beszámoló [koncert] 2014. december 14. vasárnap 06:00
nincsen hozzászólás
szerző: BarnaCannibal Corpse, Revocation, Aeon 2014. november 20., Budapest, Club 202
Az egyik legismertebb death metal bandának tekinthető Cannibal Corpse szerencsére rendszeresen útba ejti hazánkat a turnéin, így idén sem maradtunk megbízható minőségű, brutálisan kivitelezett aprítás nélkül. A legendás amerikai banda előtt még a szintén az USA-ból származó Revocation és a svéd Aeon lépett fel.
A korai kezdés újabb áldozata lett részemről a svéd Aeon fellépése, bár nem is bántam túlzottan a sablonokból építkező death metal zenekarról való lecsúszást. A technikás death/thrash metalt játszó Revocation koncertjét már teljes egészében sikerült végigkövetnem, és ez alapján egy igényes, változatos elemeket használó zenekar produkcióját hallhattuk. Amelyet sajnos számomra csaknem teljesen élvezhetetlenné tett az erőtlen, gyenge hangzás. Nem dörrent meg úgy a muzsika, ahogy kellett volna, így hiába sorjáztak a fifikás megoldások és a zenekarvezető gitáros/énekes David Davidson virgázós szólói, engem ezen az estén nem vett meg a zenéjük. Egyébként nem kezdő bandáról van szó, 2006-os megalakulásuk óta idén már az ötödik nagylemezükkel jelentkeztek Deathless címmel. Emellett valahogy a muzsikájuk túl eklektikus számomra, túl sok mindent próbálnak belezsúfolni a számaikba. Ettől függetlenül a közönség nagy része élvezte a koncertjüket és a zenészi teljesítményeket tekintve valóban dicséretes alakítást nyújtottak.
A Cannibal Corpse tavaly is a Club 202-ben darálta el a súlyos programját, akkor a nyári tomboló hőségben rendesen megizzadtak az intenzív zenét játszó művészurak. Izzadásban most sem volt hiány, ugyanis a tőlük megszokott, másoknál csak álmodott feszességgel játszották el a komplexen tekerő nótáikat. A bő 70 perces program alatt nem volt megállás, folyamatosan pörögtek az arclebontó témák a sokat próbált zenészek ujjai alól. Alex Webster látványos basszusjátéka mellett Pat O´Brien és Rob Barrett szuggesztív riffelésére és szólóira, valamint a néhány esetben kritizált Paul Mazurkiewicz megbízható dobolására sem lehetett panasz. Az egyre nagyobb térfogatot elérő, bikanyakú George Fisher pedig rendületlenül hörögte a vérben tocsogó sorokat, és olyan sebességgel pörgette a széles nyakán a fejét, hogy teljesen szürreális, már horrorfilmbe illő látványt nyújtott. Az előző bandánál még gyengélkedő megszólalás itt magára talált, irtózatos erővel dörrentek meg a pusztító Cannibal Corpse szerzemények. A 19 nótás szett nagyon erősen kezdett a Staring Through The Eyes Of The Dead, Fucked With A Knife, Stripped, Raped And Strangled hármassal, de az iram később sem hagyott alább. Egy nagyon változatos programot kaptunk, szinte az összes albumuk képviseltette magát az A Skeletal Domain című új lemez dalai (Kill Or Become, Sadistic Embodiment, Icepick Lobotomy) mellett. Olyan brutális nóták hangzottak el, mint a középtempósan gyaluló Scourge Of Iron, a megtekert témákkal kényeztető The Wretched Spawn, vagy az olyan régebbi gyöngyszemek, mint a Disposal Of The Body, a Dormant Bodies Bursting, és a Pounded Into Dust. Az ősi szerzemények közül is beválogattak a programba, így élvezhettük az Addicted To Vaginal Skin, az I Cum Blood, az A Skull Full Of Maggots, a legnagyobb klasszikus Hammer Smashed Face és a koncertet záró Devoured By Vermin előadását. Tehát ismét egy minden igényt kielégítő koncertet adtak a kannibálok, amelyet a felfokozott hangulatban tomboló népes közönség is meghálált.
A Cannibal Corpse most sem okozott meglepetést, egy eszméletlenül súlyos, hibátlan precizitással eldarált death metal koncerttel örvendeztette meg a stílus híveit. Nem hiába lettek az egyik legelismertebb death metal zenekar, feddhetetlen technikai tudásuk és élő teljesítményük egy újabb erődemonstrációban öltött testet. Legközelebb is szívesen látjuk őket!