hosting: Hunet
r32
  cikkekfotók        
beszámoló [koncert]  2010. december 6. hétfő   13:45
nincsen hozzászólás

szerző: Barna
Anathema, Petter Carlsen, The Ocean
2010. november 18., Budapest, Diesel Klub

  Az Anathema, pontosabban Danny Cavanagh elég sűrűn megfordul hazánkban, így szinte kötelező érvényű volt, hogy az őszi európai turnéjukon Budapestet is útba ejtik. A rendkívüli hosszúságú koncertjük előtt a norvég Petter Carlsen és a német The Ocean melegítette be a közönséget.
  
  A The Ocean is szeret fellépni nálunk, legutóbb október közepén adtak koncertet a Dürer kertben a The Dillinger Escape Plan vendégeként. Német barátaink sajnos kicsit rövidített programmal, és fények nélkül voltak kénytelenek színpadra lépni, mivel szinte a kezdésre sikerült csak beesniük a fővárosi rendőr kollégák alapos ellenőrzésének köszönhetően. Ettől függetlenül ismét egy zseniális koncertet adtak 25 percben a germán post metal mesterei. A rövid beállás ellenére remekül szólaltak meg a kimunkált dalaik, és a színpadi produkcióval ezúttal sem volt probléma: folyamatos mozgásban voltak a deszkákon a precízen játszó zenészek. A Heliocentric című idei albumra helyezték a hangsúlyt, a Firmament, a Swallowed By The Earth és az egyben eljátszott The Origin Of Species, The Origin Of God kerültek terítékre a rövid műsoridőben. Jövő tavasszal egy headliner európai turnét terveznek, amely keretében remélhetőleg ismét útba ejtik majd hazánkat!
  
  A norvég Petter Carlsen nagy haverja a Cavanagh tesóknak, de nálam abszolút nem működött az egy szál magában gitáron melankolikus, pop-rock zenés dalokat pengető figura produkciója. Kellemes hangja van a srácnak, de már a második számnál unalomba és giccsbe fulladtak a lírai nóták. Másnak ettől még persze elnyerhette a tetszését Petter fellépése, de én sokal jobban örültem volna, ha inkább a The Ocean játszik helyette dupla annyit.
  
  Az Anathema legutóbb 2008-ban járt nálunk, az akkor még működő Avalon klubban játszottak a Cavanagh testvérek. De a Diesel klub (azaz akkori nevén E-klub) sem ismeretlen terep számukra, hiszen 2004-ben már jártak itt. Aki előzetesen utánanézett a neten a setlistnek, előre fel tudott készülni a gigantikus hosszúságú, több mint két és fél órás műsorra. Nos, aki viszont felkészületlenül érkezett, az biztosan meglepődött a maratoni játékidőn. Sőt, már egyből a első egy órán, amikor is a Cavanagh fivérek szépen egy az egyben eljátszották az idén megjelent We Are Here, Because We Are Here című albumot. Igaz, hogy már 7 éve nem jelentkeztek hangzóanyaggal, de ez szerintem akkor sem volt a legjobb húzás. Vannak jó dalok az új lemezen, de sajnos gyengébbek is, így nem ártott volna szelektálni, hogy mit játszanak el élőben. Kezdéskor a zenekar is kicsit enerváltnak tűnt, valamint nem volt sok kommunikáció a közönséggel, így nálam bizony az unalom percei is hosszabbnak éreztették ezt az első órát. Aztán a Hindsight végeztével felcsendült a Deep, és egyből meglett az, ami az első órából hiányzott. A közönség is élénkebb lett, ahogy a zenészek is, és innentől egy kiváló, másfél órás best of szettet kaptunk. Az elején gyengélkedő hangzás is rendbe jött idáig, és a jól ismert, ezerszer hallott, de ezeregyedszerre is kellemes hallgatnivalónak bizonyuló nóták abszolút élvezetessé varázsolták a fellépés hátralévő részét. Vincent is közvetlenebb lett, bár ő az egész estén jól érezte magát. Ezúttal a mókás, óvszerre emlékeztető fehér sipkában pengető Danny volt kicsit fáradtabb a szokásosnál, de a végére rá is átragadt az közönségből sugárzó oldott hangulat. Jamie is átéléssel basszusozott, és üde színfoltot jelentett a sok dalban feltűnő Lee Douglas tiszta, szép éneke. A hölgy legnagyszerűbb pillanatait az A Natural Disaster és a Parisienne Moonlight adta, de a többi szerzeményben való szereplése is kiválóan sikerült. A műsorban amúgy jó sok nóta volt az A Natural Disaster-ről (a címadón kívül még Balance, Closer, Are You There?, Flying) és a Judgement-ről (Deep, Pitiless, Forgotten Hopes, Destiny Is Dead, One Last Goodbye, Parisienne Monlight, Judgement). Az A Fine Day To Exit-ről csak a Temporary Peace-t hallhattuk, az Alternative 4-ról pedig az Empty, a Lost Control és a ráadás előtti zárást adó, Petter Carlsen vendégszereplésével előadott Fragile Dreams hangzott el. Sajnos régebbi nóták ezúttal nem kerültek terítékre (pedig némely turnéállomáson az Angelica, sőt a Sleepless és az A Dying Wish is előkerült). Az abszolút lezárást pedig a Pink Floyd feldolgozás Comfortably Numb jelentette, amelynek végén a kivonuló zenére egy vidám búcsúzó momentumként Danny megtáncoltatta Lee-t és Jamie-t is.
  
