hosting: Hunet
r34
  cikkekfotók        
beszámoló [koncert]  2004. október 16. szombat   11:39
nincsen hozzászólás

szerző: Morello
Iron Maidnem, Wisdom
2004 szeptember 17, Wigwam

  Tavaly eredményes évet zártak az Iron Maiden rajongók. Kedvenc bandájuk 2003-ban kétszer is fellépett Magyarországon, nyáron a Summer Rockson, ősszel pedig Debrecenben. Mindkét koncert fergetegesen jó volt, de az azért belátható, hogy a Maiden nem turnézhat nálunk minden évben. De ha van nekünk egy olyan kiváló tribute bandánk, mint az Iron Maidnem, az talán gyógyírt jelenthet az efféle igényekre. Sőt, még egyedibbé teszi a zenekart, hogy Töfiék a nagy klasszikusok mellett olyan Maiden dalokat is elővesznek, amelyek nem igazán kerülnek bele az angol banda koncertes repertoárjába (pl. Infinite Dreams, Seventh Son, To Tame A Land, Caught Somewhere In Time, stb.). Szóval ők nem egy sima Iron Maiden koncertet utánoznak le, hanem igazi ritkaságok gyűjteményét tálalják nekünk, amit élőben valószínűleg amúgy nem hallhatnánk.
  
  A nagyközönség legutóbb a Szigeten élvezhette az Iron Maidnem előadását. Szuper hangulatú, barátságos buli volt, a banda és a közönség nagyon össze volt hangolódva. Nekem annyira tetszett (noha 1-2 alkalommal láttam már Maidnem-éket, de ez a Szigetes koncert most valahogy különösen megfogott!), hogy elhatároztam, jobban figyelemmel fogom kísérni a tevékenységüket. Nem is kellett olyan sokáig várni, mindössze a Wigwamba kellett ellátogatni szeptember 17-én. Mindenféleképpen izgalmas előadás készülődött, ugyanis az Iron Maidnem a teljes Piece Of Mind album eljátszását irányozta elő. Ez még kiegészülve a már említett ritkaságszámba menő dalokkal egész biztosan óriási koncertélményt eredményez. Szóval kétség sem férhetett hozzá, hogy szeptember 17-én a Wigwamban volt a helyem.
  
  Kissé korán érkeztem, így még rengeteg időnk volt arra, hogy ámuljunk és bámuljunk Rob Halford teljesítményén, ugyanis a kivetítőn a Judas Priest koncertjét adták. Ez is csak arra volt jó, hogy még jobban ostorozzam magam, amiért nem mentem el nyáron a Summer Rocks első napjára, ehhh De végül széthúzták a függönyt, és elkezdődhetett a Wisdom előadása. Iszonyúan nyomul ez a zenekar, szinte minden rangosabb eseményen ott vannak, a leghíresebb külföldi bandák előzenekaraként lépnek fel, egyszóval nem lehet csak úgy elmenni mellettük. Vicces, hogy már szinte a fejemben vannak a dalaik, a riffjeik, holott még nem is hallgattam őket hanghordozón, csak koncerteken találkoztam velük. És ezzel talán még sokan így vannak rajtam kívül. Azt hiszem ez a momentum is hűen tükrözi, mennyire megkerülhetetlen a magyar színtéren ez a banda. A hangulat ezúttal is kitűnő volt, most még talán jobban magával is ragadott, mint az általam látott korábbi Wisdom koncerteken.
  
