magazin [pályázat] 2015. május 21. csütörtök 17:20
nincsen hozzászólás
szerző: PjotrMűfajtól függetlenül zenekarok jelentkezését várja, a GBOB tehetségkutató!
A „THE GLOBAL BATTLE OF THE BANDS” (GBOB, Együttesek Világversenye) a legnagyobb és legjelentősebb élőzenei világverseny várja a zenekarokat az idei megmérettetésre! Mivel Magyarország még nem csatlakozott a versenyhez, így a Romániában megrendezendő elődöntőkre lehet jelentkezni – a jelentkezés linkjét lásd lentebb!
1. A GBOB 2015 verseny:
A „THE GLOBAL BATTLE OF THE BANDS” (GBOB, Együttesek Világversenye) a legnagyobb és legjelentősebb élőzenei világverseny. A GBOB bármilyen zenei stílust képviselő zenekaroknak szól, népszerűségüktől függetlenül.
A 2004-ben első alkalommal megszervezett GBOB Világdöntőn a következő országok vettek részt: Dél-Afrika, Anglia, Ausztrália, Fehéroroszország, Belgium, Brazília, Kanada, Kína, Kolumbia, Horvátország, Ciprus, Dánia, Feröer-szigetek, Fülöp-szigetek, Finnország, Németország, Guatemala, Izland, Indonézia, Jordánia, Írország, Izrael, Olaszország, Jamaika, Libán, Malajzia, Málta, Mexikó, Moldovai Köztársaság, Marokkó, Nepál, Norvégia, Hollandia, Pakisztán, Oroszország, Skócia, Szerbia, Spanyolország, Amerikai Egyesült Államok, Svédország, Thaiföld, Wales, Ukrajna és Románia.
2. Indítékok, célok:
A Zene Hangja Egyesület (”Sunetul Muzi cii”) elnöke, Cristin Tomeci 2007-ben, Kolozsváron vett részt társszervezőként a GBOB romániai verseny első kiadásában.
A projekt fő célkitűzése az a dinamikus és karizmatikus zenekar megtalálása, mely képviselni tudja országunkat a 2015-ös THE GLOBAL BATTLE OF THE BANDS nemzetközi verseny döntőjében.
A kulturális projekt célja segítséget nyújtani, népszerűsíteni a zenei területen tevékenykedő romániai művészeket, illetve kezdő zenekarokat. Továbbá célja a helyi, országos és külföldi intézményekkel való együttműködés, a művészi munkák támogatása, a nemzeti kulturális örökség értékesítése, illetve az országos zenei ipar fejlődésének támogatása.
3. Hogyan működik a GBOB, a legnagyobb világszintű verseny, melyen eredeti élő zenét játszó zenekarok vehetnek részt?
Kik nevezhetnek be?
- olyan együttesek, melyek legkevesebb két, legtöbb hat tagból állnak
- zenekarok, korhatár nélkül
- bejegyzett és bejegyzetlen együttesek
- eredeti dalokat játszó zenekarok
- bármilyen stílust képviselő zenekarok
Minden országban helyi, illetve országos elődöntőket, adott esetben meg egyetlen országos döntőt szerveznek meg. Az országos döntő győztes csapata a GBOB nemzetközi döntőjére utazik, ahol összemérheti tehetségét a más országokból, más kontinensekről érkező győztes csapatokkal.
Csak egyetlen csapat nyerheti el a „Best New Band in the World” (A világ legjobb új együttese) címet és az Együttes Fejlesztéséhez nyújtott Nemzetközi Csomagot, mely a következőkben áll:
- egy vezető stúdióban, egy népszerű producer segítségével készülő felvétel,
- egy videoklipp forgatása,
- a londoni GBOB Records szerződésajánlata,
- nemzetközi népszerűsítés.
A GBOB tehetségkutató verseny legtöbb három fordulós lehet:
1. Helyi fordulók a nevezéshez (elődöntők)
2. Országos döntő
3. Nemzetközi döntő
A GBOB nemzetközi döntőjét minden évben más-más helyszínen szervezik meg. Az utóbbi években a döntőket Kuala Lumpurban (Malajzia), Londonban (Anglia), Csiangmaj városban (Thaiföld) szervezték meg. Az előző év versenyeinek nemzetközi döntőjére 2015-ben, április végén, Osloban kerül sor.
A május 29-i nagyváradi, a szeptember 10-i marosvásárhelyi és az október 29-i temesvári elődöntőkre
Ennek lépései:
1. GBOB Romania Band Registration, az űrlap kitöltése.
2. Klikk a SUBMIT gombra, a regisztráció megerősítése angolul érkezik majd a megadott e-mail címre.
3. Utána klikk a jobb felső sarokban lévő SIGN UP gombra, itt egy zenekari profilt kell létrehozni, mely a biográfiát, a zenekari fotót, a zenét és a videót a nemzetközi GBOB felületen is promotálja.
Az oldal jelenleg még csak angolul érhető el, a szabályok így találhatóak meg, illetve így kapják meg majd a jelentkező zenekarok is. Ahogy az első magyar zenekarok jelentkeznek, magyarra is le lesznek fordítva.