Az idén működésének huszadik évfordulóját ünneplő Godot Galéria egészen új oldaláról mutatja be egyik népszerű művészének tevékenységét a május 4-ig megtekinthető Tavasz-Tündér-Találkozó című tárlatán.
Egyik legmeglepőbb új alkotásán a közéleti és történelmi személyeket sokszor harsány kritikával és groteszk humorral illető művész ezúttal saját magát vette górcső alá, s mondott egyszerre kritikus és intim véleményt életéről és tevékenységéről. A festmény Max Ernst Baráti találkozó című, a kor kiemelkedő szürrealista művészeit bemutató híres alkotásának parafrázisa, ahol drMáriás ezúttal saját baráti és magánéleti kapcsolatait, valamint mestereit jeleníti meg a festményen, amelyen Bach-tól Bukowskiig, Bada Dadától Bukta Imréig, Fábry Sándortól Endrei Dávidig, Gulyás Gábortól a galériát vezető Kozák Gáborig láthatunk sok szereplőt.
A kiállításon ugyanakkor a művész szokásosnál is harsányabb hangvételű alkotásaival is találkozhatunk. Ezeken napjaink témáit a XX században propaganda célokra használt plakátnyelvezeten jeleníti meg. A Forradalom, Éljen a CSOK! 1 és 2 alkotások egyszerre idézik meg a választások előtti feszült hangulatot, s a múlt iránt érzett nosztalgiát és félelmet.
Szokatlanul titokzatos hangulata van A kapitalizmus orvul meggyilkolja a kommunizmust Magritte műtermében című alkotásának, amelyen a nyugati popzene nagyjai (Michael Jackson, David Bowie, Elvis Presley, Elton John, John Lennon és Bono) láthatók a fekvő Marx Károly környezetében, mintegy jelképesen üzenve, hogy a fogyasztói társadalom miként falja fel az ellene működő ideológiákat.
A tárlaton emellett kollázsszerű alkotások, festmények és nyomatok láthatók. Utóbbiak közül kiemelkedik a Bartók és Freud portré.
Az alkotó tárlatvezetés keretében beszél műveiről és hátterükről április 12-én, pénteken 18 órától a Godot Galériában, amelyre a belépés ingyenes.