magazin [kiállítás] 2016. január 21. csütörtök 16:04
nincsen hozzászólás
szerző: PjotrAquincumi Múzeum- Aktuális programok
AnticCafé – Orvosi emlékek Aquincumból február 16., 14.00
Dr. Zsidi Paula főigazgató-helyettes előadása időseknek
Aquincum, Pannonia Inferior helytartói székhelye különösen gazdag az orvoslással, gyógyítással kapcsolatos emlékekben. Az elmúlt évek számos ásatása több, elsősorban sírokból származó orvosi eszközt hozott felszínre, s néhány újabb orvossír is napvilágra került. Az ókorban az orvosi foglalkozás kézműves mesterségnek számított. Minden városban működött medicus, a nagyobb lélekszámú helyeken pedig specialisták, sebészek, fog- és szemorvosok, fül- és nőgyógyászok is rendeltek.
Az AnticCafé jegyárai: 500,- Ft/fő, 10 fő felett 450,- Ft/fő.
Előzetes bejelentkezés szükséges Kővágó Dánielnél a kovago@aquincum.hu email címen, vagy a 06 1 250-1650 telefonszámon!
Mater Fabia Herbariuma - Házi praktikák a ókorból
Az antik kertek jellemző növényeinek változatos felhasználási módjaival szakember ismerteti meg az alkotóműhely résztvevőit. Az ismeretszerzés mellett az aktív tevékenység, kenőcsök, festékek készítése is része a programnak. A tanfolyamra 17 éven felüliek jelentkezését várjuk.
2016. január 30. – Párlatok, gyógykenőcsök – ókori egészségfortélyok
2016. február 27. – Gyapjúfestés – selyemfestés, növényi színezőanyagok
2016. március 26. – Növényi tinták és festékek fára, papírra
Szakkörvezető: Kemendi Ágnes
1 alkalom: 6000,- Ft/fő, 3 alkalom: 15.000,- Ft/fő
Érdeklődni Ódor Bernadettnél az alábbi email címen, vagy telefonszámon lehet: odor.b@aquincum.hu; 06 1 250-1650
Wellness az ókorban – Fürdőkultúra Aquincumban
2015. november 16 – 2016. november
Az Aquincumi Múzeumban nyílt kiállítás célja, hogy bemutassa a rómaiak fürdési szokásait, azt hogy fürdőik nemcsak a mindennapi tisztálkodást szolgálták, hanem a „jó létnek” az „érezd jól magadnak” a szinterei is voltak, a testi és lelki felüdülésre egyszerre nyújtottak lehetőséget. Aki elment a fürdőbe kicsit sportolt, váltogathatta a forró és hideg vizes fürdőt, szaunában erősíthette testét, de orvosi és kozmetikai kezeléseket is igénybe vehetett. A rómaiaknak híres gyógyfürdőik is voltak. A fürdőkben használt tárgyakról műtárgymásolatok, rekonstrukciók készültek, amelyet az érdeklődő ki is próbálhatnak, de beleszagolhatnak az illatszeres tégelyekbe is. A kiállításra vízemelő makett és óriásböngésző készült, amely a rómaiak források iránti tiszteletét és fürdőkultúráját mutatják be.