hosting: Hunet
r33
  cikkekfotók        
előzetes [koncert]  2007. február 22. csütörtök   12:40
nincsen hozzászólás

szerző: Morello
Metalmania 2007 Fesztivál
2007. március 23, Almássy téri Szabadidőközpont

  Idén is megrendezésre kerül a nagy sikerű Metalmania fesztivál, amely ezúttal is színes felhozatallal várja a fémzenére éhes közönséget. A kezdeményezés 21 évvel ezelőtt Lengyelországból indult, de 2003-tól a régió más országaiban is megrendezésre került a Metalmania, így egyfajta vándorfesztivállá alakult. Magyarország 2 éve lépett be a „klubba”, így most 2007-ben már harmadszor élhetjük át a Metalmania fesztivál adta élményeket.
  Az idei fesztivál több tekintetben is rendhagyónak minősül. Egyrészt a helyszín az eddigi Petőfi Csarnok helyett az Almássy téri Szabadidőközpont lesz március 23-án, másrészt a kisszínpad programja érdekes módon egy korábbi napon, március 16-án lesz megtartva a Kultiplexben. A Metalmania fesztiválra váltott belépő természetesen a kisszínpad programjára is érvényes. A látogatókat nem csak izgalmas koncertek, hanem közönségtalálkozók, dedikálások is várják.
  
  A 2007-es fesztiválon természetesen szintén a nagyhatású, külföldi zenekarok jelentik a legfőbb vonzerőt. Az amerikai Testament koncertjére már bizonyára ki vannak éhezve a hazai rajongók, hiszen az utóbbi években a tengerentúli thrash legenda több magyarországi fellépés tervezetét is le kényszerült mondani (többek közt a tavalyi Metalmaniát), de ezúttal már nem menekülnek a nyakizmok! A Chuck Billy (ének), Eric Peterson (gitár), Alex Skolnick (gitár), Greg Christian (basszusgitár), Louie Clemente (dob) felállásban működő Testament a ´80-as évek egyik meghatározó thrash bandája volt, amely sokat tett a jól ismert bay area stílus kialakításáért. Tagcserékkel kísérve, de a 90-es években is működött a banda, több sikeres albumot is kiadtak olyan időszakban, amikor már hasonló zenekar beadni kényszerült azt a bizonyos kulcsot. Chuck Billyt aztán agytumor döntötte ágynak, de az óriási termetű indiánnak sikerült lebirkóznia a gyilkos kórt, így a Testament története folytatódott. A mai fellépés azért ígérkezik különlegesnek, mert tavaly újra összejött a fent említett klasszikus felállás, így a 80-as évek meghatározó zenészei ismét egy színpadon szolgáltatják vállvetve a kíméletlen thrash metalt. Az egyedüli gyenge pont Louie Clemente a dobos poszton, őt nemrégiben a Dimmu Borgir-ból ismert Nick Barker váltotta.
  
  A hazai közönség előtt már bizonyítottan nem ismeretlen a finn Korpiklaani neve. Az őrült folk-metált játszó brigád először 2005-ben járt nálunk, de a koncertjük olyan bombasztikus hangulatú volt, hogy tavaly két helyszínt is lefixáltak nálunk, ahol hasonló fergeteges bulikat adtak, természetesen minden esetben agyig töltött koncerttermekben. A csűrdöngölős, táncolásra és bulizásra egyaránt alkalmas muzsikájukat már 2 album óta élvezhetjük, viszont nem sokkal a Metalmania fesztivál után már kapható lesz a Tervaskanto névre keresztelt újabb alkotás.
  
  A harmadik nagy név a brit My Dying Bride, akiknek szintén megvan a jó ideje kialakított, bejáratott stílusuk, akárcsak a fenti zenekaroknak. Az eddigi gyors, pergős ritmusok helyett az MDB a mélabús, befordult, elvont dallamokkal operál, 1990 óta számos nagylemezzel táplálják a csakis rájuk jellemző zenei világot. Tavalyi, The Line Of Deathless Kings címet viselő alkotásuk valószínűleg számos újabb rajongót vonzott a táborba. A My Dying Bride fellépései élőben is különlegesek, képesek visszaadni a lemezeken hallható szívbemarkoló életérzést.
  
