
The Subways For Eternity európai turné (Dürer Kert - Budapest)
Megvan a decemberi The Subways jubileumi turnéjának két előzenekara, így teljessé vált a lineup! (Dürer Kert - Budapest)
 a rovat legfrissebb cikkei: 
A38 Total Breakdown: Malevolence, Gatecreeper és Dying Wish
Újra összeáll a Heaven Street Seven a Budapest Parkban
Apparat bejelentette új albumát és európai turnéját – magyar dátum is van a listán
Clutch 30: ikonikus album ünnepe és egy masszív rock hármas a Barba Negrában
Agnostic Front visszatér Budapestre – a New York hardcore öröksége február 24-én újra felrobban a Dürerben
Lennaissance: Lenny Kravitz újraírja a saját reneszánszát Budapesten
A coldrain először Magyarországon – erős japán–francia trió a Barba Negrában
Lake Street Dive a Dürerben – amikor a soul-pop olyan könnyed, hogy a gravitáció is elengedi
IST IST – a manchesteri poszt-punk misztérium Budapestre érkezik
 kiemelt 
A38 Total Breakdown: Malevolence, Gatecreeper és Dying Wish
  
A brit metal színtér egyik legkarakteresebb élcsapata, a Malevolence 2026

Újra összeáll a Heaven Street Seven a Budapest Parkban
Apparat bejelentette új albumát és európai turnéját – magyar dátum is van a listán
Clutch 30: ikonikus album ünnepe és egy masszív rock hármas a Barba Negrában
Agnostic Front visszatér Budapestre – a New York hardcore öröksége február 24-én újra felrobban a Dürerben
 friss hozzászólások 

Darkest Hour (USA), Bridge To Solace, Suppression(USA), Wall Of Sleep, Casketgarden (1)
Az Arcturus Budapesten (1)
Éljen a diktatúra! – drMáriás retrospektív kiállítása a Godot Intézetben (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 invader    rakamaz    jövő háza    pluto    iscream     2021. november 26.    szántó faszi    ivan &the parazol    sziládi mónika    kettőnégy    good charlotte    nachtmystium    godnr.universe    washington dead cats    pogues    apey acoustic    petrás jános    fleshgod apocalypse    karst    dfsdfs    bejelit    hst stúdió    only the poets    pennywise    milovice  

r47
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!