hosting: Hunet
img_up/1611/bannerc96814ea.gif
  cikkekfotók        
film [filmszemle]  2020. február 19. szerda   04:01
nincsen hozzászólás

szerző: 12qper
Nyilvános a magyar mozgókép szemle programja
A televíziós forgalmazású filmek ingyenesen, a mozifilmek kedvezményes 500 Ft-os áron nézhetőek

  A Magyar Filmakadémia Egyesület a Nemzeti Filmintézet támogatásával 2020. február 26-29. között rendezi meg a Magyar Filmdíj 2020 - Magyar Mozgókép Szemlét, melynek programja immár nyilvános. Idén összesen 114 filmalkotást neveztek az alkotók, melyek közül előzsűrik választották ki azt az 59, Magyar Filmdíjra jelölt alkotást, melyeket a rendezvény alatt a közönség nagy vásznon megnézhet - a televíziós forgalmazású filmeket ingyenesen, a nagyjátékfilmeket pedig kedvezményes 500 Ft-os áron. A Magyar Mozgókép Szemlén versenyen kívüli alkotásokat is vetítenek és szakmai programok is színesítik majd a filmes esemény kínálatát. A jegyelővétel február 22-én, szombaton kezdődik.
  
  Immár nyilvános a Magyar Filmdíj 2020 - Magyar Mozgókép Szemle programja – . 
  A Magyar Mozgókép Szemlén 59, Magyar Filmdíjra jelölt alkotást vetítenek majd a Corvin moziban (teljes lista a hír után), köztük a Valan, az Akik maradtak, a Drakulics elvtárs, a FOMO - Megosztod és uralkodsz, az Apró mesék, a Guerilla, a Seveled, a Most van most, a Szép csendben és a Szeretlek mint Állat! című nagyjátékfilmeket. A tévéfilmek közül a Foglyok, az Egy másik életben, a Házasságtörés és a Nino bárkája szerepel a programban, valamint a Cseppben az élet, a Tabukról tabuk nélkül, az Alvilág, a 200 első randi és A mi kis falunk című televíziós sorozatok egy-egy epizódját, továbbá tíz animációs filmet, tíz ismeretterjesztő filmet, tíz kisjátékfilmet és tíz dokumentumfilmet is nagy vásznon nézhetnek majd meg a nézők.
  A televíziós forgalmazású filmek - tévéfilm, kisjátékfilm, dokumentumfilm, ismeretterjesztő film és animációs film és televíziós sorozatok – ingyenesen, a mozifilmek pedig kedvezményes 500 Ft-os áron tekinthetők majd meg. Jegyek február 22-étől  válthatóak a Corvin Mozi jegypénztárában, vagy online a corvinmozi.hu  oldalon.
  
  A jelölt filmek mellett az internetes világból jövő mozgóképek válogatásából, a Színház- és Filmművészeti Egyetem és a Budapesti Metropolitan Egyetem hallgatóinak filmjeiből, valamint a Magyar Filmakadémia Egyesület Életműdíjas alkotóitól is láthat egy-egy filmet a nagy közönség. Így a programban szerepel Szabó István Apa - Egy hit naplója című alkotása, Gertler Viktor Az aranyember című filmje, melyben Béres Ilona és Pécsi Ildikó látható, András Ferenc Veri az ördög a feleségét című filmje Pécsi Ildikóval a főszerepben, Bereményi Géza Eldorádó című alkotása Eperjes Károllyal a főszerepben és Lugossy László Szirmok, virágok, koszorúk című filmje Cserhalmi Györggyel a főszerepben. Szakmai programok is színesítik majd a filmes esemény kínálatát, melyek közül kiemelkedik az újonnan megalakult MADOKE (Magyar Dokumentumfilmesek Egyesülete) nyílt vita fóruma a Magyar Filmakadémia szervezésében, amely a dokumentumfilmes műfajok határairól és alkotóiról szól.
  