  A dalok nagyjából a szokásosak voltak, Fate, King of Death, Masquerade, Victory, Strain Of Madness (már a számcímeket is megjegyeztem, bizony ám!). Meglepő módon feldolgozásra került az Eye Of The Tiger című örökbecsű is, a Hallowed Be Thy Name pedig már kevésbé volt meglepő, hiszen ezt a dalt gyakorta eljátssza a koncertjein a Wisdom. Mondjuk ezzel a feldolgozással a mai estén az Iron Maidnem felségterületére léptek, de nem volt ezzel semmi probléma, itt szívből zenélt mindenki, meg amúgy is vállvetve segítették egymást a mai fellépők. Kiss Zoli ugyanis besegített az Eye Of The Tiger éneklésében, később pedig Nachladal István volt az, aki felsomfordált a színpadra, és közös erővel énekelték a Maiden számokat. A Wisdom egyébként kielégített egy nagy-nagy közönségigényt is, ugyanis eljátszották Bruce Dickinson legismertebb szóló dalát, a Tears Of The Dragon-t. A közönség öröme határtalan volt, mindenki teli tüdőből énekelt, zengett a Wigwam. Az Iron Maidnem nem igazán foglalkozik Dickinson szólómunkáival, viszont vendégkönyvekben, személyesen, stb. annyian kérték már ezt a dalt, hogy a közönség érdekében ezt tényleg nem lehetett kihagyni. A Wisdom ügyesen vette észre a lehetőséget, és learatta a babérokat hozzáteszem, teljesen megérdemelten.
  
  Ahogy már megszoktuk, mindent beleadott ma este is a Wisdom, tényleg csak gratuláció illetheti őket, mint ahogy a közönséget is, akik tökéletes partner voltak abban, hogy felállítsák a közel sem alacsony mércét az Iron Maidnem-nek. Egyébként azóta már nálam van a Wisdom EP-je (nem véletlenül), úgyhogy hamarosan lemezismertetőt is olvashattok róla.

  Az Iron Maidnem persze már megszokta, hogy mindenféle mércén kell átlendülniük, de a kiváló előadásmódnak és a már említett ritkaságszámba menő Maiden daloknak köszönhetően még sohasem maradtak alul. Ezúttal viszont nemhogy nem maradtak alul, de még a várakozásaimra is rádupláztak! Minden különösebb körítés nélkül belevágtak a programjukba, és máris élvezhettük az élőben soha nem hallható dalokat. A Back In The Village-el kezdtek, majd jött a Deja Vu, a The Prisoner, valamint a Flash Of The Blade. Számomra kissé meglepő volt, hogy igen sokan fújták kívülről a szövegeket, noha ezek egyáltalán nem a legismertebb Iron Maiden számok. Úgy látszik nem csak a banda, hanem a közönség is kiválóan felkészült, tehát őket is megilleti a dicséret. Többek közt ez is az egyik eleme volt annak az összhangnak, ami miatt ilyen remek hangulatú volt ez az este.
  
  A Flash Of The Blade után következett az igazi csemege, vagyis az előre beígért teljes Piece Of Mind album. Szerintem jó választás volt ez a lemez, hiszen ahogy Kiss Zoli is elmondta, jól ismert Maiden slágerek, és igazi ritkaságok ugyancsak megtalálhatóak rajta. Végig is tolták rendületlenül az összes számot a srácok, Where Eagles Dare-től To Tame A Land-ig (a teljesség kedvéért: Where Eagles Dare, Revelations, Flight Of Icarus, Die With Your Boots On, The Trooper, Still Life, Quest For Fire, Sun And Steel, To Tame A Land). Izzasztó feladat volt, de sikerrel megbirkózott vele mind az Iron Maidnem, mind a közönség. Jó volt, hogy előre bejelentették a teljes album lejátszását, mert így mindenkinek lehetősége volt felkészülni a kevésbé ismert, de nem kevésbé jó dalokból és mint a hangorkán mutatta, a legtöbben éltek is ezzel.
  
  Természetesen az 1983-as kalandozások után még közel sem lett vége a koncertnek, hiszen a nagy klasszikusok sem maradhattak ki a múltidézésből (botrány is lenne különben). Következett tehát a Fear Of The Dark, a Run To The Hills, egy viszonylag újabb szerzemény 2000-ből The Wicker Man, majd pedig a 2 Minutes To Midnight-ra és a The Number Of The Beast-re zúzhattunk egy nagyot. Ekkor már a színpadon énekelt Nachladal István is, mint már említettem. Meg is lehetett őt érteni, a színpad egyik oldalán sem akart lemaradni senki erről az óriási élvezetről, amit a mai este nyújtott. A hosszabbításban előkerült még a Sanctuary, amit még az Iron Maidnem sem játszott eddig, valamint a The Evil That Man Do és az Iron Maiden, amit viszont annál inkább.
  
