Ami jó, azon nem kell változtatni. Valószínűleg ez lehetett a Mátrix trilógia zenei szerkesztőjének alapelve, amikor a második részhez kapcsolódó albumhoz válogatta az előadókat. Az első film soundtrackje ugyanis egy nagyszerű válogatás volt a keményebb rock jellegű zenei irányzatból, néhány elektronikus szerzeménnyel kísérve, és ez most sincs másként. Ráadásul az előadók nagy részének neve már régi ismerős az előző filmből: Marilyn Manson, Rob Zombie, Deftones, Rage Against The Machine.
No de kezdjük inkább az elején. A napjainkban népszerű divatrockot játszó Linkin Park egy instrumentális számával nyit az album (feltéve, hogy egy effektekkel megtűzdelt számot még nevezhetünk instrumentálisnak :-)). Bár nem szeretem ezt az irányzatot, a szám kellemes meglepetés volt, talán épp az énekhang hiánya miatt. Ezt Marilyn Manson egy új száma követi az aktuális albumáról. Az előző lemezt még ő nyitotta, annak ellenére, hogy Rock Is Dead számát csak a filmvégi feliratok alatt hallhattuk. Elsőre kicsit lassabbnak tűnt, harmadik meghallgatása után viszont már a This Is The New Shit is a kedvencek közé került. Rob Zombie is régi ismerős, ő valószínűleg kifejezetten erre a lemezre hozta össze új szerzeményét, mely a Reload címet kapta (érdekes módon a film felirataiban Reloaded-ként tüntették fel). A szám energikus, telerakva érdekes effektekkel, bár egy kicsit talán más jellegű, mint a többi Rob Zombie szám.
Az előző lemezen Rob D-ként feltüntetett Rob Dougan is visszatért, hogy Furious Angels címmel egy hasonló hangulatú számot adjon az új albumra. Őt a Deftones és a Team Sleep egy-egy lassabb száma követi (az utóbbi instrumentális), majd a P.O.D. kifejezetten a Matrix Reloadedhez írt Sleeping Awake című számát hallhatjuk. Ennek a stílusát folytatja a számomra ismeretlen Ünloco együttes Bruises című dala is. Aztán ismét egy visszatérő bandát köszönthetünk, annak ellenére, hogy ők időközben feloszlottak: a Rage Against The Machine egy közepes száma került a korongra, a Calm Like A Bomb. Két újabb instrumentális szerzeménnyel folytatódik a lemez: a klubokból és remixeiről ismert Paul Oakenfold és Fluke egy-egy dinamikus száma után az első korongot a Dave Matthews Band egyik számának (When The World Ends) hangulatban az előzőekhez jól passzoló remixe (Oakenfold munkája) zárja. A számok egy része amúgy nem is szerepel a filmben (a cselekményt kizárólag instrumentális és nagyzenekari dallamok festik alá), öt szám pedig a filmvégi feliratok alatt hallható.
Az első filmhez kapcsolódóan két zenei CD került a boltokba. Az egyik a filmben felhasznált, illetve a film által inspirált dalokat tartalmazta, míg a film aláfestő zenéje került a másikra. Valószínűleg ez utóbbi nem fogyott annyira, ezért dönthettek úgy a kiadónál, hogy ezúttal egybe csomagolják a két lemezt. A második korongon hét szerzemény kapott helyet, melyek többsége igazából olyan, hogy a film nélkül nem hiszem, hogy sokan hallgatnák. A Don Davis szerezte főcímzene igazából nem jelent sokat, és ez a nagyzenekari hangzás folytatódik a második számban is (Trinity Dream), mely azonban a hozzá tartozó látvány a film első jelenete nélkül veszít jelentőségéből. Juno Reactor Teahouse című száma egy dobokra épített szerzemény, melyet három hasonlóan pergőbb szám követ, az egyik Rob Dougantől, a másik kettő pedig Don Davis és Juno Reactor együttműködéséből. A lemez zárása végül egy, az első két trackhez hasonló, de 17 és fél perces darab Don Davistől, melynek végighallgatásához nagy türelem kell.
A második korongra azonban nem csak zene került. Akik rendelkeznek számítógéppel, néhány extrát is megtekinthetnek rajta, melyek különböző előzeteseket jelentenek. Egyrészt a Matrix: Reloaded trailere található meg rajta, aztán az Animatrix DVD előzetese (mindegyik kisfilmből egy rövid részlet), végül a filmhez kapcsolódó játék, az Enter the Matrix wekfilmje.
Akiknek tetszett az első filmhez kapcsolódó soundtrack CD, azok valószínűleg ugyanúgy meg lesznek elégedve az újabbal is: egy jó összeállítást kapnak mai számokból. A második CD-t tekinthetjük inkább bónusznak, az valószínűleg úgyse fog sokat a CD játszókba kerülni, de mindenképpen praktikus megoldás, hogy együtt kapjuk a kettőt.