hosting: Hunet
r40
  cikkekfotók        
magazin [asztaltársaság]  2023. november 3. péntek   08:43
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
Különleges meglepetéssel ünnepelte a 70. születésnapját a Matchbox


  Limitált kiadású, szürke-fekete-narancssárga színösszeállítású jubileumi sorozattal teszi emlékezetessé jubileumát a most 70 éves Matchbox. Azokkal a játékkisautókkal, amelyek felidézik a márka elmúlt hét évtizedét, ikonikus modelljeit. Magyarországon a gyártó, a Mattel az évfordulóhoz kapcsolódva a különleges platina részletekkel ellátott és részben újrahasznosított anyagokból megalkotott járművekkel a legkisebbeknek szerzett örömet. A Speedzone csapatával együtt óvodásokat és szülőket leptek - és ajándékoztak meg az ünnepi Matchboxokkal.
  
   A Matchbox generációk óta a gyerekek egyik kedvenc játéka. Köszönhetően annak, hogy a zsebben elférő, hordozható kisautók mindig haladtak a korral. Aprólékos kidolgozottságuk, valósághű megjelenésük miatt a mai napig vonzóak a régi és új rajongók, a gyűjtők körében egyaránt.
  1953-ban, Angliában indult a márka sikertörténete, amikor a céget alapító angol mérnök, Jack Odell a lányának elkészítette az első, gyufásdobozba elférő modelljét, egy gőzhenger kicsinyített, öntvény mását. Az iskolában a többi gyerek azonnal a csodájára járt a kicsi, mutatós, gurulós játéknak és természetesen azonnal sajátot követelt magának. Innen pedig nem volt megállás. Egymás után születtek meg a legkülönbözőbb típusok a személyautóktól kezdve a teherautókig, buszokig. Az angliai üzem ontotta magából a matchboxokat, amelyek a hatvanas években maguk mögé szorítottak minden más versenytársat a játékautók piacán. Idővel a gyerekek nemcsak a kocsikat tologathatták odahaza, hanem autópályákkal, parkolóházakkal, töltőállomásokkal színesíthették a Matchbox kollekciójukat. Sőt a 70-es évektől már villamosakat, tűzoltókat, mentőket, sőt különféle utasszállító - és vadászrepülőgépeket is kapni lehetett, amelyek a valódival megegyező színekben, mintázatokban bukkantak fel a boltok polcain. Sokáig csak Nyugaton. A vasfüggöny keleti felén Magyarország volt az egyetlen, ahol kapni lehetett legálisan ezeket a játékautókat, ha sokszor a pult alól is. Ehhez az is hozzájárult, hogy 1986-ban hazánk hivatalos Matchbox gyártó lett. Több ikonikus modell tőlünk került ki a világpiacra, köztük a Range Rover Police Patrol, a Rolls-Royce Silver Shadow vagy a Ford GT 40 modellek. Bár a magyar kaland 1988-ban lezárult és innen a gyártósorokat keletebbre vitték, az elmúlt bő 30 év is a termékfejlesztés jegyében telt a vállalatnál. 1997-től már a Mattel berkein belül, ahol szintén újító szemmel tekintettek az akkora már több ezer modellt felsorakoztató márkára. Megjelentek többek közt a mechanikus rugóval felszerelt Superfast autók, amelyek gyorsabbak voltak elődjeiknél. Számos jármű kezdett fény -és hanghatásokat adni, illetve a csukható ajtók, motorháztetők, csomagtartók mellé a felnyitható lámpák is szériatartozékká váltak.
  
   A jövő pedig egyértelműen a fenntarthatóság felé tereli a Matchbox-ot. Az 70. évfordulós modelleket részben már újrahasznosított cinkből gyártották, ami csak a kezdet. 2030-ra minden, a márka alá tartozó játék és annak csomagolása újrahasznosított, újrahasznosítható vagy biológiailag lebomló anyagokból fog készülni. A Mattel hosszútávú perspektívát lát matchboxokban és azzal, hogy a gyártást fenntarthatóvá teszi még inkább időtálló, a környezettudatosságra inspiráló játékot szeretne a gyerekek kezébe adni. Mint tette ezt legutóbb pont Budapesten. A vállalat hazai munkatársai a SpeedZone csapatával együtt az egyik fővárosi óvoda kis nebulóit ajándékozták meg a jubileumi kisautókkal. Ahogy erről az alábbi videó is tanúskodik kedves meglepetést okozva tették számukra és szüleik számára emlékezetessé az első nagy találkozást a 70. szülinapját ünneplő Matchbox-szal.
  
   „Hatalmas öröm volt a legkisebbekkel ünnepelni, akiknek generációk óta talán a legtöbb felhőtlen percet okozza a matchboxozás. A csillogó szemeik láttán csak hasonlóan izgalmas, színes és sok vidámságot szerző következő 70 évet kívánhatunk a Matchbox-nak, hogy a fenntarthatóság jegyében még inkább a boldog gyerekkor biztos pillérjei maradjanak ezek a varázslatos kisautók.” – mondta Török Kata, a Mattel magyarországi marketingvezetője.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2025. május 17.
“A downtempo a lassú ütemek ellenére darabokra szakít” - Analog Balaton downtempo majális a Budapest Parkban!
2025. május 18.
Born of Osiris, Ingested, Entheos és The Voynich Code – A progresszív és extrém metal nagyágyúi a Dürer Kertben! (Dürer Kert - Budapest)
2025. május 19.
Arena: 30 éves turnén érkezik ismét az angol neo-progresszív csapat
 a rovat legfrissebb cikkei: 
A hétköznapok szépségét keresik
Túl a filmzenei koncerteken: unikális előadók találkoznak a színpadon Filmslágerek à la Hot Jazz Band Wolf Katival és Pély Barnával
10 Millió Fa: így lesz erdő az 1%-ból!
Edukatív játékkal emlékeznek meg a 200 éve született Jókai Mórról
FAB-Springfest - 26. Virágzás Napjai
SopronFest: egy héten át ünnepel a Várkerület
A monumentális élmények éve - a Budapest Park a tizennegyedik évadban is tud újat mutatni
Túl a filmzenei koncerteken: unikális előadók találkoznak a színpadon
 kiemelt 
Cradle Of Filth: brutális lemezzel térnek vissza Budapestre
  
Június 10-én a Barba Negrában lép fel a brit extrém metal legenda, a Cradle Of Filth, akik új, The Screaming of the Valkyries című lemezüket mutatják be a magyar közönségnek

Carcass, Beneath The Void, Vér a DÜRERben
Zseniális blues gitáros érkezik június 14-én
We Came As Romans új dallal tér vissza – és végre újra jönnek Budapestre!
Duplázik az Elefánt a Kobuciban – június 13-14-én rendesen berúgják a nyár ajtaját
 friss hozzászólások 

FAB-Springfest - 26. Virágzás Napjai (1)
Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 nin    lou reed    sad kolibries    savages    demonica    kerekes anna    radio panic    will ferrell    continoom    alestrom    helstar    killfest    x-men    frozen crown    busa pista    euroblast tour 2012    titanic    raven    vulture industries    west-balkán    andrew garfield    anberlin    svoid    the bouncing souls    ozirisz  

r47
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!