hosting: Hunet
r35
  cikkekfotók        
előzetes [koncert]  2010. május 14. péntek   11:43
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
Kyle Eastwood (USA) a Millenárison
2010. május 20., csütörtök, 20:00., Millenáris Teátrum - Budapest

  Egyáltalán nem meglepő, hogy a hollywoodi legenda, Clint Eastwood fia, Kyle Eastwood igazán lélegzetelállító super cool dallamvilágot képes megálmodni. Okos, emelkedett és intelligens stílusát mindenhol elismerik a jazz világában. Kyle olyan érzékenységgel és profizmussal állítja színpadra az élő koncerteket, hogy a létező legigényesebb zeneként kerültek a köztudatba.
  
  Kyle egy tehetséges angol zenekarral dolgozik, így a világ majdnem összes zeneszerető emberének elnyerte az elismerését és ehhez semmi köze nem volt a családfájának. Legutóbbi, Metropolitain című albuma a harmadik, amely a Candid kiadónál jelent meg. Élethűen adja vissza azt az élő hangzást, amely a világ minden táján lenyűgözte a közönségét. Előremutató, újszerű stílusával és annak köszönhetően, hogy olyan zenészekkel dolgozott együtt, mint Till Bronner, Camille, Manu Katche és Eric Legnini Kyle valóban a világ jazz-elitjének a tagjai között tudhatja magát. A lemez társproducere Miles Davis fia, Erin Davis volt és Kyle régi alkotótársa, Michael Stevens. Eastwood tavaly kezdett el turnézni a lemez anyagával, amellyel május 20-án Budapestre, a Millenáris Teátrumba is ellátogat.
  
  Ahogyan azt a The Independent egyik lapszámában meséli magáról, igazi zenészcsaládból származik.
  
  Amikor megmondtam édesapámnak, a színész és rendező Clint Eastwoodnak, hogy zenész akarok lenni, nagyon örült neki. A zene mindig nagyon fontos volt a családunkban. A szüleimnek
  köszönhetem a zenei ízlésemet, és azt, hogy egészen kiskorom óta szeretem a jazzt. Emlékszem, miközben a házi feladatomat írtam, Duke Ellington, Count Basie, Miles Davis, Dave Brubeck, Thelonious
  Monk és a Stan Kenton Big Band lemezei szóltak a házban. Apukám zongorázik, ahogy régen édesanyám is, sőt, anyukám édesanyja zenetanár volt Illionisban, a Northwestern Egyetemen.
  
  Kyle számtalan alkalommal ellátogatott édesapjáékkal a Monterey Jazz Fesztiválra. Egy híres apának az az egyetlen előnye, hogy bármikor be tudsz menni a színfalak mögé mesélte egy interjúban, amelyet mostohaanyja, Dina Ruiz Eastwood készített vele. Sok nagysággal találkoztam, többek között Dizzy Gillespie-vel és Sarah Vaughannal. Ha erre gondolok, mindig rádöbbenek, hogy ezek a zenészek milyen nagy hatással voltak a pályámra!
  
  Első élménye az volt, amikor Clint megmutatta neki, hogyan játssza a boogie-woogie basszus szólamát bal kézzel, miközben ő a szólót játszotta a jobb kezével.. Ezek után nem csoda, hogy Eastwood főiskolás korában basszusgitározni kezdett. R&B-t tanult, és hallás után reggae-t is játszott. Miután a francia basszusgitáros, Bunny Brunel tanítványa lett, rendszeresen koncertezett New Yorkban, valamint Los Angelesben és annak környékén. Ezzel egy időben megalapította a Kyle Eastwood Quartetet, akikkel 1996-ban fellépett az Eastwood After Hours: Live at Carnegie Hall elnevezésű koncerten, amellyel Clint Eastwood és a jazz iránti szeretete előtt tisztelgett. Az édesapja egyébként is mindig támogatta, és szerette, amit csinál.
  
  Ami az édesapámat illeti, azóta, hogy komolyan kezdtem venni a zenei pályámat, mindig mellettem állt mondta a The Independent című lapnak adott interjúban.
  
