szerző: 12qperRost Andrea, Vigh Andrea és Kelemen Barnabás koncertje a Zeneakadémia Nagytermében
Március 2-án az MVM Koncertek keretein belül Rost Andrea, Vigh Andrea és Kelemen Barnabás koncertje kerül megrendezésre a Zeneakadémia Nagytermében. A hangversenyen többségében ritkán hallott művek kerülnek előadásra egészen különleges zenei párosításokban.
Rögtön a koncert elején Debussy műveket hallhatnak hegedű és hárfa átiratokban. Ezt követi Saint-Saëns szóló hárfára komponált fantáziája, majd egy újabb hegedű-hárfa duó következik. A koncertet Rost Andrea és Vigh Andrea duója zárja Händel, Fauré és Ravel művekkel. A két „hangszer”, a több mint 5000 éves múltra visszatekintő hárfa és az emberiséggel egyidős énekhang nem mindennapi találkozása különleges élményt ígér a hangversenyre ellátogató közönségnek. Kihagyhatatlan kuriózumnak ígérkezik a koncert minden komolyzenét kedvelő számára!
Az MVM Koncertek másnap, március 3-án folytatódik a Bartók Emlékházban, a friss Junior Prima Díjas Csőke Flóra gordonkaestjével, majd március 11-én Alekszej Vologyin zongoraestjére kerül sor a Müpában.
A koncertet követően Vigh Andrea vidéki városokban ad további hangversenyeket: március 5-én Kaposváron szólóesten, március 27-én Komáromban Kertesi Ingrid operaénekesnővel hallhatja a közönség. Májusban a Zeneakadémia Nagytermében a MÁV szimfonikusokkal Medveczky Ádám dirigálása mellett Balassa Sándor hárfaversenyét adja elő. Ősszel a Gödöllői Hárfafesztiválon szólókoncertet ad, majd decemberben a Nemzeti Filharmonikusokkal Hamar Zsolt dirigálásával Járdányi Pál hárfaversenyét játssza, majd az év zárásaként Balázs Jánossal és az Anima Musicae Kamarazenekarral Karácsonyi Hangversenyt ad szintén a Zeneakadémia Nagytermében. Vigh Andrea hárfakoncertjei igazi kuriózumnak ígérkeznek minden komolyzenét kedvelő koncertlátogató számára!
Jegyvásárlás a Zeneakadémia jegypénztárában, a www.azongora.hu oldalon vagy awww.jakobikoncert.hu honlapon a Jegyvásárlás menüpontban.
2020. március 2. (hétfő), 19.30 óra – Zeneakadémia Nagyterem
Rost Andrea (szoprán), Vigh Andrea (hárfa) és Kelemen Barnabás (hegedű)
Debussy: Reverie, L. 68, Menuet (Petite Suite), Clair de lune (Holdfény),
Saint-Saëns: Fantázia szóló hárfára, op. 95, Fantázia hegedűre és hárfára, op. 124
*** Händel: Lascia ch’io pianga, Ombra mai fu,
Fauré: En Prière, Adieu, Fauré: Impromptu, op. 86,
Ravel: Öt népszerű görög dallam
Vigh Andrea további hangversenyei:
2020. március 5. Kaposvár – Vigh Andrea hárfaestje
2020. március 27. Komárom – Kertesi Ingrid és Vigh Andrea ének-hárfaestje
2020. május 28. Zeneakadémia Nagyterem: Balassa Sándor hárfaversenye a MÁV Szimfonikusokkal Medveczky Ádám vezényletével
2020. október 3. Gödöllői Királyi Kastély – szóló hárfakoncert
2020. december 3. Zeneakadémia Nagyterem: Járdányi Pál hárfaversenye a Nemzeti Filharmonikusokkal és Hamar Zsolttal
2020. december 20. Zeneakadémia Nagyterem:
Vigh Andrea és Balázs János estje az Anima Musicae Kamarazenekarral
Vigh Andrea Liszt- és Prima-díjas hárfaművésznő 1996 óta tanít a Zeneakadémián, 2013-tól a Zeneakadémia rektora. Tíz szólólemeze jelent meg, többségében a német Capriccio Kiadó gondozásában. 1993-tól 1996-ig közreműködője a Budapesti Fesztiválzenekar hangversenyeinek. Pódiumra lépett a Salzburgi Ünnepi Játékokon, a Solti György által vezetett európai turnén, a Bartók-évforduló alkalmából rendezett hangversenyeken (New York – Carnegie Hall). Egyik alapítótagja az 1993-ban alakult Forrás Kamarazenei Műhelynek. 1993 óta évente tart szólóestet a Zeneakadémián. 1994-ben a ZDF „Die Beste” című műsorába kapott meghívást „Hárfaversenyek” című lemezének sikere kapcsán. 1997-ben Kocsis Zoltán dirigálásával, a Budapesti Fesztiválzenekar kíséretével adott hangversenyt, 2003-ban zenekari szólóestje volt szintén Kocsis Zoltán dirigálása mellett a Budapesti Tavaszi Fesztiválon a Nemzeti Filharmonikusok kíséretével. Játszott a Zeneakadémián megrendezett Szilveszteri és Újévi Koncerteken az Amadinda Ütőegyüttessel, koncertet adott David Grimal hegedűművésszel és a szintén világhírű Adorján András fuvolaművésszel. Rendszeresen koncertezett Tokody Ilonával, Gulyás Dénessel, Szabadi Vilmossal és Drahos Bélával. 2005-ben a Téli Ünnepi Esteken Marton Évával is felléphetett. Számos rádió- és TV-felvétel örökítette meg játékát, közte hárfabemutató és több portréfilm is. 2006-ban DVD-felvételt készített (Hungaroton) Mozart fuvola-hárfaversenyéből Drahos Béla fuvolaművésszel és a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarával. A walesi, az arles-i, a belgrádi, a gödöllői, a szegedi nemzetközi hárfaverseny zsűrijének tagja. 2010-ben japán turnén vett részt Onczay Csaba gordonkaművésszel. 2012-ben Brüsszelben adott szólóestet, és mesterkurzust tartott a Brüsszeli Zeneakadémián. 2014-ben Japánban, Szapporóban, a Kitara Hallban szóló hárfakoncertet tartott, 2016-ban ugyanitt Perényi Miklóssal adott hangversenyt. 2016-ban 3 koncertből álló sorozatán „Remekművek 3 tételben” címmel a Zeneakadémia Nagytermében Mozart-, Debussy-, Ravel- és Saint Saёns-műveket játszott a Liszt Ferenc Kamarazenekar, a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara és a Kelemen Kvartett közreműködésével. 2018 októberében Fekete Gyula Hárfaversenyét mutatta be a Budapesti Vonósokkal, novemberben Ránki Dezsővel és Klukon Edittel adott hangversenyt Debussy halálának 100. évfordulóján, majd Balázs Jánossal játszott a Karácsonyi Hangversenyen a Zeneakadémia Nagytermében. 2019-ben a Nemzeti Filharmonikusokkal Lucas Borowitz, a Manchester Cameratával Takács-Nagy Gábor vezényletével adott koncertet, majd májusban Rost Andreával és Balázs Jánossal léptek fel közös esten a Zeneakadémia Nagytermében. A Karácsonyi Koncerten december 21-én 2 alkalommal is teltház előtt játszott Baráti Kristóffal és Balázs Jánossal. A Gödöllői Nemzetközi Hárfafesztivál alapítója (1999) és művészeti vezetője.