hosting: Hunet
r39
  cikkekfotók        
előzetes [koncert]  2012. január 10. kedd   06:00
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
Deafheaven, Hierophant, Wasted Struggle, Wolf Shaped Clouds
2012. február 11., Budapest, Trafik Klub

  A Tukker Booking eléggé bele fog húzni februárban is a koncertekbe! A február 11-ei, Trafik Klubban rendezendő bulit óriási várakozás előzi meg, hiszen nem akármilyen turnécsomag fogja elérni kis hazánkat. Amerikából, San Francisco-ból üdvözölhetjük majd a Deafheaven zenekarát, Olaszországból pedig a Hierophant-ot.
  
  A Deafheaven hibrid muzsikája rengeteg elemből tevődik össze. Különös vonzalmat éreznek az epkus post rock iránt, ahol olyan zenekarokat kell megemlíteni, mint az Envy, Godspeed You! Black Emperor, másrészt zseniálisan ötvözik ezeket a hatásokat az experimental black metal gyökerekkel (Xasthur, Weakling, Leviathan), de az egésznek egy screamo hatása is van, amit a klasszikus érára vezethetünk vissza (Orchid, Crimson Curse). 2010 nyarán adta ki a zenekar első demóját, ami rengeteg jó kritikát kapott világszerte, főleg a blogoldalakat érintve. 2011 elején felvettek két számot a Deathwish-nek (”7 EP) és ezzel be is léptek a kiadó világába. A hipergyors sebességű blastek melódiákkal körbefogva, érzelmekkel teli elszállásokkal együtt egy megigéző atmoszférát alkotnak. Szintén ebben az évben meg is jelentették Roads To Judah című anyagukat, amit a Comadre gitáros Jack Shirley-nél vettek fel. Ezen az anyagon 38 percnyi ködös hangzású sötétséget hallhatunk. A black metal intenzitásával tesznek bele gond nélkül shoe-gaze témákat a hardcore-os dühből táplálkozó számaikba. Az egész lemez olyan, mintha az álmodon keresztül néznél vissza a való világba. Egy kis érdekesség, hogy a lemez címe biztos utal egy kicsit az N Judah járatra, ami San Francisco leggyorsabb vonatjárata. A sötét, személyes szövegek még felkavaróbbá teszik az összképet. Rengetegen várják már ezt a bulit, nem is véletlenül.
  
  Az olasz turnépartner, a Hierophant már játszott volna nálunk júliusban, de sajnos ez meghiúsult. A 2009-ben alakult zenekar első demója után számos koncertet tudhatott le főképp Olaszországban. Majd 2010 októberében megjelent a Hierophant című anyaguk, amin még Dwin Hellion (Integrity) is vendégeskedett egy szám erejéig (As Kalki). A Hierophant zenéje valahol a crust/punk/metal és a sludge hatásokkal megspékelt hardcore között van, amire egy sötét atmoszféra jellemző. Az első lemez óta rengeteg koncertet tudott le a zenekar, nem kis nevekkel osztva meg a színpadot. Legutóbb a belga Oathbreaker-el tudtak le egy rövid túrát. Biztos, hogy az ő koncertjük láttán is csak nézni fogtok! Érdekesség, hogy a gitáros Lorenzo a The Secret sorait is erősíti.
  
  Hazai részről sem lesz gyenge a support, hiszen a nemsokára új anyaggal jelentkező Wasted Struggle fog egy punk/metal csapást mérni rátok, illetve a Wolf Shaped Clouds fog remek bemelegítést adni őrült screamo muzsikájukkal.
  
  A 4 zenekarral való tekintettel a kezdés pontban 20:00-kor lesz! A beugró a helyszínen 2500 forint lesz. Január 10. és február 10. között megválthatjátok az elővételes jegyeket 1800 forintért a Wave (1065, Budapest, Révay köz 1.) üzletében!


Kulcsszavak:
  deafheaven     hierophant     wasted struggle     wolf shaped clouds 


Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó linkek: 

A Deafheaven Facebook oldala

 kapcsolódó cikkek: 

Broken Hope és Hierophant márciusban a Dürer Kertben

Hexis, Grieved, Ruetz, Wasted Struggle - Kihagyhatlan este

Most pénteken - Ghostchant, The Southern Oracle, Wasted Struggle

Megjött a Ghostchant-Wasted Struggle split

Hierophant, Bastions, és Thranenkind a Rohamban
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Májusban jön Caliban, In Hearts Wake, Cabal és Assemble the Chariots a Dürer Kertbe
Budapesten lép fel Dave Stewart, a Eurythmics társalapítója
Better Lovers, 68 és a Greyhaven az Akváriumban
Az INOTA idén nyáron ismét fesztiválként tér vissza – itt a 2025-ös line-up első fele
Cattle Decapitation, Incantation, Skeletal Remains: nyári koncerten érkezik a kultikus death metal hármas
Stereo MC´s a ´90-es évek ikonja újra Budapesten
Blues, booze & rock ’n’ roll – Manu Lanvin koncert Budapesten
Halflives: májusban visszatér Budapestre a robbanékony alterrock csapat
Dave Stewart EURYTHMICS feat. Vanessa Amorossi - Summer Tour
Várd a május: Nulladik Változat dübörög a Gödörben!
Colosseum: májusban ismét Budapesten a lassan 60 éves rockzenekar
 kiemelt 
Májusban jön Caliban, In Hearts Wake, Cabal és Assemble the Chariots a Dürer Kertbe
  
2025

Budapesten lép fel Dave Stewart, a Eurythmics társalapítója
Better Lovers, 68 és a Greyhaven az Akváriumban
Cattle Decapitation, Incantation, Skeletal Remains: nyári koncerten érkezik a kultikus death metal hármas
Stereo MC´s a ´90-es évek ikonja újra Budapesten
 friss hozzászólások 

Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 british sea power    alter bridge    the tartuffe plan    night verses    srecna mladina    cock and ball torture    war from a harlots mouth    harms way    job for a cowboy    waco jesus    primus    paul bettany    peter jackson    deák bill blues band    suicide rockers    parway drive (aus)    axl rose    kung fu panda    ugly kid joe    ulver    vida rock band    bon jovi    rocktogon    vitriol    alteriah  

r50
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!