  Magyar Filmakadémia Egyesület a Nemzeti Filmintézet támogatásával 2020. február 26-29. között rendezi meg a Magyar Filmdíj 2020 - Magyar Mozgókép Szemlét. Február 25-én Szabó István új filmje, a Zárójelentés nyitja a Magyar Filmdíj 2020 - Magyar Mozgókép Szemlét a Corvin moziban. A Magyar Filmdíj győztes alkotásait a Magyar Filmakadémia tagjai titkos szavazáson választják ki, a díjátadót március 5-én este a Vígszínházban rendezik majd meg.
  
  MAGYAR FILMDÍJ – 2020 - JELÖLTEK
  Legjobb játékfilm
  Jelöltek:
  
  Akik maradtak, rendező: Tóth Barnabás, producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő
  Apró mesék, rendező: Szász Attila, producerek: Lajos Tamás, Köves Ábel  
  Drakulics elvtárs, rendező: Bodzsár Márk, producerek: Pék Csaba, Tőzsér Attila  
  FOMO - Megosztod és uralkodsz, rendező: Hartung Attila, producerek: Iványi Petra, Major István
  VALAN, rendező: Bagota Béla, producer: Kántor László
  
  Legjobb rendező
  Jelöltek:
  
  Bagota Béla - Valan
  Bodzsár Márk - Drakulics elvtárs
  Kárpáti György Mór - Guerilla
  Szász Attila - Apró mesék
  Tóth Barnabás  - Akik maradtak 
  
  Legjobb forgatókönyv
  Jelöltek:
  
  Bagota Béla - Valan
  Bodzsár Márk - Drakulics elvtárs
  Kerékgyártó Yvonne, Hartung Attila - FOMO - Megosztod és uralkodsz
  Köbli Norbert - Apró mesék
  Muhi Klára, Tóth Barnabás - Akik maradtak
  
  Legjobb férfi főszereplő
  Jelöltek:
  
  Hajduk Károly - Akik maradtak
  Krisztik Csaba - Valan
  Nagy Zsolt - Drakulics elvtárs
  Váradi Gergely - Guerilla
  Yorgos Goletsas - FOMO - Megosztod és uralkodsz
  
  Legjobb női főszereplő
  Jelöltek:
  
  Bognár Lulu - Szép csendben
  Fátyol Hermina - Szeretlek mint Állat!
  László Panna - FOMO - Megosztod és uralkodsz
  Tenki Réka - Seveled
  Walters Lili - Drakulics elvtárs
  
  Legjobb operatőr
  Jelöltek:
  
  Garas Dániel - Valan
  Hartung Dávid - Guerilla
  Marosi Gábor - Akik maradtak
  Nagy András - Apró mesék
  Reich Dániel - Drakulics elvtárs
  
  Legjobb díszlet
  Jelöltek:
  Antal-Fógel Adrienn – Guerilla
  Ágh Márton - Drakulics elvtárs
  Damokos Csaba - Valan
  Rajk László - Akik maradtak
  Valcz Gábor - Apró mesék
  
  Legjobb zeneszerző
  Jelöltek:
  Csorba Lóránt, Csengery Dániel - Seveled
  HolyChicks zenekar (Emil Snabb, Jason Atkinson és David Knauer) - Most van most
  Keresztes Gábor - Drakulics elvtárs 
  Pacsay Attila, Parádi Gergely - Apró mesék 
  Pirisi László - Akik maradtak
  
  Legjobb vágó
  Jelöltek:
  Duszka Péter Gábor - FOMO - Megosztod és uralkodsz
  Hargittai László - Apró mesék
  Kornis Panni - Szép csendben
  Mógor Ági - Akik maradtak
  Szalai Károly- Valan
  
  Legjobb hang
  Jelöltek:
  Balázs Gábor - Valan
  Juhász Róbert és Székely Tamás - Szép csendben
  Lente Viktor - FOMO - Megosztod és uralkodsz
  Tőzsér Attila - Drakulics elvtárs
  Lukács Péter Benjámin, Zándoki Bálint - Akik maradtak
  
