hosting: Hunet
r36
  cikkekfotók        
film [filmszemle]  2003. április 9. szerda   15:15
nincsen hozzászólás

szerző: de
Johnny English
Hazai bemutató: 2003. március 27.

  Ha Rowan Atkinson, akkor poénparádé. A világszerte csak Mr. Bean-ként ismert színész feltűnése a filmvásznon már önmagában garancia egy jó kis agymenésre. Ez a szerencsétlen kis figura, a maga esetlenségével, a helyzetkomikumra és a non-verbális kifejezésekre építő poénjaival, már meghódította a világot. Ő a gumiarcú clown, a mimikát a végsőkig kiaknázó előadóművész, az angolok ügyeletes bohóca, akit a szintén jó nevű Benny Hill méltó utódjaként tartanak számon a szigetországban.
  
  Mr. Bean figuráját a végsőkig kiaknázta legutóbbi filmjében az Igazi Katasztrófa film-ben. Akkor azt kérdeztük egymástól, hogyan lehet ezt még fokozni, felülmúlni? Nos, a válasz megszületett! Johnny English-nek hívják!
  
  Johnny English egy szürke kis hivatalnok a Brit Titkosszolgálatnál, aki élénk fantáziájával és saját fontosságának tudatában, duplanullás szuperügynöknek képzeli magát. Erre normális körülmények között, ebben az életben és testben soha nem lenne esélye. De hát azért vígjáték a vígjáték, mert nem normálisak a körülmények. Így még a lehetetlen is megeshet, és meg is esik. A szürke kis hivatalnokból szuperügynök lesz. Kis szépséghiba csupán az ok. Nincs más, akit bevethetnének az angolok büszkeségét, a királynő koronaékszereit fenyegető veszély ellen. Valaki ugyanis gondoskodott a teljes nulla nullás állomány kiiktatásáról.
  
  Ez az alaphelyzet tipikus Bean-i feeling. Johnny a kis ember, akit elkap a sors gépszíja és indul a pörgés. Nincs kiszállás. Valójában ő a nem megfelelő ember, a nem megfelelő helyen, a nem megfelelő időpontban. De ő ezt nem tudja! És éppen ettől válik érdekessé a dolog. Johnny álmai megvalósulását éli át. Nincs tisztában a veszéllyel, nem fél semmitől. Ez védi meg és ez predesztinálja végül a sikerre. Egyébként is hamar kiderül, hogy a legkomolyabb veszélyforrás számára, ő maga. Hű kísérője és munkatársa, amolyan babysitterként, szerencsére mindig a helyes mederbe terelgeti Johnny flúgos futamát.
  
  Természetesen van a filmben minden, ami kell egy ilyen kémparódia jellegű vígjátékhoz. Nagyszabású bűncselekmény (a koronaékszerek furmányos elrablása), az egész Brit Nemzetközösséget veszélyeztető nemzetközi összeesküvés (a trón elorzása), e nagystílű projekthez illően nagyon okos és nagyon őrült főgonosz (John Malkovich), szép és titokzatos nő (Natalia Imbruglia) és természetesen egy rátermett segítő is (Ben Miller). E két utóbbi szereplő nélkül aligha lenne a végén happy az end.
  
  A Johnny English-ben színészként először debütáló Natalia Imbruglia játéka kiváló. Jó a szerep és jó a nő is. Rászabták a szerepet és jól rá is érzett. Nem játssza túl, és nem is szorul háttérbe. Egyenrangú partnere a profiknak. Személyes benyomásom, hogy látványnak sem utolsó! Kellemes színfoltja a filmnek.
  
  John Malkovich, mint a főgonosz Pascal Sauvage, azonban kissé színtelen. Ez a zseniális profi színész ennél jóval többre képes. Nem játszik rosszul, egyszerűen ez a szerep olyan korlátok közé szorítja, ahol nem tud igazán kibontakozni. Szinte azonnal, a közelmúltban bemutatott Atomcsapda című tengeralattjárós filmben szereplő másik színészóriás, Harrison Ford vergődése jutott eszembe. Mindkettőjük egy igen szűk, második vonalbeli, kevéssé kidolgozott és kidolgozható szerepet kaptak. Egyértelműen nem főszerepek. Az embernek olyan érzése támad, hogy inkább a nevük kellett a filmhez, mint a játékuk.
  
