hosting: Hunet
r36
  cikkekfotók        
hírek   2025. február 17. hétfő   07:53
nincsen hozzászólás

szerző: ma
Cristina Scabbia (Lacuna Coil) nem tartja rosszindulatúnak, ha a nőiességét dicsérik


  A Lacuna Coil énekesnőjét, Cristina Scabbia-t rendszeresen szokták emlegetni a metalzene legdögösebb hölgyei között, a Revolver magazin 2006-os címlapján is szerepelt. Az énekesnőt erről kérdezték, aki elmondta, hogy számára ez nem szexizmus vagy zavaró tényező:
  „A helyzet az, hogy soha nem láttam ebben rossz szándékot. Mindig is úgy gondoltam, hogy nagyon erőteljes dolog, ha egy nő nőies tud maradni. Imádom, ha a nők erőt mutatnak. Szeretem, ha az erősít meg, aki vagyok, és nem akarom elrejteni magam csak azért, mert nő vagyok, és ha megmutatom a lábaimat, az azt jelentené, hogy kevesebbet érek. Ez nem az én problémám. Szóval amikor a Revolver magazin címlapjára kerültem – mivel én voltam az első nő, aki erre lehetőséget kapott –, számomra ez hatalmas megtiszteltetés volt, mert ez volt az első alkalom, hogy egy amerikai magazin egy nőnek adta meg azt a lehetőséget, hogy címlapon szerepeljen. Ez akkor teljesen ledöbbentett.
  
  Egyszerűen csak örültem, ha ezzel több nő is csatlakozhat a női énekeses zenekarok táborához – bár ez egy olyan meghatározás, amit sosem szerettem igazán. Talán azért, mert a Lacuna Coil előtt egy másik világból jöttem – sok dance-t és R&B-t hallgattam, és számomra teljesen normális volt, hogy nők zenélnek és énekelnek. Ez nem volt újdonság. A metált többnyire férfiak dominálták, mert egy agresszívebb és keményebb műfaj volt, de soha nem tekintettem magam másnak vagy kevesebbnek csak azért, mert nő vagyok. Ez sosem volt az én személyes problémám. Az viszont igaz, hogy az emberek előítéleteivel meg kell küzdeni. Számolni kell a reakciókkal. Bármit teszel vagy mondasz, számíthatsz rá, hogy lesz visszhangja.
  
  Soha nem mennék át egy bizonyos határon azzal, ahogyan megmutatom magam – de ez azért van, mert nem akarom ezt tenni. Nem érdekel azonban, hogy más nők mit kezdenek a testükkel – ez az ő dolguk, és nem fogom elítélni őket. De az biztos, hogy amint valamit teszel, fel kell készülnöd a reakciókra. Elkeserítő, hogy sokan csak a külső megjelenést látják, de biztos vagyok benne, hogy minden nő, aki szerepelt a Revolver magazin ‘Hottest Chicks In Metal’ listáján, tehetséges is volt. Legalább kaptunk egy kis figyelmet akkoriban.
  
  És végül is, a nők is előfordul, hogy egy énekesre azért figyelnek fel, mert vonzónak vagy szexinek tartják. Szóval, mindegy. Ha ezt eszközként tudod használni a figyelem felkeltésére, és jól érzed magad vele, akkor amíg ez a te saját döntésed, azt csinálsz, amit akarsz.”



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2025. február 23.
Queensrÿche Budapesten: a debütáló EP-t és a Warning lemezt is eljátsszák a 2025-ös koncerten! (Dürer Kert - Budapest)
Queensrÿche: zajlik az Origins turné, készül az új lemez, 23-án pedig Budapesten játszanak! (Dürer Kert - Budapest)
2025. február 25.
Planet of Zeus: A görög heavy rock titánok a hatodik stúdióalbumukkal lépnek fel a Dürer Kertben (Dürer Kert - Budapest)
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Budapesten fociztak és tetováltattak, most ismét jön a The Vices
Misztikus szarvas a legújabb Platon Karataev klipben
Jeff Dunn (Mantas) nyilatkozott arról, hogy soha többet nem akar beszélni Tony Dolan-nel (Venom Inc.)
Új EP a debreceni MOLTO-tól, itt az első klipes dal
Első önálló bulijával érkezik hazánkba James Hype!
The Howlers: brit sikerek után irány Európa!
A lázadás és szabadság himnusza érkezik a Knives-tól
A The Jet Buzz üzenete: Telnek múlnak az évek, de ne hagyd el magad!
 kiemelt 
Static-X- Dope a Dürerben
  
Július 29-én a Dürer Kertben játszik a Static-X! A 30 éve indult, 2018 óta újra működő amerikai industrial metal zenekar a Project Regeneration lemezekkel érkezik Budapestre, a szintén amerikai Dope társaságában

Balls To The Wall: heavy metal sztárokkal vette fel újra a legendás albumot Udo Dirkschneider – márciusban Budapesten játszanak!
Queensrÿche: zajlik az Origins turné, készül az új lemez, 23-án pedig Budapesten játszanak!
Comeback Kid: 20 éves jubileum a „Wake The Dead” albummal a Dürer Kertben
Vanden Plas koncert Budapesten - 25 év után tér vissza fővárosunkba a német prog metal csapat
 friss hozzászólások 

Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 cult of luna    lifespark    casketgarden    égi kávéház    abnormality    efott        uada    tower heist    warner bros.    up in the air    merlin    rise and fall    paddy and the rats    paddy & the rats    the mono jacks    the rite    hordes of chaos    gravefruit    neck sprain    stone    magyar atom    batman    sziget 2011    vam design center  

r41
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!