hosting: Hunet


  cikkekfotók        
magazin [asztaltársaság]  2016. december 13. kedd   09:06
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
Harry Pottert és Nick Cave-et is lekörözte a BFZ


  David Bowie, Harry Potter és Beyonce mellett Fischer Iván és a Budapesti Fesztiválzenekar (BFZ) egyik koncertje is felkerült a Telegraph 2016-os toplistájára. A lap kritikusai az év 30 legemlékezetesebb művészi produkcióját gyűjtötték össze. A BFZ az elmúlt héten Európa patinás koncerttermeiben is kirobbanó sikert aratott. Még a bécsi Musikverein és a frankfurti Alte Oper sokszor kimért és kritikus közönsége is állva tapsolta meg a zenekart és a koncertek szólistáját, Leonidas Kavakost.
  
  „Misztikus és meghitt” Mozart Requiem előadásával került fel Fischer Iván és a Budapesti Fesztiválzenekar arra a 30-as toplistára, amelyet a The Daily Telegraph kritikusai állítottak össze a 2016-os év legemlékezetesebb művészi produkcióiról. A BFZ a londoni BBC Promson aratott „diadalával” a 18. helyre került, megelőzve többek között egy Nick Cave-lemezt és a Harry Potter egyik színházi adaptációját is. (A teljes lista ezen a linken érhető el.)
  Miután a Fesztiválzenekar a hatszoros Grammy-díjas Daniel Barenboimmal közös koncertjén színültig megtöltötte a 2700 fős Dohány utcai Zsinagógát és négy teltházas koncertet adott a Zeneakadémián Leonidas Kavakosszal, európai koncertturnéra indult Frankfurtba, Bécsbe, Antwerpenbe és Zágrábba. A BFZ zsinagógakoncertjéről a The Guardian is beszámolt, és a világ legsokoldalúbb zenekarának nevezte az „egyedi és figyelemreméltó” Fesztiválzenekart.
  A turné németországi állomásán, Frankfurtban állva ünnepelték őket, ahogy a mindig kritikus bécsi Musikverein közönségét is elvarázsolta a BFZ. „Amikor a budapesti zenészek a koncert végén kórussá rendeződve, mennyei lágysággal ráadásként előadták Franz Schubert „Angyalok kórusa” című művét, a közönség felállva ünnepelt” – írta a Musik Heute, ahogy a Frankfurter Rundschau is „elbűvölő”, „magával ragadó” élményről számolt be.
  Az antwerpeni koncert kritikusa „zenei messiásként” utalt Fischer Iván karmesterre, a zágrábi koncertteremben pedig így írtak a BFZ fellépéséről: „A Budapesti Fesztiválzenekar vendégszereplése Fischer Iván vezetésével, minden zeneszerető város számára a tökéletes zene ünnepe, így Zágrábnak, valamint zenei szentélyének, a Lisinskinek is.”
  A Budapesti Fesztiválzenekar legközelebb 2017 februárjában indul turnézni az USA-ba. Januárban Budapesten négy koncertsorozattal készülnek a Müpában Paavo Järvivel és Truls Mørkkel, a zenekar próbatermében a Vissza a természethez sorozat első koncertjével, január 22-én a Müpával közös szervezésű Brahms-maratonnal, január utolsó napjaiban pedig újra a Müpában Fischer Ivánnal és Richard Goode-dal.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2025. november 22.
Ipoly-funky és a „háborús” zenekar
2025. november 24.
Electric Callboy: 2025-ben már az MVM Dome-ba térnek vissza!
Electric Callboy: novemberben beveszik az MVM Dome színpadát is
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Csillagfényes november – jubileumi Rising Stars-hétvége
Magyar sorozatötlet tarolt a rangos nemzetközi pitch versenyen
Ünnepi zenei élmény érkezik a Magyar Színházba – Show Violina: Karácsony
Nyílt felhívást hirdetett magyar vonósnégyesek és zongoratriók számára a MERITA – Európai kamarazenei együttműködés
Szerelem első hallásra a Cziffra Fesztiválon
Szabó Győző átviszi az embereket az álomvilágba
Oktoberfest 2025 a magyar sörkultúra legendás „fővárosában”
Kanapéból ágy, falból fény: ez a lakberendezés jövője
 kiemelt 
Stoned Jesus & Wheel: Spring Equinox Tour 2026
  
Co-headline turné keretében tér vissza Budapestre a Dürer Kertbe 2026

A Depeche Mode dobosa is színpadra lép a 101 Hang Special Tribute koncerten
Jonathan Roy – a hokikapusból lett világsztár újra Budapesten
Annisokay: német metalcore hármas érkezik decemberben
Yann Tiersen szólókoncerttel tér vissza Budapestre- Az alkotó saját kisbuszán, kutyája társaságában turnézik
 friss hozzászólások 

Az Arcturus Budapesten (1)
Éljen a diktatúra! – drMáriás retrospektív kiállítása a Godot Intézetben (1)
FAB-Springfest - 26. Virágzás Napjai (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 obscene extreme    throwdown    dark of the moon    őz zsolt    seventh void    faith no more    blaze bayley    great american ghost    dennie wander    thy catafalque    wacken metal battle    mission: impossible ghost protocol    hangarvain    mortiis    trivium    true grit    kyuss lives!    skywalker    lowbau    kelet-nyugat    karabély    kraanium    george clooney    sziget 2011    timberlake  

r41
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!