hosting: Hunet


  cikkekfotók        
előzetes [koncert]  2018. október 9. kedd   04:22
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
Hé, Magyar Joe- Hobo lemezbemutató koncertje
2018. október 14.,vasárnap 19:00 - Barba Negra Music Club

  Hobo aktívabb, mint valaha – a következő fél évben három jelentős próbatétel vár rá. Az első mindjárt október 14-én a Barna Negra Music Clubban, ahol vadonatúj Hé, Magyar Joe című dupla lemezét mutatja be.
  
  Az album a Vadászathoz vagy a Circus Hungaricushoz hasonlóan összefüggő mű, amely Magyar József villamosvezető szomorú történetét mondja el 29 dalban, 120 percben. A zenéket Igali Csanád, Kiss Zoltán és Pengő Csaba írta. Gál István dobossal kiegészülve ők játszanak a felvételeken és Besenyei Csaba szájharmonikázik. A lemezt a legutóbbiakhoz hasonlóan a Grund Records gondozza és rövidesen, még az idén megjelenik. Tehát ezeket a dalokat először élőben, ezen a koncerten hallhatják a rajongók.
   - Az alapötletet a Jimi Hendrix által híressé tett, majd a HBB-ben magyar nyelven is előadott „Hey Joe” adta. – írja ajánlójában Hobo. - Ha nekem lehet amerikai nevem, a „Hobo”, akkor „Joe” miért ne lehetne magyar? A többi magától jött. Születés, gyermekkor, első szerelem, házasság, megcsalatás, gyilkosság, börtönévek, lelkiismeretfurdalás, bűnbánat, Isten keresése, szabadulás és reménytelen helykeresés ezen a káprázatos mai Magyarországon.
  
  Bár Hobo a dalok szövegeit eredetileg csak a lemezre, valamint koncertekre szánta, Vidnyánszky Attila olvasva azokat jelezte, hogy az anyagból kétszereplős darabot szeretne rendezni a Nemzeti Színházban. A bemutatóra november 17-én a színház Gobbi Hilda stúdiójában, a zenekar részvételével kerül sor. Hobo társa Rácz József beregszászi színész lesz, akivel a „Gulag virágai”-ban is játszott.
  
  A harmadik megpróbáltatás pedig már tavasszal, március 30-án, a Budapest Arénában vár rá, ahol „Viharban születtem” című életmű koncertjének keretében eljátszhatja több évtizedes pályájának legsúlyosabb és legmulatságosabb darabjait. Kísérletet tesz arra, hogy felmutassa a blues, a rock and roll és a költészet kapcsolatát abban az értelemben és modorban, ahogy azt gondolta, csinálta és csinálja a mai napig is. A műsor nemcsak a Hobo Blues Band felidézéséből áll - bár Póka Egon, Tátrai Tibor és Deák Bill Gyula is ott lesznek - , hanem versek, monodráma részletek, szólómunkák, blues és rock tradíciók és a legújabb album, a „Hé Magyar Joe” legfontosabb dalai is elhangzanak majd.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2025. november 11.
Beasto Blanco: izgalmas vendégekkel és új lemezzel érkezik Budapestre Alice Cooper lánya
2025. november 13.
Aephanemer, Valhalore, Dark Oath a Durer Kertben (Dürer Kert - Budapest)
2025. november 14.
Életművet ünnepel Németh Gábor
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Quimby – A terepasztal lovagjai – 35 év szélmalomharc
Tom Smith - Egy meghitt este az Editors frontemberével
Magányos hatalmasok - Deafheaven, Portrayal of Guilt, Zeruel
Így ünneplik a barátai a „magyar világsztárt” Németh Gábor életmű koncert
Beasto Blanco: izgalmas vendégekkel és új lemezzel érkezik Budapestre Alice Cooper lánya
Aephanemer, Valhalore, Dark Oath a Durer Kertben
Halestorm + Bloodywood a Barba Negra-ban
Love Hurts: az 50 éves dalt ünnepelni jön Budapestre a Nazareth
 kiemelt 
Quimby – A terepasztal lovagjai – 35 év szélmalomharc
  
2026

Tom Smith - Egy meghitt este az Editors frontemberével
Magányos hatalmasok - Deafheaven, Portrayal of Guilt, Zeruel
Aephanemer, Valhalore, Dark Oath a Durer Kertben
Love Hurts: az 50 éves dalt ünnepelni jön Budapestre a Nazareth
 friss hozzászólások 

Az Arcturus Budapesten (1)
Éljen a diktatúra! – drMáriás retrospektív kiállítása a Godot Intézetben (1)
FAB-Springfest - 26. Virágzás Napjai (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 infinity    the devil came on horseback    blues    bibliotheque pascal    jennifer garner    children of bodom    rdø    the elijah    distant    szemle    xandria    imák    the word alive (usa)    sevenfield    csorna    ten years after    mitch & mitch    fusion bomb    leander rising    james l. brooks     király!    dream evil    voodoo allen    blake lively    heidenfest  

r41
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!