hosting: Hunet
r37
  cikkekfotók        
hírek   2023. november 6. hétfő   06:20
nincsen hozzászólás

szerző: ma
Helmet, Cavalera és Persefone koncertek rövidesen a Live Nation-től


  Nem maradnak koncert nélkül a súlyosabb zenék kedvelői sem, legyen szó alternatív metálról, heavy metálról vagy éppen progresszív death metál előadókról, mindenkire gondoltunk. Novemberben érkezik a hét év után új lemezzel jelentkező Helmet és a Sepulturát alapító testvérek zenekara, a Cavalera is, akik a Bestial Devastation és a Morbid Visions újra felvett számaival turnéznak, de már jövő évre is van ötletünk. Februárban 14 év után ismét a Persefone rázza fel az éjszakát, három kiváló zenekar társaságában.
  
  Helmet
  
  Page Hamilton már többször is kinyilatkoztatta, Budapest az egyik kedvenc városa, így már-már természetesnek mondható, hogy az őszi európai turnéból most sem marad ki szép hazánk. A zenekar ráadásul hét év után új lemezt jelentet meg. Eddig a zenekar rajongóinak a 2016-os megjelenésű Dead to the World című album óta a 2021-ben megjelent koncertfelvételekből összeválogatott Live and Rare-re keresztelt lemezzel kellet beérniük. Mostanáig, a LEFT című konceptalbum megjelenéséig ugyanis már csak napok vannak hátra és november 25-én mi is még frissiben élvezhetjük az új lemez dalait az Analog Music Hallban.
  
  Cavalera
  
  Sepultura és Soulfly rajongók figyelem, brazil death metal headbang-találkozó november 30-án a Dürer Kertben, azaz visszatérnek hozzánk a Cavalera testvérek! A testvérpár a Sepultura két első lemeze újrafelvett verziójával indul turnéra: a Bestial Devastationt és a Morbid Visionst rögzítették újra. A Sepultura zenekart alapító testvérpár illusztris pályafutása immáron négy évtizede tart, így logikus lépésként a Cavalera fivérek újra felvették munkásságuk kataklizmáját is jelentő két első Sepultura-albumot. A fivérek hűek maradtak a kezdeti idők nyers, ellentmondásos energiáihoz, s a nyolcvanas évek kaotikus fellépéseire emlékezve ennek megfelelően a dalok, mint egymás után következő, mélyre vitt ütések úgy szólalnak majd meg, esélyt sem hagyva a hallgatónak a pihenésre, felépülésre. A négyesfogat friss lendülettel ragadja meg ezen két album temetői esszenciáját, az elejétől a végéig bemutatva, hogy a Morbid Visions és a Bestial Devastation még a holtakat is felébreszti a kriptáikból.
  
  Persefone
  
  A téli klubszezon végének legvadabb metálbuliját az andorrai Persefone szállítja, akiket a Hypno5e, a Stellar Circuits és a Lampr3a társaságában február 22-én, az Analog Music Hallban csíphettek el. A szemfülesebb magyar metálosoknak eddig egyetlen alkalommal volt lehetőségük élőben is látni az andorrai zenekart, 2010-ben a csillebérci Metálfeszten, úgyhogy erről a mostaniról nem érdemes lemaradni, kedves kiscserkészek. A kiemelkedő progresszív/dallamos death metálos Persefone gazdag hangzásvilágáról és technikailag precíz munkáiról ismert, melyek új mércét állítanak fel a modern, extrém, progresszív metálban. A 2001-ben alapított Persefone eddig hat stúdióalbumot adott ki, melyek a zenekar számtalan zenei alapelvét mutatják be. Magas technikai színvonalat, egyedi dallamokat, rengeteg váratlan riffet és zenei sokszínűségett. A banda olyan figyelemre méltó előadókkal turnézott már, mint az Obituary és a Leprous és olyan fesztiválok színpadain léptek fel, mint a Wacken Open Air, a Metal Days, a Brutal Assault, a ProgPower és a 70 000 Tons of Metal. Tavaly februárban megjelent legújabb albumukkal, a Metanoiaval pedig végre hozzánk is ellátogatnak!



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2025. június 17.
Ugly Kid Joe: teljes műsorral várnak a júniusi koncerten
2025. június 21.
Dublin lüktetése Budapesten: A Fontaines D.C. a Barba Negrában
2025. június 26.
Jean-Michel Jarre kilenc év után tér vissza Budapestre egy látványos elektronikus utazással (Papp László Budapest Sportaréna)
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Eddigi legfülbemászóbb albumát adta ki a Tune-Yards párosa
Megérkezett cserihanna fesztivál dalának klipje, a Sörseggű lány
Elmarad a Gojira koncertje
Új felállással vág neki a nyári fesztiváloknak, és az őszi-téli-tavaszi jubileumi turnénak a Dying Wish
“Ami a szememben, az van a szívemen…” - Ossian dal- és klippremier
Elektronikus elegancia sötét tónusban – itt az Under The Ash a Pink Panther Project-től
A ballada, ami örökre ott marad – új dal a Double Vision-től
De’Wayne kiadta az eddigi legsebezhetőbb dalát
 kiemelt 
Rockmaraton 2025
  
Idén ismét Dunaújvárosban dübörög a kemény zene, hazánk legnagyobb tisztán rock/metal fesztiválján, a Rockmaratonon

Életművet ünnepel Németh Gábor
A kanadai The Damn Truth is érkezik júliusban
Morcheeba: A trip-hop mesterei visszatérnek Budapestre
Kosheen: októberben a Barba Negrában lépnek fel
 friss hozzászólások 

FAB-Springfest - 26. Virágzás Napjai (1)
Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 dying wish    exciter    harm´s way    a perfect circle    anvil    abbath    a nyugtalanság kor    angelus apatrida    gravefruit    davey and the porchmonkies    christopher nolan    world war z    timebomb    dreadful peace    red riding hood    tonmi lillman    ana de la reguera    számos pasas    rakamaz    merzbow    balatoni boli    combichrist    másnaposok    mastic scum    carbonfools  

r41
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!