hosting: Hunet
r33
  cikkekfotók        
hírek   2016. augusztus 16. kedd   07:54
nincsen hozzászólás

szerző: ma
Megjelent a szegedi Drasztik zenekar debütáló kislemeze


  A Drasztik zenekar 2015 elején jött létre. A zenekar alternatív rock stílusban saját szerzésű, magyar nyelvű dalokat játszik, Szegeden székel és próbál. Kondacs Gergely basszusgitár; Madák Róbert gitár; Polyák Balázs gitárok, ének; Szabó Zoltán dobok – ami a felállást illeti. „Olykor születnek szerethető dallamok, olykor akadnak felejthető szótagok, olykor vannak koncertek; de a zeneszeretet úgy tartja egyben a zenekart, ahogyan köldökzsinórja az értelmes életeltöltésnek maga a zenélés” – fogalmazza meg a szegedi banda ars poeticáját.
  
  A zenekar szerzői kiadásban jelentette meg debütáló kislemezét 2016 nyarán Kislemez 1. címmel. A négy dalt tartalmazó bemutatkozó anyag itt hallgatható meg, itt pedig meg is vásárolható.
  
  A srácok úgy fogalmaztak, hogy az első EP-jük egyből válogatás is lett. Ugyan nem best of, hiszen nem ilyen szerkesztési elv vezérelte őket, hanem azok az előzmények, amelyek nagymértékben meghatározzák mind a mai napig a zenekart: „Szerzői kiadásban adtuk ki korábbi formációban (még DrasztikAkusztikként) 2013-ban az Örök harc című lemezt, amelyről két dalt is átemeltünk azért, hogy aki esetleg ismeri (vagy mostanában ismerkedik vele), ő is láthassa, hogy milyen változások történtek zenekari szinten. Valamint a mostani címnélküli anyagra még két másik dal is felkerült, amelyek ez idáig csak koncertjeinken voltak hallhatók.” A felvételek és keverés 2016-ban, Szegeden az Randr Stúdió-ban készültek.
  
  Ehhez az anyaghoz elkészítették első klipjüket is a Nőtlenszálló című dalukra. Ennek érdekessége, hogy teljes egészében GoPro-val rögzítették a videót, így megismerhetjük az alkotók nézőpontját, és megidéződik a ´90-es évek hangulata, amelyben a tagok szocializálódtak:
  
  



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2023. június 2.
Új dalokkal, friss műsorral érkezik Dan Patlansky
2023. június 3.
Újabb világsztárok csatlakoztak a szegedi Deja Vu Fesztiválhoz
2023. június 4.
Powerwolf minifeszt: itt a Dynazty, Eclipse, Visions Of Atlantis, Classica, Hydra, Power
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Új albummal jelentkezik a Movements zenekar
Nagy várakozás előzi meg a szeptemberben megjelenő új Polaris albumot
A Dürer kertben is fellép az Acres - Első Európai Headline Turnéjük 2019 óta
Hallgasd meg az I Prevail letisztult dalát, a Deep End verzióját
Izzy Mahoubi új EP-vel jelentkezik, a How To Run
Anders Fridén, az In Flames énekese is hallható a gitáros Nita Strauss új albumán, a The Call Of The Void-on.
Heart Attack Man új albummal rukkolt elő, a Freak Of Nature című dalukhoz készült klip megérkezett
Tommy Emmanuel, a legendás akusztikus gitárművész, januárban újra turnéra indul
 kiemelt 
AMON AMARTH - teljes a line-up, 6 zenekaros minifesztivál dübörög majd a Barba Negrában!
  
Ha nyár, akkor fesztiválok, de sajnos a rockerek, metalosok számára egyre szerényebbek a lehetőségek

Voivod + Crowbar a Durer Kertben
Új dalokkal, friss műsorral érkezik Dan Patlansky
Új dallal jelentkezett az Asking Alexandria, melyet a Budapest Parkban is hallhatunk
Gojira + Conjurer + Urne Budapesten
 friss hozzászólások 

Világsztár zongorazseni először Budapesten (1)
Epica, Apocalyptica (3)
Telling Secrets: magyar hátterű csapat bontogatja a szárnyait a tengerentúlon (2)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 mitch tucker    építészet    masters of rock    parway drive (aus)    steroid    leonardo dicaprio    audun kleive    sziget 2011    napra    headbanger    the casting out    fit for a king    steve´n´seagulls    méhes marietta    david fincher    twin temple    kate beckinsale    thekillingscreens    as i lay dying    julie taymor    killfest    jon favreau    deadstar assembly    dark fortress    hangmás  

r50
Copyright 2000-2023 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!