hosting: Hunet
r34
  cikkekfotók        
kultúra [fesztivál]  2024. április 10. szerda   06:25
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
Ötödik alkalommal rendezik meg Budapesten a Fehér Ilona Nemzetközi Hegedűversenyt


  A Fesztivál Akadémia Budapest nyári programsorozatának keretében 2024. július 4-14. között ötödik alkalommal rendezik meg Budapesten a rangos Fehér Ilona Nemzetközi Hegedűversenyt, amelyre az egész világról várják a résztvevőket.
  
  Kokas Katalin hegedűművész, Liszt-díjas, Érdemes művész, a Zeneakadémia docense és Kelemen Barnabás Kossuth- és Liszt-díjas hegedűművész, egyetemi professzor alapította a legendás hegedűtanárról, Fehér Ilonáról elnevezett nemzetközi versenyt 2017-ben, amely a 22 évesnél fiatalabb hegedűsöknek, szólista-tehetségeknek szól. A versenyzőket világszínvonalú, neves hegedűművészekből és pedagógusokból álló nemzetközi zsűri értékeli, a zsűri elnöke a kezdetektől egy legendás Fehér Ilona-tanítvány, Shlomo Mintz hegedűművész és karmester, aki idén nyáron is Budapestre érkezik a Fesztivál Akadémia meghívására.
  
  A jelentkezéseket 2024. május 5-ig várják a Fesztivál Akadémia weboldalán.
  
  A Fehér Ilona Nemzetközi Hegedűverseny a Fesztivál Akadémia Budapest komplex, háromlépcsős versenyrendszerének legmagasabb szintű megmérettetése összetett versenyanyaggal, két korcsoportban. A verseny szerves részét képezik a zsűritagok mesterkurzusai. A résztvevők a február 14-én kezdődő Fesztivál Akadémia Budapest fesztiválprogramján, annak koncertjein is részt vehetnek. Az eseménysorozat tehát nemcsak arra kíván lehetőséget teremteni az ifjú hegedűsöknek, hogy tehetségükkel megmutatkozzanak a nagyvilág előtt, hanem arra is, hogy a legjobbaktól tanuljanak a mesterkurzusokon és a kamarakoncerteken. A résztvevők eközben megismerkednek Magyarország sokszínű zenei kultúrájával és épített örökségével egyaránt a számos különleges helyszínen zajló fesztiválon.
  
  Az elmúlt években a Fesztivál Akadémia Budapest országjáró mesterkurzusa szervezésében a FAB művészei több mint 1100 gyermeknek adtak egyéni mesterkurzust Kárpát-medence-szerte és közel 400 tanárral állnak kapcsolatban, akiknek lehetősége van arra, hogy ötpontos, vagy akár 30 pontos akkreditált továbbképzésben elszámolják részvételüket. A képzésekhez kapcsolódik a FAB versenyrendszere, ahol korosztályonként egyre nagyobb versenyanyaggal mérhetik össze tudásukat a résztvevő gyerekek, fiatalok. A FAB rendszerében három verseny szervesen épül egymásra. A Halász Ferenc Országjáró Tehetségkutató a legkisebbeknek szól, 6 éves kortól. Ezt követi a Hubay Jenő Nemzetközi Hegedűverseny, amely kilenc közép-kelet-európai ország versenye 9 éves kortól 22 éves korig, döntősei automatikusan meghívást kapnak a Fehér Ilona Nemzetközi Hegedűversenyre, amely az egész világra kiterjedő, magas összdíjazással járó verseny, három fordulós nagy versenyanyaggal. A korábbi négy versenyen alkalmanként 50-70 fiatal tehetség mérette meg magát a legtöbb európai országból és az USA-ból, Kanadából, Japánból, Kínából, Törökországból, Dél-Koreából és Ausztráliából.
  
