A kiállítás a magyarországi művésztelepek működését segítő két művészeti szervezet, a Symposion Alapítvány és a Symposion Társaság tevékenységét, valamint a hazai művésztelepeket mutatja be. A Jutalomjáték kiállítás-sorozat keretében megrendezett tárlat szorosan kapcsolódik a Műcsarnok alapításának 120. évfordulója alkalmából 2016 novemberében rendezett képzőművészeti kiállításokhoz, mely Kertek és Műhelyek összefoglaló címmel volt látható.
A Magyar Művésztelepek és Symposionok Társasága, röviden Symposion Társaság 1990-ben a Fészek Művészklubban alakult meg, és a következő évtől működött hivatalosan, de tevékenysége a hetvenes években gyökerezik. Az alapító Cserny József – Schrammel Imrével, Bencsik Istvánnal és Farkas Ádámmal együtt – a korszak legjelentősebb művésztelep szervezője volt. Számos művésztelep létrehozását és működését segítették, többnek a szervezésében is részt vettek, s maguk is alapítottak művésztelepet. A rendszerváltásig a Fészek Klubban találkoztak hétfőnként, egy nagyobb asztaltársaság tagjaiként, hogy megbeszéljék az aktuális tennivalókat. Ott kezdődött a mai Symposion Társaság szervezése is.
A rendszerváltás után bérbe adták a Fészek Klubot, amit a résztvevők nem tudtak volna fizetni, ezért áttették a székhelyüket a Táltos utca 6-ba (Táltos utcai Klub). A Symposion Társaság már itt kezdte meg a tevékenységét. Itt tanulták a művésztelep vezetőkkel együtt a pályázatírást, az adózást, a szerződéskötést, az új jogszabályokat, az egyesület-alapítást, a nyugdíj-, és műterem ügyintézést, a számítógép kezelést, stb., és ez a Klub lett a művésztelep-vezetők rendszeres találkozási és tájékozódási helye. A Klubban kiállításokat szerveztek alkotóműhelyek bemutatására, előadásokon vettek részt, országos szimpozion-találkozókat beszéltek meg. Több művészeti egyesület alakuló ülését, közgyűlését is befogadták. 1989-től Péter Ágnessel minden évben országos szimpozion-találkozót szerveztek a hazai művésztelepek részvételével. 1990-ben elindították a Symposion című folyóiratot, mely részletes adatokat tett közzé az összes hazai alkotótelep munkásságáról, és évente ismertette az aktuális eredményeiket.
A Symposion Alapítványt a Symposion Társaság hozta létre 1991-ben Nyíregyházán. Elnöke a mai napig Péter Ágnes szobrászművész. Az Alapítvány célja a művésztelepi mozgalom és a szimpozionok koordinálása, fejlesztése, szimpózium jellegű párbeszédek folyamatos kezdeményezése és ösztönzése, a művészeti kommunikáció hagyományos és új formáinak a feltárása, a szimpozion mint oktatási módszer terjesztése, kiállítások, előadások, művésztelepi akciók szervezése, publikációs tevékenység. Az Alapítvány segítette a Gyermelyi Művésztelep létrejöttét, s sokat tett az alkotótelepek technikai és technológiai színvonalának fejlesztéséért, a művésztelepi eredmények széles körű megismertetésért.
A januárban nyíló kiállítás a két szervezet tevékenységének dokumentumait és az 1945 után alakult művésztelepek működésének eredményeit mutatja be. Ez az első tárlat a Műcsarnokban rendezett 1983-as nagyszabású kiállítás óta, amely a hazai művésztelepek eredményeit egymás mellett, a művésztelep mozgalom fejlődésének szélesebb összefüggésében tárja a nagyközönség elé, segítve egyúttal a szakma tájékozódását is.