szerző: TokiFéláron jöhetnek a hűséges visszatérők a jubileumi Szigetre
Május elejétől - a helyszíni hetijegy árából - 50%-os kedvezményt kínál a Sziget hűséges – legalább már három korábbi Szigeten részt vett - látogatóinak a jubileum alkalmából. A 20. Sziget további kedvezményeket is tartogat, valamint idén az OTP Bank és a MasterCard jóvoltából egy tágabb lehetőségeket biztosító, kényelmes és biztonságos fizetési élményt nyújtó eszközt is bevezet a korábban alkalmazott készpénzmentes fizetési megoldások mellett.
Természetesen azoknak a visszatérő látogatóknak sem kell kétségbe esniük, akik már megvették a bérletet, hiszen ha beküldik a „bizonyítékokat”, bemutatják a kódot és a nevükre szóló OTP Maestro vagy MasterCard PayPass bankkártyát, a jegyár különbözetét visszakapják, tehát végül ők is csak 31.500 forintot fizetnek az ottalvós vagy 27.500 forintot a hazamenős bérletért.
”Egy olyan rendszert kellett kidolgoznunk, ami biztossá teszi, hogy a jogosulatlan jegyüzérek nem tudnak visszaélni ezzel a jelentős kedvezménnyel” – tette hozzá Gerendai. - „Mindamellett ez egy olyan rendkívüli lehetőség, ami miatt mindenképpen megéri végigjárni ezt az egyébként nem túl bonyolult folyamatot.” Aki pedig minden kétséget kizáróan igazolni tudja, hogy az összes eddigi Szigeten látogatóként részt vett, annak ingyen lesz a huszadik.
A készpénzmentes fizetési eszköz nem újdonság a Szigeten, hiszen két éve kísérleti jelleggel, tavaly pedig már az összes fesztiválon kártyás fizetést vezettek be a szigetesek. „Meggyőződésem, hogy nem csupán a változatos programstruktúra és a Sziget-feeling miatt választottak minket Európa legjobb fesztiváljának, hanem azt is elismerték ezzel, milyen előremutató, innovatív megoldásokkal igyekszünk kényelmesebbé tenni a fesztiválozók életét” – mondja Gerendai.
A korábbi készpénzmentes fizetési rendszerek megtartása mellett idén a Sziget egy nagyobb lépést tesz ezen a téren: a jubiluemi Szigeten már MasterCard vagy Maestro PayPass bankkártyával is lehet fizetni. Hemberger András, a MasterCard Europe regionális üzleti vezetője ennek kapcsán elmondta: „A MasterCard vagy Maestro PayPass bankkártya legfőbb előnye, hogy nemcsak a fesztiválok ideje alatt, hanem azok előtt és után is használható minden PayPass elfogadóhelyen érintés nélküli, és minden MasterCard vagy Maestro elfogadóhelyen hagyományos kártyás vásárlásra. A nyári fesztiválokra PayPass-szal érkezők közvetlenül a bankkártyához kapcsolódó bankszámláról költenek, így nem kell kártyájukat a helyszínen pénzzel feltölteni. Emellett a kártyán megmaradt összeg visszaváltására sincs szükség, hiszen a MasterCard vagy Maestro PayPass bankkártya a fesztiválokon kívül is használható.”
”A MasterCard PayPass bankkártya számos előnnyel rendelkezik; ez egy nagy lépés az innovatív fejlesztéseink sorában és örülünk, hogy a hazai piac legnagyobb szereplőit, az OTP Bankot és a MasterCardot sikerült partnerül megtalálnunk hozzá” – mondta a főszervező.
Természetesen az előző évhez hasonlóan idén is lehet majd Metapay fesztiválkártyával is fizetni és ugyanúgy a fesztivál órával is, melynek nagy előnye, hogy mindig kéznél van és az időjárás viszontagságainak is ellenáll.
Az 50%-os „hűségkedvezmény” mellett idén is él az elmúlt években nagy sikert aratott csoportos diákkedvezmény, ami szintén akár 50%-os kedvezményt is nyújtó akció.
Az eddig említett és csak a bérletekre érvényes kedvezmények mellett a jubileumi Sziget is kínálja azt a lehetőséget, hogy az este 23-óra után a fesztiválra érkezők már féláron vehetik meg a napijegyüket. Szintén korábbi fejlesztés a Szigeten a mobiltelefonos percalapú belépő váltása. Ennek lényege, hogy a bejáratnál egy sms-sel lehet aktiválni a rendszert és távozáskor pedig le lehet azt állítani, így a látogatónak, ha csak egy-két koncertet akar megnézni, nem kell napijegyet váltania, elég csak benntöltött percek után fizetnie.
Háttér a MasterCard PayPass kártyákról
A tavaly év végi adatok szerint világszerte eddig 109 millió PayPass-t bocsátottak ki és összesen több mint 425 ezer üzletben fogadják el a MasterCard érintésnélküli bankkártyáit.
Nemcsak külföldön, hanem Magyarországon is egyre inkább elterjedt a PayPass, amelyet elsőként az OTP Bank vezetett be 2009 őszén. Rá két évre szintén az OTP Bank vezette be itthon elsőként a PayPass matricát is, amely újabb mérföldkőnek számít az érintés nélküli fizetések terén. A legnagyobb magyarországi hitelintézet a bevezetés óta körülbelül 100 ezer PayPass fizetőeszközt bocsátott ki, az általa üzemeltett elfogadóhelyek száma pedig megközelíti a 2000-et.