magazin [kiállítás] 2005. október 29. szombat 13:43
nincsen hozzászólás
szerző: FidoKiállítások a Millenárison 2005. november
November
Fehér Erika: Dialógus (Fű-szobrok)
Az egymással és a szemlélővel dialógusban álló fű-szobrok természeti lényekké váltak.
Az állandó növekedésben, megújulásban, változásban lévő élő szobrokat, fűalakokat organikus létük és gondozásuk során a természet befogadta.
Alkotótársak az idő mely múlásával folyamatosan dúsítja, gazdagítja a fűlényeket az eső, a szél és a nap, mely élteti a szobrokat.
fűlényeket érezhetjük meditációs objektumoknak is vagy az egyre fontosabbá váló csend nagyköveteinek. Gulyás Judit
A belépés díjtalan!
november 527. Fogadó Csiga Galéria
Chroma: Mucsy Szilvia fotókiállítása Megnyitó: november 4. 18h Megnyitja: Palotai János esztéta
Xpoma görögül színt jelent.
A színes képekből álló kiállítási anyag a 2004 és 2005-ben készült képeket mutatja be. A képek egy része főként Athénban, más része Budapesten, illetve Szicíliában készült és azt az olykor élénk, vidám, máskor hűvös, borongós fényvilágot tükrözi, amely a napfény színezte házfalakról, a kikötői üres terekről, a tenger reflektálta csillogásról vagy egy épületbelső fémkorlátjáról verődik vissza, hogy megszínezze a teret, amelyben a világ, mint egy pergő film zajlik, él, történik vagy éppen megáll egy csendes pillanatra.
A természet védelme nem fennkölt gondolat, hanem a modern emberi látásmód elengedhetetlen része. Elmulasztása nemcsak súlyos vétek, hanem végtelenül kínos is!
Senki sem lehet divatos és modern, ha környezete védelmére nem fordít legalább annyi figyelmet, mint saját külsejére, ápoltságára, ruházatára.
Ennek tudatosítása érdekében a Bayer Hungaria Kft., idén másodszor, természetvédelmi fotópályázatot szervezett, természet, pusztuló természet, szimbiózis témakörökben. A legjobb pályamunkákból készült kiállítás tekinthető most meg a Millenáris Parkban.
A belépés díjtalan!
2006. október 1-ig - Park
Fekete Zsuzsanna üvegművész: Üvegbeton installáció Fekete Zsuzsanna a Magyar Formatervezési Díj idei nyertese
Több mint tíz éve kizárólag az üvegbeton technológia újjáélesztésén, továbbfejlesztésén dolgozom. Innovatív kísérleteim nyomán egészen új karakterű üvegbeton szerkezetek születtek, amelyek különleges vizuális megjelenési formájuk révén az idők során szinte védjegyemmé váltak. Fekete Zsuzsanna
A szakmában évtizedek óta ismertek az üvegbeton elnevezésű szerkezetek, amelyek az építészeti üvegek egy speciális válfaját képezik.
1991-ben, az akkorra már feledésbe merülő művészi üvegbeton technikát Fekete Zsuzsanna az ausztriai tanulmányai során fedezte fel újra, majd hazatérve az Iparművészeti Egyetemen kezdett el mélyrehatóbban foglalkozni a technika újjáélesztésével.
1995-ben elsőként kísérletezett olyan üvegbeton elemek létrehozásával, amelyekbe élükre állított síküveg lapokat helyezett. Munkáiban a rogyasztott vagy pate-de-verre technikával készült üvegek mellett sokszor betonba zárt apró fénypont-raszterek jelennek meg, amelyeket üvegcsövek és botok alkotnak. Az üvegelemeket befoglaló betont számos esetben anyagában színezi, textúráját nemes kőzúzalékkal vagy üvegőrleménnyel teszi gazdagabbá.
Fekete Zsuzsanna a Moholy-Nagy László Ösztöndíj programja során olyan művészi igényű, sorozatgyártásra alkalmas fényáteresztő üvegbeton építőelemeket fejlesztett ki, amelyek különleges megjelenésük, és szerkezetük miatt a világon egyedülállóak. A beton és a síküvegek társításából a hagyományos üvegtégláknál jóval kifinomultabb, jelentésgazdagabb építőelemek születtek. írja Halasi Rita Mária a művésznő munkáiról.
Fekete Zsuzsanna munkáit 2002 februárjától Használati Mintaoltalom védi.
Legújabb üvegbeton megoldásai szabadalmaztatás alatt állnak. A nemzetközi szabadalmazási eljárás szintén folyamatban van.
Építészek: Kovács Gabriella és Jóföldi Szabolcs
A kiállítás díjtalanul megtekinthető a Park nyitvatartási ideje alatt.