  Eddigre persze mindenki kellemesen elfáradt (legalábbis aki végigzúzta az egészet az elejétől, mint pl. én), vissza is indult a népség a pultok felé, de amikor újra visszaszállingózott a banda a színpadra, akkor rögvest visszasiettünk, és egy utolsó rohamra indultunk a nyakizmok ellen (és a hangszálak ellen. Bár azoknak már mindegy volt No nem mintha a nyakizmoknak nem). Színpadra invitálták a banda közeli barátját, Tüdőt, és közösen nyomták le a hátralévő két számot, a Hallowed Be Thy Name-et (a Wisdom után másodszor) és a Wasted Years-t. Tüdő is kiadta ami tőle telik, bár a Hallowed Be Thy Name szövegével nem volt tisztában, azt nem igazán kellett volna rábízni. De amúgy is olyan családias hangulatú volt ez a buli, hogy mindez nem vont le semmit az értékéből.
  
  A Szigeten is nagy élmény volt az Iron Maidnem előadása, de ez a buli még annál is pörgősebb volt, hiszen itt róluk szólt az egész, ők voltak a főszerepben. A gitárosok nem lankadtak, teperték a hol technikásabb, hol zúzósabb részeket. Kiss Zoliról már a Uriah Heep beszámolónál is írtam, hogy neki csak azt tudom ajánlani, hogy nehogy véletlenül elküldje egy demoját Bruce Dickinsonnak, mert az öreg Bruce valószínűleg megsárgul irigységében, ezt tartom most is. Igaz, hogy nem 100%-ig énekelt ki mindent, ahogy az a lemezeken hallható, de hát így is ember legyen a talpán, aki több mint 2 órán keresztül így tudja hozni az Iron Maiden-es dallamokat. És Zoli ember a talpán! Kedves stílusa, barátságos viselkedése igazán szimpatikussá tette őt mindenki szemében, igazán jó őt a Maidnem énekesi posztján látni-hallani. Már előre várom, hogy mikor tesznek újra látogatást Budapesten, remélhetőleg a teljes The Number Of The Beast vagy a Powerslave albumot műsorra tűzve



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó linkek: 

Iron Maidnem

Wigwam

 programajánló: 
2024. április 25.
Amit még sohasem láthattál a Parkból - a kulisszák mögé enged betekintést a Blahalouisiana vadonatúj live session videója
2024. április 26.
Nanowar of Steel- Sör, Metal és Buli a Barba Negra-ban!
2024. április 30.
Glenn Hughes: Deep Purple - Burn lemez 50 éves jubileumi turné budapesti állomással!
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Akik házibulit csaptak az MVM Dome-ban: a Depeche Mode
Suicidal Angels, Fusion Bomb, Crimson Fire
A Normandie lenyűgözte Budapestet a Dopamine turné keretében
Cattle Decapitation, Signs Of Swarm
Fesztiválhangulat a Dürer kertben- Halflives és az Inferno Turné
Amaranthe, DragonForce, Infected Rain
Meshuggah, Avatar, The Halo Effect
Két zenekar, egy este a Dead Poet Society és a Ready the Prince lángoló show-ja az Akvárium színpadán
Battle Beast, Saint Deamon, Induction
Black Foxxes szárnyalása, azaz egyedülálló élmény a Dürer Kertben
 kiemelt 
The Amity Affliction, Infected Rain: csomagban olcsóbb a jegy a nyár két ütős bulijára
  
Nyáron sem maradunk ütős és modern metal bulik nélkül a fővárosban

Nanowar of Steel- Sör, Metal és Buli a Barba Negra-ban!
Esti Kornél a Budapest Parkban
Mike Portnoy-jal koncertezik Budapesten a Dream Theater
Először látogat Magyarországra a City Morgue
 friss hozzászólások 

Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Wolfheart, Before The Dawn, Hinayana (1)
Új Falcongate LP: Blood Red Roses (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 chronology    a lány és a farkas    al di meola    sean paul    moby dick    69 eyes    kerecsensólyom    liane carroll    salvus    war-head    boz cordolla    astral doors    darkrise    dr living dead    malevolence    susan tedeschi    zombie11    she past away    shia labaouf    megazetor    necrophagist    the last airbender    kovary    esazlesa    romanticbiodark  

r48
Copyright 2000-2024 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!