szerző: TokiMuse – Az Univerzum lüktetése Silenos Kiadó
Nem elősször állapíthatjuk meg azt az egyszerű tényt, miszerint a Silenos Kiadó egy olyan rést próbál meg betömni a hazai könyvpiacon, amely már jó ideje foltozásért kiált. A Green Day-könyv után nemrégiben megjelent a Muse történetét elmesélő Ben Myers-kötet magyarul is, azóta pedig már remélhetőleg több százan vagy akár ezren vehették kezükbe művet és olvashatták el, hogyan és honnan került ez a három devoni srác a világ tetejére.
Ben Myers-től már megszokhattuk, hogy ha ő valamibe belekezd, akkor ott bizony minden részletre kiterjedően belássa magát a dolgokba. Nem volt ez máshogy akkor sem, mikor a Muse történetét térképezte fel. A könyv egészen oda vezeti vissza az egész történetet, mikor Bellamyék még meg sem születtek, gyakorlatilag a szülők pályáját is bemutatja a szerző, majd a zenészek gyerekkorán át eljut odáig, hogy már világhírű zenekarként beszélhetünk a Muse-ról. Egyébként Myers egyik legjobb húzása ezekben a zenekarokat bemutató könyveiben, hogy nem csak magára főszereplőkre koncentrál, hanem mindenre, ami inspirálta őket. Konkrétan szinte minden fontosabb kortárs előadó szóba kerül, akik valamilyen formában, közvetve, vagy közvetlenül kapcsolatban állhattak a Muse-al, annak tagjaival, vagy csak magával a zenével.
Ha valaki azt hinné, hogy Matt Bellamy, Dom Howard és Chris Wolstenholme a magánéletben is annyira visszafogott, amennyire a színpadon azt mutatják, akkor az nagyot fog csalódni kedvenceiben. Az Univerzum lüktetése ugyanis olyan részletekről is lerántja a leplet, amit nem biztos, hogy bármelyik tag szívesen olvasna vissza magáról. Nehéz például elképzelni Domról vagy Mattről, ahogy egy koncert után egyszerre több nővel élik ki vágyaikat. Igaz viszont az is, hogy Chris a sikamlósabb sztorik elmesélésekor eléggé háttérbe szorul. Ez talán nem is meglepő annak fényében, hogy a csapat basszusgitárosa házas, mindemellett három gyermek apja.
Persze sokkal komolyabb dolgok is szóba kerülnek a majd 250 oldalas könyvben. A csúcspontokon és a mélypontokon át megismerhetjük, hogy is néz ki egy világkörüli turné a Muse szemével, mindezt olyan részletesen, mintha csak mi is ott ülnénk mellettük egész végig.
Az biztos, hogy ha valaki kezébe veszi a Muse Az Univerzum lüktetése című kiadványt, akkor az egyhamar nem teszi le. Az pedig külön jó hír lehet mindenki számára, hogy a Silenos Kiadó ezek után sem húzza be a kéziféket, hiszen hamarosan újabb remek zenekari életrajzokkal gazdagodhat gyűjteményünk.
Én nagyon szeretem a Muse-t és nagyon örültem neki amikor megláttam a könyvet. 2 szer is elolvastam,nagyon részletes,humoros és nagyon jól leírja a zenekar életútját.Aki szereti a zenekart feltétlenül szerezze meg mert sok minden kiderül róluk!Engem nem nagyon érdekel mit csinálnak koncert után /legfeljebb csak pletyka szinten/Ha a színpadon vannak és zenélnek,engem elvarázsolnak és ez a lényeg!