hosting: Hunet


  cikkekfotók        
előzetes [koncert]  2015. március 16. hétfő   09:21
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
Vascső és motoros fűrész - Einstürzende Neubauten életműkoncert az Akváriumban
2015. július 9. Akvárium Klub



  ´Greatest Hits´ műsorával érkezik júliusban az Akvárium Klubba a német avantgárd-indusztriál zászlóshajója, az Einstürzende Neubauten.
  
  Az idén 35. jubileumát ünneplő német avangárd-indusztriál egyik legkiemelkedőbb csapatát, a Einstürzende Neubautent nem nagyon kell bemutatni a hazai közönségnek. Magyarországon már több alkalommal bizonyították, hogy nem érdemes rájuk nosztalgiával tekinteni, hiszen a Blixa Bargeld vezette zenekar nem csak hogy ma is tömegeket mozgat meg, de pont ugyanolyan jó – még ha más is -, mint évtizedekkel ezelőtt. A kezdetben a klasszikus dalszerkezetet egy légkalapáccsal széttrancsírozó, majd a törött elemekből a kifinomult fülek számára végtelenül furcsa zajzenét építő formáció az évek során azért bőven finomított módszerein. De pont ez a nonkonformista egyveleg tette le a zene újraértelmezésének alapkövét, ami olyan mainstreamebb előadókat ihletett meg, mint a Depeche Mode, a Nine Inch Nails vagy a Rammstein.
  
  A zenekar a bemutatkozást követően sem tett le missziójáról, és továbbra is pionírként törtek utat maguknak, így a ´80-as évek végéig megjelenő további négy albumuk is mind-mind a berlini indusztriál fontos mérföldkövének számított. A Einstürzende Neubauten annak ellenére tudott magának egy stabil, nemzetközi rajongói bázist építeni, hogy a média „bizarrságukra” hivatkozva ignorálta őket. Az időközben dalaikat egyre inkább a konvencionális formáknak megfeleltető csapat színházi együttműködéseinek köszönhetően végül pozitív visszajelzést kapott a sajtó oldaláról is. A ´90-es évektől egészen a 2004-es Perpetuum Mobile lemezig bezárólag az Einstürzende Neubauten egy új fejezetet nyitott: a továbbra is az ötletes hangzással játszó csapat sokkal inkább a zaj és a harmónia közti kontraszttal és annak végleteivel kísérletezett.
  
  
  
  A zenekar kreativitását és időtállósságát bizonyítandó 2007-es albumuk után tavaly egy újabb koronggal jelentkeztek. A Lament egy újabb gyöngyszeme a törekvésnek, ami arra irányul, hogy egy még fel nem fedezett hangzással találkozhasson közönségük.
  Az Akvárium Klubba ezúttal azonban nem legújabb dalaikkal érkeznek, hanem az enyhén ironikus ´Greatest Hits´ elnevezésű műsorral állnak színpadra, így az este folyamán biztosan hallhatunk majd dalokat az olyan klasszikusnak számító albumokról is, mint a ´Perpetuum Mobile´, az ´Ende Neu´ , a ‘Tabula Rasa´ vagy a ‘Silence Is Sexy´. És ki tudja, talán a szintetizátor mellett előkerül majd a vascső és a motoros fűrész is.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2025. december 6.
A coldrain először Magyarországon – erős japán–francia trió a Barba Negrában
2025. december 22.
A csend filozófiája zongorán – Joep Beving a MOMkultban
A belső világ hangjai – Joep Beving és a Solipsism Redux decemberben a MOMkultban
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Papa Roach & Trivium – két történet, egy hullámfront
Parov Stelar szeptember 26-án újra a Budapest Parkban
Moby visszatér Budapestre - újra élőben hallhatjuk az elektronikus zene ikonikus alakját
A38 Total Breakdown: Malevolence, Gatecreeper és Dying Wish
Újra összeáll a Heaven Street Seven a Budapest Parkban
Apparat bejelentette új albumát és európai turnéját – magyar dátum is van a listán
Clutch 30: ikonikus album ünnepe és egy masszív rock hármas a Barba Negrában
Agnostic Front visszatér Budapestre – a New York hardcore öröksége február 24-én újra felrobban a Dürerben
 kiemelt 
Papa Roach & Trivium – két történet, egy hullámfront
  
Papa Roach pályája mindig is arról szólt, hogyan lehet túlélni egy olyan világot, amely nem hagy túl sok levegőt

Moby visszatér Budapestre - újra élőben hallhatjuk az elektronikus zene ikonikus alakját
A38 Total Breakdown: Malevolence, Gatecreeper és Dying Wish
Újra összeáll a Heaven Street Seven a Budapest Parkban
Apparat bejelentette új albumát és európai turnéját – magyar dátum is van a listán
 friss hozzászólások 

Amanna legújabb dala a gyerekkori traumák feldolgozásáról – Hercegnő (1)
Darkest Hour (USA), Bridge To Solace, Suppression(USA), Wall Of Sleep, Casketgarden (1)
Az Arcturus Budapesten (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 kispál és a borz    sn1987a    tokody ilona    abracadabra    arkhorrl    howl    seth rogen    konflikt    morning star    2012    contagion    metalcampsabaton    lóripop    pater sparrow    tóth vera    the biters    suicidal tendencies    beatkoho    sonata arctica    losing season    pure love    make do and mend    zöld darázs 3d    purulent rites    meet and greet  

r49
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!