  Az Anathema egy újabb minőségi, egyben élvezetes és hangulatos koncertesttel varázsolta el a zsúfolásig telt Diesel klub közönségét. Számomra a The Ocean rövid koncertje is legalább akkora élvezeti értéket adott, mint az Anathema kissé unalmasan induló, és túl hosszúra nyúló fellépése. Mivel ez a két remek banda nagyon gyakran látogat el hozzánk, még biztosan többször láthatjuk őket budapesti színpadon.


Kulcsszavak:
  anathema     petter carlsen     the ocean 


Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó linkek: 

Az Anathema myspace oldala

A The Ocean myspace oldala

 kapcsolódó helyszín: 

Diesel Club - Budapest

 kapcsolódó cikkek: 

Az ausztrál The Amity Affliction zenekar újra kiadja az ikonikus 2014-es albumát, a Let the Ocean Take Me-t

Megjelent a The Ocean Front új kislemeze

Anathema - The Optimist Tour 2017 - Durer kert

Anathema: old-school dalokkal és régi tagokkal érkezik a 25 éves zenekar

Anathema - áprilisban koncert a régi tagokkal
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Melankólia Manchesterből: Az IST IST varázsa a Dürer Kertben
Sepultura, Jinjer, Obituary, Jesus Piece
METZ a Turbinában: Egy korszak lezárása
Accept, Phil Campbell And The Bastard Sons
Starset- Az Immersion: The Final Chapter turnéval hódították meg a Barba Negrát
Dalriada 20 / Nevergreen 30
A Dream Theater és Mike Portnoy újra együtt – Egy legendás történet újraírva
Lindsey Stirling Budapesten
Bryan Adams az MVM Dome-ban
A metalcore új hulláma: Imminence, Aviana és Allt fergeteges koncertje
Omara Portuondo a kubai zene legendájának búcsú fellépése - Homenaje al Buena Vista Social Club
Tomboló energiák éjszakája: Des Rocs és Moon Fever az Analog Hallban
Our Last Night és Normandie közös bulija felrázta Budapestet!
 kapcsolódó fotók: 

The Ocean (GER) - 2010. október 13. Dürer Klub
 kiemelt 
Dying Fetus, Chelsea Grin, Despised Icon
  
Tengerentúli extrém metal csomaggal kínál túlnyomás elleni szelepet a karácsonyi készülődés / őrület közepén Concerto Music

Terror, Nasty, Combust a Durer Kertben
Descendents (US), Circle Jerks (US), Negative Approach (US)
Electric Callboy: 2025-ben már az MVM Dome-ba térnek vissza!
Wheel, Múr: izgalmas és feltörekvő zenekarokat hoz idén a progmetal Mikulás
 friss hozzászólások 

Blind Myself, 27, Isis (1)
Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Wolfheart, Before The Dawn, Hinayana (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 enrico rava    konflikt    anna & the barbies    metal    sonar    bourne    the secret    eyes    ingmar bergman    volt fesztivál    életképek    la dispute    we butter the bread with butter    eva mendes    mitch tucker    irish    andrew garfield    night is the new day    eyes set to kill    sanctuary    bőrgyári capriccio    radics béla    dornenreich    utcazene fesztivál    u2  

r45
Copyright 2000-2024 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!