  „Egész évben az ország különböző részeire utazunk művésztársaimmal, és eddig több mint ezer gyereknek tartottunk egyéni mesterkurzust. Tapasztalataink alapján hoztuk létre a FAB versenyeinek háromlépcsős komplex rendszerét. Ennek legmagasabb szintje a Fehér Ilona Nemzetközi Hegedűverseny, melyet világhírű tanárok és művészek alkotta zsűri értékel, összetett és komoly követelményrendszerrel. A verseny népszerűségét mutatja, hogy 2022-ben nem kevesebb, mint 24 országból vettek részt a megmérettetésen. Ez igazán jó alkalom arra, hogy a hazai, felkészült diákok is összemérhessék tudásukat korosztályuk legjobbjaival az egész világról.” (Kokas Katalin)
  
  „Ha megnézzük a hegedűjátéknak azt a rendkívül gazdag és színes hagyományát, amelyet olyan előadók képviselnek, mint Joachim József, Carl Flesch, Reményi Ede, Auer Lipót, Hubay Jenő és számos más magyar legenda, köztük Fehér Ilona, ha végignézünk a különböző nemzeti iskolákon Izraeltől Oroszországon és Németországon át Magyarországig, akkor megérezzük, hogy milyen kihívást és mekkora gyönyörűséget jelent számunkra a múlt, amelyet boldogan őrzünk meg és adunk tovább a fiatalabb nemzedéknek.” (Kelemen Barnabás)
  
  A Fesztivál Akadémia Budapestet (FAB) kilenc éve hívta életre Kokas Katalin és Kelemen Barnabás azzal a céllal, hogy a magyar fővárosban egy nemzetközi rangú eseménysorozatot - fesztivált és mesterkurzusokat - hozzanak létre, egy valódi élő műhelyt. A FAB keretében a világ legjelentősebb komolyzenei sztárjai költöznek be nyáron Budapestre évről-évre és lépnek fel a főváros legszebb helyszínein egyszeri és egyedi formációkban, vállalva, hogy foglalkoznak a kurzusokon résztvevő diákokkal is. A FAB rendkívüli szakmai minőségét mutatja, hogy a világ legjelentősebb zenei eseményei között (Luzern-, Verbier, Salzburg) jegyzi a nemzetközi szakma.
  
  „A résztvevők a szélrózsa minden irányába (30 ország) viszik hazánk jó hírét, ezzel a Fesztivál Akadémia Budapest a világ leghíresebb szólistái révén országunk kulturális nagykövete is egyben.” (Kelemen Barnabás)



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2024. április 30.
Glenn Hughes: Deep Purple - Burn lemez 50 éves jubileumi turné budapesti állomással!
2024. május 9.
Esti Kornél a Budapest Parkban
2024. május 12.
Budapest Garden Party: Zenei - Gasztrofesztivál
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Játékszín Podcasting - Menopauza és ami mögötte van!
A Thália Színház a 2024/2025-ös évadban közönségkedvenc előadásokkal készül
Hiánypótló ritkaságok és műfajteremtő zenészek a negyedik Liszt Ünnep első programjai közt
Kuriózumok a Főapátsági orgonahangverseny-sorozaton Pannonhalmán a Bazilika800 emlékévben
Mi komolyan vesszük a könnyűzenét is - Áprilisban jazzel folytatódik a Semmi komoly, ősztől pedig új helyszínre is költözik
Európa egyik legjobbja Pannonhalmán – Nagyböjti koncertsorozat a Capella Savariával
Elfajzott művészet II.
Ritkán játszott hegedűversenyt szólaltat meg Kokas Katalin a Danubia Zenekarral
 kiemelt 
Vonósnégyesre átdolgozott heavy metal himnuszokkal érkezik Anneke van Giersbergen
  
Szólókarrierje újabb különleges mérföldkövét mutatja be május 19-én Anneke van Giersbergen: a Heavy Strings turné keretében többek között Maiden, Sabbath és Guns klasszikusokat ad majd elő félig akusztikus, vonósnégyessel és zongorán kísért hangszerelésben

Berúgja az évet a Dead Daises: új dal, album és koncert novemberben
Il Divo koncert szeptemberben: 20 éves jubileumi turnéjukon sem hagyják ki Budapestet
The Amity Affliction, Infected Rain: csomagban olcsóbb a jegy a nyár két ütős bulijára
Esti Kornél a Budapest Parkban
 friss hozzászólások 

Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Wolfheart, Before The Dawn, Hinayana (1)
Új Falcongate LP: Blood Red Roses (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 the pills    honeyball    structures (can)    horda    legion    fábián juli    garbage    b.b. king    kung fu panda 2    michael fassbender    mz/x    michael fassbender    project x    world invasion    dresch mihály    demoshow    kate winslet    atticus    stone temple pilots    hernádi judit    the social network    barn burner    nemes márton    Éli könyve    muzsikás  

r50
Copyright 2000-2024 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!