  Legjobb maszk
  Jelöltek:
  Hortobágyi Ernella, Hufnágel Mariann (fodrász) - Apró mesék
  Hortobágyi Ernella - Valan
  Kozma Éva, Halász Míra - FOMO - Megosztod és uralkodsz
  Károlyi Márk, Kund Barbara - Akik maradtak
  Nagy Andrea - Seveled
  
  Legjobb jelmez
  Jelöltek:
  Füzes Eszter - Drakulics elvtárs
  Lengyel Rita - Akik maradtak
  Sinkovics Judit - Valan
  Schreiter Lilla - FOMO - Megosztod és uralkodsz
  Szlávik Juli - Guerilla
  
  TÉVÉFILM
  Legjobb tévéfilm
  Jelöltek:
  Egy másik életben, rendező: Tasnádi István
  Foglyok, rendező: Deák Kristóf
  Házasságtörés, rendező: Vitézy László
  Nino bárkája, rendező: Miklauzic Bence
  
  Legjobb rendező
  Jelöltek:
  Deák Kristóf - Foglyok
  Miklauzic Bence - Nino bárkája
  Tasnádi István - Egy másik életben
  Vitézy lászló - Házasságtörés
  
  Legjobb forgatókönyv
  Jelöltek:
  Maruszki Balázs - Nino bárkája
  Tasnádi István, Veres Attila - Egy másik életben
  Vitézy László, Sz. Szabó István - Házasságtörés
  Vörös András - Foglyok
  
  Legjobb női főszereplő
  Jelöltek:
  Gera Marina - Nino bárkája
  Illés Nagy Maja - Egy másik életben
  Nemes Wanda - Házasságtörés
  Sodró Eliza – Foglyok
  
  Legjobb férfi főszereplő
  Jelöltek:
  
  Fekete Ernő - Foglyok
  Molnár Áron- Egy másik életben
  Nagy Péter- Házasságtörés
  Znamenák István - Nino bárkája
  
  Legjobb operatőr
  Jelöltek:
  Csukás Sándor - Egy másik életben
  Gózon Francisco - Foglyok
  Pap Ferenc - Házasságtörés
  Seregi László - Nino bárkája
  
  Legjobb díszlet
  Jelöltek:
  Antal-Fógel Adrienn - Egy másik életben
  Klímó Péter - Nino bárkája
  Siska Tamás - Házasságtörés
  Valcz Gábor - Foglyok
  
  Legjobb zeneszerző
  Jelöltek:
  Balázs Ádám - Foglyok
  Jávorka Ádám - Nino bárkája
  Monori András - Egy másik életben
  
  Legjobb vágó
  Jelöltek:
  Barsi Béla - Nino bárkája
  Csillag Manó - Foglyok
  Csillag Mano - Házasságtörés
  Mezei Áron - Egy másik életben
  
  Legjobb hangmester
  Jelöltek:
  Madaras Attila - Egy másik életben
  Madaras Attila - Házasságtörés
  Madaras Attila - Nino bárkája
  Terffy Máté - Foglyok
  
  Legjobb maszk
  Jelöltek:
  Fekete Rita - Egy másik életben
  Jakóts Katalin - Házasságtörés
  Kriskó Ancsa, Vincze Gabriella - Foglyok
  Tóth Anikó - Nino bárkája
  
  Legjobb jelmez
  Jelöltek:
  Balai Zsuzsanna - Házasságtörés
  Ignjatovic Kristina - Egy másik életben
  Sinkovics Judit - Foglyok
  Zelenka Nóra - Nino bárkája
  
  Legjobb animációs film
  Jelöletek:
  