  Ben Miller, aki hazájában elismert komikus színész, remekül alakítja Rowan Atkinson normális balanszát. Túl sok színészi eszközt neki sem kell felvonultatnia, de ez az ő esetében nem is hiányzik.
  
  A Johnny English összességében egy nagyon szórakoztató film. Igazi kikapcsolódás. Számomra a legfőbb előnye az, hogy elkerülte azokat a csapdákat, amelyek automatikusan adódtak. Bár Bond paródia, mégsem idéz a kultikus sorozatból. Az utalások igen finomak. Egyértelműen nem Csupasz Pisztoly vagy Sziki Szökevény jellegű. Van saját sztorija, saját arculata.
  
  Másik komoly pozitívuma, hogy nem lett Mr. Bean Az Igazi Katasztrófa film 2. belőle. Önállóan megállja a helyét. Tudott újat hozni. Mind a sztori, mind a főszereplő Atkinson. Természetesen Johnnyban sok Mr. Bean-es vonást fedezhetünk fel, de sikerült megtalálni az egészséges távolságot is ettől a figurától és egészen új vonásokkal gazdagítani a szereplőt.
  
  A filmet mindazoknak ajánlom, akik szeretik az eszement, pörgős poénokat, a kedves, esetlen őrülteket és egy igazán jót akarnak szórakozni.
  
  forgatókönyv Neal Purvis, Robert Wade és William Davies
  operatőr Remi Adefarasin
  zene Ed Shearmur
  jelmeztervező Jill Taylor
  producerek Tim Bevan, Eric Fellner és Mark Huffam
  executive producer Eric Fellner
  rendezte Peter Howitt
  Szereplők Rowan Atkinson, Natalia Imbruglia, Ben Miller, John Malkovich



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó linkek: 

UIP Duna Film

 programajánló: 
2024. november 25.
Metallica program az Apocalpytica-tol a Barba Negra Red Stage-en
Újabb Metallica dalokkal jön Budapestre az Apocalyptica
2024. november 29.
Freedom Call: a hónap végén Budapesten is ünnepel a 25 éves happy metal zenekar
 a rovat legfrissebb cikkei: 
A Terminátor ismét visszatér… a mozikba!
Újgenerációs tolvajok a képernyőn 
Díjnyertes filmek premier előtt az Európai Art Mozi Napon
Feszült akcióthrillerrel zárja a novembert a Pannónia Entertainment
Pénteken kezdődik a 22. Olasz Filmfesztiválon
Olasz alkotókkal is találkozhatsz a 22. Olasz Filmfesztiválon
Barbarella Réz András filmklubjában
Rekord számú vendég érkezik a 13. Szemrevaló Filmfesztiválra
Teljes a Szemrevaló Filmfesztivál programja
 kiemelt 
Kreator + Anthrax + Testament a Barba Negra-ban
  
Ha már valamiféle sorrendet kellene állítani, a legzúzósabb metalzenék legnagyobb nagyságai, a Metallica, a Megadeth és a Slayer után közvetlenül következne a sorrendben az Anthrax (akiket egyébként is a ´nagy négyesként´ emlegetnek az előzőekkel egy kalapban), a Testament és a Kreator

Dying Fetus, Chelsea Grin, Despised Icon
Terror, Nasty, Combust a Durer Kertben
Descendents (US), Circle Jerks (US), Negative Approach (US)
Electric Callboy: 2025-ben már az MVM Dome-ba térnek vissza!
 friss hozzászólások 

Blind Myself, 27, Isis (1)
Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Wolfheart, Before The Dawn, Hinayana (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 samiam    grindrise fest vi    gojira    jarboe    péterfy bori és a love band    cult of grace    chronicle    turbo    baraka    visions of atlantis    a kandúr    the prodigy    volbeat    noah & the whale    cripper    laár andrás    rock of ages    code    haggard    illúzió    factorial-x    self deception    more than a thousand    balázs józsef tamás    spirit of pink floyd show  

r44
Copyright 2000-2024 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!