Kacat-pop és sógor-groove: ezt kínálja április közepén az A38 Hajó. A Café Drechsler nevű bécsi lounge-trió fellépését a nemrégiben kissé átalakult, de töretlen sikerű, ezúttal Vázsonyi János szaxofonossal kiegészülő Amorf Ördögöké követi.
Az Amorf Ördögök volt már szobadiszkó-zenekar, játszott jegenyezenét, újabban pedig kacat-poppal állt elő. Friss elektronika vegyül a hatvanas évek tánczenéjével, külvárosi kuplék pörgős groove-okkal. A kortárs Magyarország egyik legjobb zeneszerzőjének és egyik legjobb szövegírójának gimnáziumi barátságából született együttes egy hónapja tartotta harmadik nagylemezének bemutatóját az A38-on tomboló sikerrel.
A zenekar 1993-ban alakult gimnáziumi zenekarként. Az alapító Tövisházi Ambrus és Tariska Szabolcs hosszú évekig csak a merevlemez-fióknak barkácsolták különös hangulatú muzsikáikat. Öt évvel később került a csapatba a Krétakör Színház színésznője, Péterfy Bori, akinek fátyolos hangja, és bűbájos színpadi megjelenése pompásan illett a zeneszerző és szövegíró által megálmodott világhoz. Több zenét írtak Szőke András filmjeihez, majd egy évvel később kiugró sikert arattak a Nekem a Balaton... című táncdal-feldolgozással. 2000-ben jelent meg első nagylemezük, mely már teljes fegyverzetben mutatja a zenekart. A Betyár a Holdonnal világos lett, hogy az Amorf Ördögök a magyar könnyűzenei paletta teljesen egyedi, besorolhatatlan és páratlanul tudatos zenekara.
Az Amorf Ördögök zenéje különös hibrid:szégyentelenül keverednek benne a mulatós csárdásdiszkó négynegyedei és a nu-jazz finom hangulatai, a recsegős Hammond-futamok és a visszhangos dubok. E sokféleségből mégis összetéveszthetetlen és páratlanul egységes zenei világ bontakozik ki, melyet csak plasztikusabbá tesz a szövegek markáns hangulata. Irónia, önirónia, kortárs szleng és kupléfordulatok egyaránt jellemzik a szövegeket, melyekben békésen megfér egymás mellett a betyárvilág és a holdraszállás, a kockás abroszos kiskocsma és a marketing, elbűvölő szójátékok és lapos műfilozofálás. A zenekar harmadik lemezének felvételeit követően némiképp átalakult, Péterfy Bori és Eichinger Tibor gitáros távozott az együttesből, állandó vendégként lép viszont fel Vázsonyi János, aki a harmincas generáció egyik legtehetségesebb dzsessz-szaxofonosa.
A zenekar felállása Tövisházi Ambrus: billentyűsök, ének Tariska Szabolcs: ének Pápai István: ütősök Drapos Gergely: basszusgitár Farkas Zoltán: gitár Dudás Zsombor: dob Tompa Ákos: trombita
Diszkográfia Betyár a Holdon, 2000 Molylepke Minibár, 2002 Cellux-szimfónia, 2005
Az előzenekar, a Café Drechsler Bécs egyik elismert klubtriója. A bőgő-dob ritmusszekció feszes funkykkal, gördülő groove-okkal és leheletfinom bárszvinggel egyaránt támogatja a basszusklarinét behízelgő futamait, mindehhez áttetsző elektronika a körítés. Elegáns nu jazz és extatikus tánczene lounge felsőfokon. A zenekar négy éve alakult és azóta fontos képviselője lett a mára megkerülhetetlen bécsi nu-jazz/elektronikuszenei szcénának. A tagok külön-külön gyakran vesznek részt különböző zenei projektekben, játszottak többek között az októberben az A38 Hajón fellépett Waxolutionisttal, de George Clintonnal is. Első lemezük több mint húsz országban jelent meg, és slágerei Németországtól Indonéziáig szerepeltek a klublistákon. A második, Radio Snacks című album pedig végképp rögzítette státusukat az európai lounge hierarchiájának csúcsain. A lemez az Amadeus, az osztrák zenei díj dzsessz/blues/folk kategóriájának öt nomináltja közé került, és május ötödikén kiderül, hogy elnyeri-e a neves díjat. Bár a Café Drechsler elsősorban akusztikus trió, a tagok otthonosan mozognak az elektronikában is. A szvinges, hiphopos, r&b-s alapokat gyakran dúsítják finom szkreccsel, effektekkel, hangmintákkal. A zenekar hangzását az elsősorban basszusklarinétot használó Ulrich Drechsler játéka teszi egyedülállóvá. A Café Drechsler igazi klubzenekar, pillanatok alatt képesek barátságos és otthonos hangulatot teremteni, miközben a közönség alapos átmozgatása sem marad el. A Café Drechsler már járt hazánkban, következő magyarországi fellépése pedig a Volt Fesztiválon lesz.
A zenekar felállása Ulrich Drechsler: tenorszaxofon, basszusklarinét Oliver Steiger: bőgő Alex Deutsch: dob
Diszkográfia Café Drechsler, 2003 Radio Snacks, 2004
Belépő elővételben: 1500 Ft, a koncert napján: 1800 Ft.