szerző: PjotrFülei Balázs és Fazil Say hangversenye
Január 23-án különleges hangversenyre kerül sor az MVM Koncertek keretein belül a Bartók Emlékházban. Fülei Balázs „A Zongora – közelről” elnevezésű koncertjén a zene alapanyagairól és ízösszetevőiről lesz szó. A művész Bach, Mozart, Liszt, Chopin, Mendelssohn, Brahms, Debussy, Ravel, Bartók és Gershwin műveivel szeretné bemutatni, hogy a zene előadásának fogyasztásában is lehet, sőt, kell válogatósnak lenni!
Fazil Say török származású zongoraművész, zeneszerző, jazz zenész január 26-án a MÜPA Bartók Béla Nemzeti Hangversenytermében ad szólóestet. A sokoldalú művész koncertjein megszokhatta a közönség, hogy a klasszikus repertoár mellett mindig valami újdonsággal, különlegességgel lepi meg hallgatóságát. Ez nem lesz másképp ez alkalommal sem, Chopin, Beethoven, Satie művei mellett saját szerzeményeit is előadja.
2018. január 23. (kedd), 18 óra – Bartók Emlékház
(1025 Budapest, Csalán u. 29.)
MVM Koncertek – „A Zongora – közelről” 5.
Fülei Balázs zongoraestje
A zongora gasztronómiája – Összetevők, ízlések, fűszerek
2018. január 26. (péntek), 19.30 óra – Müpa – Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
Fazil Say zongoraestje – „MVM Koncertek – A Zongora”
Fülei Balázs zongoraművész 1984-ben született Kecskeméten. Zongorázni 8 éves korában kezdett. Széleskörű zenei érdeklődése és előadóművészi kvalitásai már gyermekkorában megmutatkozott. Zongoraművészi diplomáját 2008-ban kitüntetéssel szerezte meg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, melynek 2012 óta egyetemi tanára. Karrierjének fontos állomásai a Zeneakadémia, a MÜPA, a Konzerthaus, a Concertgebouw, valamint a Carnegie Hall New Yorkban, ahol 2008-ban debütált szólóestjével. 2011-ben nagysikerű koncertet adott a tokiói Kioi Hallban. Rangos fesztiválok meghívott művésze, mint például a La Gesse, Radio France fesztivál, Schwetzinger Festspiele, F. Busoni Festival. Hangversenyprogramjai széles repertoárt ölelnek fel, szólóestjein előszeretettel tűzi műsorára a szerzők ritkábban vagy soha nem játszott műveit, mely révén különleges kapcsolódások hálózzák be a műsort. Számos magyar kortárs zeneszerző ősbemutatója fűződik nevéhez. Játékát több hazai és nemzetközi verseny díjazta: 2003-ban a 10. Jubileumi Földes Andor Zongoraverseny I. helyezettje volt, 2005-ben a tarantói 43. „Arcangelo Speranza” Nemzetközi Zongoraverseny győztese, majd további díjakat hozott el Milánóból, Cagliariból, Moszkvából. A The International Holland Music Sessions két ízben is a New Masters On Tour koncertkörút szólistájává választotta. Fellépett Európa számos országában, Amerikában, Japánban, Kínában, és Ausztráliában. 2010-ben Junior Prima díjat, 2011-ben Artisjus díjat, 2012-ben pedig a The Solti Foundation díjat vehette át. Jelenleg a Zeneakadémia kamarazene tanszékének vezetője.
Fazil Say megkérdőjelezhetetlen kvalitású klasszikus zongoraművész, zeneszerző és jazz-zenész, aki sokoldalúságával a világ minden táján lázba hozza a közönséget. A legmagasabb minőségre törekvő művészként vallja, hogy műfaji kötöttségektől függetlenül csak jó és rossz zene létezik. 1970-ben született Ankarában, irodalmár családban; szülei klasszikus zene iránti vonzalma meghatározó volt számára. Tizenhét évesen ösztöndíjjal került a düsseldorfi Robert Schumann Intézetbe, ahol David Levine irányításával tanult, majd a Berlini Konzervatóriumban folytatta tanulmányait. Huszonhat éves volt, amikor saját szerzeményét, Selyemút című concertóját bemutatták Bostonban. 2004-ben európai és amerikai turnén vett részt Maxim Vengerovval. 2008 óta az Európai Unió felkérésére a kultúrák közötti párbeszéd nagykövete. Rendszeresen meghívást kap a New York-i, Izraeli, Baltimore-i, Szentpétervári és a BBC Filharmonikusoktól, a Bécsi Szimfonikusoktól és az Orchestre National de France-tól. Fellépett a Carnegie Hallban és számos rangos fesztiválon.
A koncert társrendezője a Besszer Koncert Kft.
Jegyvásárlás a Zeneakadémia jegypénztárában, a a zongora oldalon vagy a www.jakobikoncert.hu honlapon a Jegyvásárlás menüpontban.