hosting: Hunet
r33
  cikkekfotók        
előzetes [koncert]  2012. május 3. csütörtök   06:55
nincsen hozzászólás

szerző: Concerto
A Concerto Music bemutatja: We Are the Others Tour 2012 - EPICA, Xandria, Voices of Destiny
2012. május 13., péntek 19h, Club 202 - Budapest



  A magyarországi szimfonikus metal rajongók a mennyekben érezhetik magukat: áprilisban és májusban a Nightwish és a Delain mellett a holland Epica is Budapestre látogat aktuális turnéja keretében. Rendszeres hazai koncertjeiken mindig páratlan hangulat uralkodik. Ezúttal két német kiválóság, a Xandria és a Voices of Destiny kíséretében érkeznek május 13-án a budapesti Club 202-be.
  
  Az Epica 2002-es felbukkanása óta egy véget nem érő körforgásba csöppent bele: stúdiófelvételek, interjúk, fanatikus rajongók, élő fellépések és a rock n roll életforma tölti ki minden egyes napjukat. Zenéjük a kritikusok szerint varázslatos mítoszok világát idézi: egy fantázia szülte történet aláfestése is lehetne ez a klasszikus, gótikus és heavy metal elemeket egyesítő muzsika. Mark Jansen - a maximalista gitáros - az After Forever soraiból való kilépése után alapította meg a bandát, s természetesen az a cél vezérelte, hogy egy még tökéletesebb formációval térhessen vissza a szimfonikus metal élvonalába. A fő dalszerzés mellett a hörgős részekért is ő a felelős. Simone Simons személyében olyan hölgyet talált az énekesi posztra, aki dinamikus, operákba illő hangjával mindenkit könnyedén elbűvöl. S persze az sem lényegtelen, hogy mostanában a különböző szavazásokon az külsejével is tarol a hölgy, vagyis az aktuálisan színpadon látható metal ladyk legszebbike is ő. A gyökerekről és a műfaj nagy klasszikusaihoz való kötődésről pedig csak annyit, hogy a történet szerint Simone a Nightwish Oceanborn című albumának hallatán kezdett el klasszikus zenét tanulni.
  
  Az Epica receptje a műfaj hagyományai szerint alakul: misztikus szinti részek keverednek bombasztikus zenekari kórusokkal és a végeredmény mára szerte a világon sztárokká emelte őket. A Requiem of the Indifferent címre keresztelt új lemezükkel - ami immáron az ötödik a sorban - ismételten magasra tették a mércét. Legfrissebb videójuk, a Storm The Sorrow.
  
  Május 13-ai koncertjükön ezek az új dalok is bemutatásra kerülnek a régebbi slágerek mellett. A hazai közönséget amúgy kifejezetten szeretik a holland zenészek, elég csak a Miskolci Operafesztiválon felvett különleges DVD-re vagy a nagysikerű fesztivál- és klubszerepléseikre gondolni. A turnéval érkező német Xandria és
  Voices of Destiny neve sem ismeretlen a hazai rajongók előtt, ezért is érdemes időben érkezni este a Club 202-be. Belépőnket megvásárolhatjuk a Ticketportal országos bolthálózatában - köztük az ismert rockboltokban - tovább kezelési költség nélkül a oldalon.
  
  Belépő: 4500 Ft / VIP-jegy korlátozott számban 9000 Ft.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó helyszín: 

Club 202 - Budapest

 kapcsolódó szervező: 

Concerto Music

 programajánló: 
2025. május 14.
Manu Lanvin & The Devil Blues
Blues, booze & rock ’n’ roll – Manu Lanvin koncert Budapesten
2025. május 15.
Combichrist: májusban Budapesten a négy zenekaros dark industrial metal fesztivál
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Zseniális blues gitáros érkezik június 14-én
“A downtempo a lassú ütemek ellenére darabokra szakít” - Analog Balaton downtempo majális a Budapest Parkban!
We Came As Romans új dallal tér vissza – és végre újra jönnek Budapestre!
Duplázik az Elefánt a Kobuciban – június 13-14-én rendesen berúgják a nyár ajtaját
Decapitated, Cryptopsy, Warbringer, Carnation a Dürer Kertben
Sacred: itt a Parkway Drive legújabb dala!
The Alchemist, Wavy és Jazzbois július 27-én a Budapest Parkban
Arena: 30 éves turnén érkezik ismét az angol neo-progresszív csapat
Budapesten a blues legújabb üdvöskéi: The Cinelli Brothers
Say Hello To The Hits – Lionel Richie összes nagy dala élőben az MVM Dome-ban!
 kiemelt 
Zseniális blues gitáros érkezik június 14-én
  
Josh Smith a pandémia óta először indul szólóturnéra, és nagy örömünkre, több mint 6 év után Budapestre is visszatér triójával

We Came As Romans új dallal tér vissza – és végre újra jönnek Budapestre!
Duplázik az Elefánt a Kobuciban – június 13-14-én rendesen berúgják a nyár ajtaját
Decapitated, Cryptopsy, Warbringer, Carnation a Dürer Kertben
The Alchemist, Wavy és Jazzbois július 27-én a Budapest Parkban
 friss hozzászólások 

Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 csakazértis    hugh jackman    liszt    cock and ball torture    eredet    ticketexpress    jennifer garner    ozone mama    jean-claude van damme     csata: los angeles    anna & the barbies    rivers run dry    nofx    bufo alvarius    weezer    the dead lay waiting    dvd film    rózsaszín pitbull    john lennon    cathedral    black francis    újságíró    dead end path    másfél    ist ist  

r46
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!