  A külföldi zenekarok mellett több hazai kiválóság is tiszteletét teszi a Metalmania fesztiválon. Jelen lesz az egyik legkiválóbb hazai thrash banda, az ózdi Remorse, a jellegzetesen elborult zenét játszó, tavaly kiváló albummal jelentkező Watch My Dying, a szintén meglehetősen egyedi zenét játszó Wackor, a Soulfly tribal-metal világát idéző Cadaveres, a Dimmu Borgir-hoz hasonló black metal fogat a Sin Of Kain, valamint a három ország tagjaiból verbuválódott Obiat.
  
  A március 16-i Metalmania Kisszínpad is izgalmas koncertekkel várja a látogatókat a Kultiplexben, fellépnek a Korog, Casketgarden, Ad Astra, Stonedirt, Remembering The Steel (Pantera tribute) zenekarok.
  Amit a kezdési időpontokról és a jegyekről tudni érdemes:
  
  MetalMania Fesztivál
  2007. március 23., péntek 14.00 óra
  Budapest, Almássy Téri Szabadidőközpont
  Belépő: február 20-ig 6500 Ft, ezt követően 7000 Ft. Az első 100 db belépő 5900 Ft.
  
  MetalMania Kisszínpad
  2007. március 16., péntek 18.00 óra
  Budapest, Kultiplex
  Belépő: 1500 Ft. MetalMania belépővel ingyenes!



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó linkek: 

Metalmania 2007

NegativeArt

 programajánló: 
2025. július 11.
15 év boldogság - a Budapest Parkban ünnepli első lemezének jubileumát a brit Hurts
Raklap az AlterPlacc Klubban
2025. július 17.
Say Hello To The Hits – Lionel Richie összes nagy dala élőben az MVM Dome-ban!
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Teljes a B MY LAKE programja
Raklap az AlterPlacc Klubban
Harminc év lázadás, kompromisszum nélkül – a Darkest Hour, Bleeding Through, Shai Hulud és Denial of Life a Dürerben
Obituary újra Budapesten: a floridai death metal úttörői a Dürer Kertben
The Subways For Eternity európai turné
Yngwie Malmsteen Budapestre is elhozza 40 éves turnéja dalait
Kemény metal, fullos chill – idén sem maradunk Alpárfeszt nélkül
Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján
ArcTanGent 2025 az angliai Somerset-ben
Parkway Drive: novemberben Budapesten
 kiemelt 
Raklap az AlterPlacc Klubban
  
Piszkosul fiatalok és szemtelenül tehetségesek: a sepsiszentgyörgyi Raklap zenekar tagjainak átlagéletkora még mindig 20 év alatt van, mégis 6 klipet hoztak már ki, 2023-ban pedig az első nagylemezük is megjelent ’Alicsdmeafoldetmertleakrokszalni’ címmel

Harminc év lázadás, kompromisszum nélkül – a Darkest Hour, Bleeding Through, Shai Hulud és Denial of Life a Dürerben
Obituary újra Budapesten: a floridai death metal úttörői a Dürer Kertben
The Subways For Eternity európai turné
Yngwie Malmsteen Budapestre is elhozza 40 éves turnéja dalait
 friss hozzászólások 

FAB-Springfest - 26. Virágzás Napjai (1)
Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 fesztiváljegy    tara reid    my chemical romance    eta    skore    don gatto    death is not glamorous    over promises    anna&thebarbies    zenés-táncos    crown the lost    rock the boat    stain the canvas    rompeprop    vinny appice    tito & tarantula    zslenszky    the casting out    dan patlansky    natasha shneider    johnny roger    mutiny on the bounty    így neveld a sárkányodat    embers    zslenszky  

r49
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!