hosting: Hunet
r39
  cikkekfotók        
előzetes [koncert]  2018. január 2. kedd   11:32
nincsen hozzászólás

szerző: Morello
Kreator, Vader, Dagoba a Barba Negra klubban
2018. január 26, Barba Negra klub



  A thrash metal műfaj európai királyának ma már kétségbevonhatatlanul a Kreator-t kell tartanunk. Rajtuk kívül a másik két német ´thrash nagyság´, a Destruction és a Sodom is jelen volt a stílus európai alapjainak letételénél, de ma már egyértelmű, hogy közülük a Kreator tudott a legmagasabbra törni.
  Mille Petrozzáék újabb és újabb albumjaikkal bizonyítják, hogy nyoma sincs náluk elkényelmesedésnek, önismétlésnek, kreativitás hiányának. A friss kiadványok is annyira erőtől duzzadóak és még mindig képesek elsőligás, kiválóan megszerkesztett dalokat írni, amelyek a maguk műfaján belül bátran nevezhetők slágereknek. Ennyire egységes színvonalat képviselni nem volt képes egyik veterán pályatársuk sem.
  
  Persze a Kreator-nél sem mindig volt egyértelmű a siker receptje. A ´80-as évekbeli albumainak köszönhetően (Endless Pain, Pleasure To Kill, Terrible Certainty, Extreme Aggression) már nevet szereztek a színtéren, különösen az intenzív, agresszív zenéjük, és erőtől duzzadó koncertteljesítményük kapcsán. Aztán a ´90-es évek derekán elindult náluk egy erőteljes dallamosodási folyamat, a banda vezéregyénisége, Mille Petrozza nem nagyon találta a helyét, megpróbált új utakon járni, új fejezeteket nyitni a Kreator történetében. A régi rajongókat megosztotta ez az időszak, a legtöbben nem igazán tudták megérteni és elfogadni ezt az új stílust, pont a Kreator-től. Ennek az lett az eredménye, hogy a banda pozíciója és léte is veszélybe került, senki nem tudta, hogy lesz tovább.
  
  Aztán 2001-ben újra hallatott magáról a banda, Mille Petrozzaék újra összekapták magukat, és Violent Revolution című albumukkal megmutatták, hogy tudnak még vérbeli thrash-t játszani. Ezt a lemezt azonban már nem a korai, teperős germán vonal jellemezte, hanem egyre markánsabban jelentkeztek a dallamosabb göteborgi vonások. Ez a későbbi albumokon még nyilvánvalóbbá vált.
  A 2005-ös Enemy Of God lemez a 2000-es évek egyik legnagyobb thrash mesterműve lett, a rákövetkező Hordes Of Chaos és Phantom Antichrist pedig még tovább haladtak a göteborgias dallamosodásban. Ezt az iskolát képviseli a legutolsó Gods Of Violence című korongjuk is, ahol ismét sikerült egy egységes színvonalú, agresszív, gyors, de mégis számos dúdolható dallamot tartalmazó dalcsokrot összehozniuk.
  
  A Kreator tehát erősebb, mint valaha, a Gods Of Violence január 26-i lemezbemutatójára pedig két másik fajsúlyos turnétárssal érkeznek. A lengyel Vader a death metal egyik megkerülhetetlen formációjává vált, bár az ő zenéjükben a kezdetek óta jelen vannak thrash metalos elemek is. A csapatnak 2016-ban jelent meg a legutolsó lemeze, The Empire címmel, de életművük a ´90-es évek legelejéig visszanyúlik, koncertjeiken egyaránt szemezgetnek újabb és régi nótáikból is. A Dagoba pedig Franciaországot képviseli, ők a tavaly megjelent Black Nova lemezüket ismertetik meg a közönséggel, a korábbi hat mellett.
  Jegyek 6999 Ft-os árban kaphatók elővételben, a koncert napján pedig 7999 Ft-ért.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó helyszín: 

Barba Negra Music

 programajánló: 
2025. április 29.
Indie ünnep Readingből: Only The Poets az A38-on (A38 Hajó - Budapest)
2025. április 30.
Első önálló bulijával érkezik hazánkba James Hype!
2025. május 1.
Colosseum: májusban ismét Budapesten a lassan 60 éves rockzenekar
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Az INOTA idén nyáron ismét fesztiválként tér vissza – itt a 2025-ös line-up első fele
Cattle Decapitation, Incantation, Skeletal Remains: nyári koncerten érkezik a kultikus death metal hármas
Stereo MC´s a ´90-es évek ikonja újra Budapesten
Blues, booze & rock ’n’ roll – Manu Lanvin koncert Budapesten
Halflives: májusban visszatér Budapestre a robbanékony alterrock csapat
Dave Stewart EURYTHMICS feat. Vanessa Amorossi - Summer Tour
Várd a május: Nulladik Változat dübörög a Gödörben!
Colosseum: májusban ismét Budapesten a lassan 60 éves rockzenekar
Fesztivállá nőtte ki magát a Depeche Mode buli
 kiemelt 
Cattle Decapitation, Incantation, Skeletal Remains: nyári koncerten érkezik a kultikus death metal hármas
  
Június 9-én ismét Budapesten játszik az USA nyugati partjáról indult, és lassan 30 éve működő Cattle Decapitation

Stereo MC´s a ´90-es évek ikonja újra Budapesten
Blues, booze & rock ’n’ roll – Manu Lanvin koncert Budapesten
Halflives: májusban visszatér Budapestre a robbanékony alterrock csapat
Dave Stewart EURYTHMICS feat. Vanessa Amorossi - Summer Tour
 friss hozzászólások 

Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 pendulum    first blood    nőnap    saint vitus    magashegyi underground    carbovaris    jim croft    mothica    decaying incest    wolf shaped clouds    the agonist    scorsese    bioberber    blind channel    21 jump street     innerwrath    hófehérke    hupikék törpike    tunneleffekt    ahad & fujak & hautzinger    mezumm    martin scorsese    faster    keep north    for good  

r41
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!