Idén októberben is indul hazánk első akkreditált könnyűzenei szakemberképzése, a Majdnem Híres Rocksuli. A két féléves, gyakorlati feladatokat és projektmunkát is magában foglaló képzésre szeptember 30-ig lehet jelentkezni.
A három éve futó képzés olyan érettségizett, 18-35 év közötti fiataloknak szól, akiket behatóbban érdekel a könnyűzene története, annak szakmai háttere, illetve tágabb popkulturális összefüggései. A tanfolyamot eddig sikeresen elvégzők között vannak, akik saját vagy más zenekarok menedzsereként kamatoztatják a megszerzett tudást, mások sokat foglalkoztatott zenei újságíróként dolgoznak. A tanfolyam zenekarok menedzsereinek, zenészeknek, sajtó- és PR-területen dolgozóknak éppúgy hasznos ismereteket nyújt, mint azoknak, akik a tágabb értelemben vett popszakmában szeretnének érvényesülni, lemezkiadónál, zeneműkiadónál munkát vállalni, fesztivál- és rendezvényszervező lenni.
A Magyarországon egyedülálló képzést ismert szakemberek tartják számos, a saját területén elismert, nagy tapasztalatokkal rendelkező vendégelőadó bevonásával. Az elméleti és gyakorlati órákon nemcsak a könnyűzene- és poptörténet kerül szóba, hanem mindenki megismerheti a zeneipar (lemezkiadó, zeneműkiadó/publishing, szerzői jogok, zenei marketing és PR-eszközök, koncert-, turnészervezés, fesztiválok) működését és a popkultúra határterületeit jelentő egyéb területeket. A Majdnem Híres tanfolyamot tavaly akkreditálta a NEMFI mint könnyűzenei menedzserképzés. Ilyen szakma eddig Magyarországon hivatalosan nem létezett. A képzés az elmélet mellett nagy hangsúlyt helyez a gyakorlatra és az ebben a szakmában (is) elengedhetetlen kapcsolati háló építésére. A brit, francia, német és skandináv példák alapján a cél, hogy itthon is olyan szakemberek dolgozzanak a zeneiparban, akik tudatosan képesek építeni egy produkciót és kiterjedt ismeretekkel rendelkeznek a show business működéséről. Hozzáértő jó szakemberek ma is dolgoznak a magyar zeneiparban, de csak sporadikusan futhatunk bele igazán profi produkciókba, és az iparág szereplői a maguk kárán tanulva, autodidakta módon szerezték meg a szükséges tudást, esetleg külföldi iskolákban tanultak. A Majdnem Híres Rocksuli ezt a hazai képzési hiányt kívánja pótolni. A tágabb cél, hogy a popkultúráért tenni is hajlandó zenerajongók és zenészek olyan hálózatát hozza létre, amelynek résztvevői a megfelelő szakmai háttérrel egymást erősítik, így valóban profi, minőségi, sikeres és idővel rentábilis popkulturális termékek jöhetnek létre itthon. A képzést Budapesten az Astoriánál a volt Filmmúzeum épületében tartják, október elejétől szerdánként este. Jelentkezés az alábbi email címen: majdnemhiresjelentkezes@gmail.com További információk: https://www.facebook.com/majdnem.hires
Képzés adatai: A Majdnem Híres Rocksuli az első akkreditált könnyűzenei menedzserképzés Magyarországon. A képzést a NEFMI akkreditálta (Nyilvántart. szám: 01066-2099; A Képző egyesület Tanúsítvány száma: Közm./I/3/2010. (I.29.); A Tanúsítvány érvényességi idő lejáratának időpontja: 2010. I. 29. - 2015. I. 29.) A szervezők: Fernbach Erika (Sziget.hu, Sziget fesztiváliroda projekt menedzser), Bihari Balázs (Presscode PR: Corvintető stb., Lángoló Gitárok magazin főmunkatárs, ex Sziget.hu főszerkesztő, PANKKK alapító, BTF sajtópromóció, Wanted magazin főszerkesztő, Magyar Narancs Snoblesse Oblige rovatszerkesztő, IF Kiadó) Forrai Krisztián (újságíró, programszervező, Dj, ex Ringier Kiadó Kft., Estmédia Kft., Origo.hu, Pep magazin, Merlin) Réz György (Újságíró-szerkesztő, Ringier Kiadó Kft., neon.hu vezető szerkesztő, ex- flyerz magazin, Estmédia Kft., Sziget Fesztiváliroda)
A tavalyi vendégelőadók a teljesség igénye nélkül: Prieger Zsolt (Anima), György Péter (EMI Publishing), Salla Zsuzsa (MTV Hungary Network), Gerdesits Faszi (Quimby dobos), Kevin (Dj), Vörös András-Horváth Máté (Slakar Music Hungary), Bóna Márk (Sziget Fesztiváliroda programigazgató), Tövisházi Ambrus (Erik Sumo Band, Péterfy Bori Love Band, zenei producer), Bérczes Ádám (CLS Records), Németh Róbert (MR2 Petőfi rádió, Heaven Street Seven), Hegyi György (Neo FM), Déri Zsolt (Recorder.hu), Linczényi Márk (Kolin), Kostil Danila (kliprendező)