  Az utolsó vacsora - Rendező: Rófusz Ferenc, Producerek: Rofusz Ferenc, Hajdú Zsófia
  Bela - Rendező: Tóth Roland, Producerek: Topolánszky Tamás Yvan, Sümeghy Claudia, Konecsni Krisztián
  Belső könyvtár - Rendező: Kondor Attila, Producer: Ordódy Judit
  Boxi, a film – Rendező-producer: Klingl Béla
  Budapest Spaceport: A tolvajok - Rendező: Bálint Szilárd, Producer: Ordódy Judit
  Kippkopp a hóban - Rendező: Fabók Szilvia, Producer: Tama Mikori
  Lidérc úr - Rendező: Tóth Luca, Producerek: Osváth Gábor, Lukács Péter Benjámin, Ron Dyens
  Szimbiózis - Rendező: Andrasev Nadja, Producerek: Sipos Orsolya, Fülöp József, Emmanuel-Alain Raynal, Pierre Baussaron
  Szökési sebesség - Rendező: Rebák Tamás, Producer: Kiss Melinda
  Tesók - Rendező: Nagy Marci, Producerek: Deák Dániel, Osváth Gábor
  
  Legjobb dokumentumfilm
  Jelöltek:
  
  A báró hazatér - Rendező: Breier Ádám, Producerek: Horváth-Szabó Ágnes, Halász Júlia, Kálmán Mátyás, Muhi Pires, Muhi András Pires, Romwalter Judit, Breier Ádám
  A fegyházlelkész – Rendező-producer: Varga Ágota
  A létezés eufóriája - Rendező: Szabó Réka, Producerek: László Sára, Gerő Marcell, Szabó Réka
  Csak családról ne - Rendező: Kis Anna, Producerek: László Sára, Gerő Marcell
  Emmi néni csodálatos élete - Rendező: Száraz Eszter, Producerek: Ecsedy Márton
  Ketten - Rendező: Dobray György, Producerek: Dobray György, Détári Géza
  Lili - Rendező: Hegedüs Péter, Producerek: Muhi András, Rebecca Mcelory, Ferenczy Gábor
  Mignon - Rendező: Oláh Kata, Producerek: Oláh Kata, Elbaz Ela, Csukás Borbála
  Ott legbelül dal van… - Rendező: Mohi Sándor, Producerek: Buglya Sándor, Péterffy András
  Vonal fölött - Rendező: Nagy Anikó Mária, Producerek: Ugrin Julianna
  
  Legjobb kisjátékfilm
  Jelöltek:
  
  A buszsofőr - rendező: Borbás Dávid, producerek: Törköly Róbert, Détári Géza, Fényes András
  A mentor - rendező: Szabó Szonja, Producerek: Pataki Ági, Kenesei Edina
  Balansz - rendező: Csata Hanna, Producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő, Alföldi Nóra, Bosnyák Miklós
  Casting - Rendező: Csoma Sándor, Producerek: Mécs Mónika, Mesterházy Ernő, Alföldi Nóra, Mártonffy Zoltán, Dreissiger László, Deák Dániel
  Két csík - Rendező: Dudás Balázs, Producer: Pataki Ági
  Maszatvár – rendező: Szakonyi Noémi Veronika, producerek: Hutlassa Tamás, Ugrin Julianna
  Reggelim a vacsorád - Rendező: Pantyi Petra, Producerek: Pálos György, Pfeiffer Linda
  Szerepzavar - Rendező: Szirmai Márton, Producerek: Tóth Barnabás, Rajna Gábor, Szirmai Árpád, Faragó Attila, Grüll Péter, Molnár Levente
  Szokásjog - Rendező: Füzes Dániel, Producerek: Füzes Dániel, Gor Fanni, Szentiványi Gábor, Grőger Nándor
  Újjászületés - Rendező: Dombrovszky Linda, Producerek: Major István, Mihályfy Borbála
  
  Legjobb ismeretterjesztő film:
  Jelöltek:
  
  Az elízium kém - Rendező: Jamrik Levente, Producerek: Törköly Róbert, Détári Géza, Fényes András
  A létezés- szakmában dolgozom – Rendező-producer: Keserű Judit
  A vádlott vádló - Rendező: Szentgyörgyi Bálint, Producerek: Czomba Albert, Szentgyörgyi Bálint
  Élet, öröm, zene - Rendező: Sólyom András, Producerek: Sólyom András, Élő Nóra
  Kodály mindenkié - Rendezők: Kékesi Attila, Papp Gábor Zsigmond, Producer: Papp Gábor Zsigmond
  Néhány mondat a szabadságról – Rendező- producer: Szalay Péter
  Nicky, a másik fiú - Rendező: Borsody István, Producer: Skrabski Fruzsina
  Ötödik alosztály - Rendezők: Borbás Barnabás és Réti László, Producerek: Bellavics István, Országgyűlés Hivatala Közgyűjteményi és Közművelődési Igazgatóság
  Piedone nyomában – Rendező-producer: Király Levente
  Vad erdők, vad bércek - Rendező: Mosonyi Szabolcs, Producer: Bagladi Erika
  
  Legjobb televíziós sorozat
  Jelöltek:
  
  200 első randi, Az esküvő - Rendező: Erdélyi Dániel, Producerek: Prukner Brigitta, Kapitány-Diószegi Judit, Móré Annamária, Kapitány Iván, Hámori Barbara
  Alvilág (1. évad 1. epizód) - Rendező: Ujj Mészáros Károly, Producerek: Herman Péter, Bodzsár István
  A mi kis falunk 3. évad 17. rész – Fészekrakók - Rendező: Kapitány Iván, Producerek: Kapitány-Diószegi Judit, Herman Péter, Boris Mihály, Kapitány Iván
  Cseppben az élet - A siker útján (2. rész) - Rendező: Gyöngyössy Bence, Producer: Kabay Barna
  Tabukról tabuk nélkül 2. évad – Bűnösök és vezeklők - Rendező: Pálinkás Norbert, Producer: Mentes Endre



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2020. október 18.
Axel Rudi Pell: jubileumi lemez, 2020-ban koncert
2020. október 19.
Helloween United - 2020-ban a Sportarenaban (Papp László Budapest Sportaréna)
2020. október 25.
A CONCERTO Music bemutatja: The Epic Apocalypse Tour 2020
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Szemrevaló filmfesztivál október elején
PATRIA
Itthon is nagy sikerrel debütált a Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre
Hivatalos az Alexandre Trauner Art/Film Fesztivál versenyprogramja
Elkészült a Hosszú Katinka dokumentumfilm első előzetese
Összeállt a x. Mozinet filmnapok programja
A Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre lesz a szegedi fesztivál zárófilmje
Négy városban tartanak idén Szemrevaló Filmfesztivált!
 kiemelt 
The Dead Daises Glenn Hughes-zal, 2021. Barba Negra
  
Újabb fejezetéhez érkezett a Dead Daisies története, ami a korábbiaknál is kalandosabb éveket ígér

Fleshgod Apocalypse, Ex Deo 2021
Deep Purple klasszikusokkal, Ian Paice Budapesten
Jethro Tull – The Prog Years 21
Pineapple Thief az A38-on
 friss hozzászólások 

Elkészült a MegaHertz első albuma (1)
Exopop: A szakadék mélyén (1)
Végighallgatható a Lemurian Folk Songs új lemeze (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto Music
Hammer Concerts
Livesound Productions
VilágVeleje Produkció

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 rocktogon    decapitated    beholder    milarepa    samiam     natalie portman    az igazi kaland    kamelot    sziget 2009    prong    run with the hunted    shutter island    tátrai band    hst stúdió    konflikt    csempészek    true grit    exodus    natalie portman    sacha baron cohen    teräsbetoni    enochian theory    ivan & the parazol    geoff tate    fertőzés  

img_up/1611/bannerc96814ea.gif
Copyright 2000-2020 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!