  1998-ban a Sony kiadta első CD-jét From There To Here címmel amelyen ugyanúgy voltak jazz sztenderdek, mint saját szerzemények. Miután szerződést kötött a brit Candid kiadóval 2004-ben , Eastwood Dave Koz Rendezvous kiadójához pártolt, ahol meg is jelent két albuma. 2005-ben a Paris Blue látott napvilágot, amellyel kapcsolatban elmondta: a jazz gyökereket meghagyta, de még megfűszerezte egy kis swinggel és funkyval. Nem csoda, hogy az album a francia jazz slágerlista első helyén landolt. Harmadik, Now című CD-jén Ben Cullum és a londoni zenei élet elitje mellett együtt dolgozott a BBC jazz díjának zongoristájával, Andrew McCormackkal.
  
  A címadó dal posztmodern jazzátiratától kezdve a Lets Play buja dallamán keresztül a September Nights elektro-groove-os hangulatáig a hallgatókat magával ragadták a lemez szerzeményei. Az albumot Kyle három földrészen mutatta be élőben, óriási sikert aratott zenekarával, és a legjobb kritikákat kapták, bármerre is jártak.
  
  Szólókarrierje mellett Eastwood több olyan filmnek a zenéjét jegyzi előadóként, zeneszerzőként vagy hangszerelőként, amelyben az édesapja szerepelt. Az első a Titokzatos folyó volt, amely Oscar-díjat kapott. Ezt a Regarding Henry, a Zöldfülű, a négy Oscar-díjat nyert Millió dolláros bébi, A dicsőség zászlaja, a Levelek Iwo Dzsimáról, az Elcserélt életek, a Sorsvonat és a Gran Torino című produkciók követték. Színészként is bemutatkozott, többek között a L´Heure d´été, A szív hídjai, a Lebujzenész és a The Outlaw Josey Wales című filmekben.
  
  A zenekar tagjai:
  Kyle Eastwood basszusgitár
  Andrew McCormack piano
  Graeme Flowers trombita
  Graeme Blevins szaxofon
  Martyn Kaine dobok
  
  
  
  Jegyár: 9900 Ft
  Ültetett koncert, helyfoglalás érkezési sorrendben!


Kulcsszavak:
  kyle eastwood 


Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó linkek: 

Youtube

Youtube

 programajánló: 
2024. április 20.
Dan Patlansky Budapesten
2024. április 25.
Amit még sohasem láthattál a Parkból - a kulisszák mögé enged betekintést a Blahalouisiana vadonatúj live session videója
2024. április 26.
Megint Budapesten, most a Barba Negra-ban koncertezik a Nanowar of Steel
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Nulladik Változat 35 éves jubileum „Négy képzeletbeli srác” valósága
AWS - Innen szép nyerni lemezbemutató koncert a Budapest Parkban
Megint Budapesten, most a Barba Negra-ban koncertezik a Nanowar of Steel
Dan Patlansky Budapesten
Új dallal jelentkezett az Esti Kornél - Semmi se ment meg minket egymástól
Mike Portnoy-jal koncertezik Budapesten a Dream Theater
Először látogat Magyarországra a City Morgue
Gary Moore emlékest és Tommy Katona koncertek Budapesten
Mr BIG: áprilisban érkezik a búcsúturné Budapestre
Megint Budapesten koncertezik Sting
 kiemelt 
Megint Budapesten, most a Barba Negra-ban koncertezik a Nanowar of Steel
  
„Kezdünk megöregedni, úgyhogy ne hagyd ki ezt a turnét” – ezzel az őszinte figyelmeztetéssel hirdette meg tavaszi koncertjeit a Nanowar of Steel

Dan Patlansky Budapesten
Mike Portnoy-jal koncertezik Budapesten a Dream Theater
Először látogat Magyarországra a City Morgue
Megint Budapesten koncertezik Sting
 friss hozzászólások 

Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Wolfheart, Before The Dawn, Hinayana (1)
Új Falcongate LP: Blood Red Roses (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 ten years after    bródy jános    bookmarks    b.b. king    bloodlet    jon lord    dordeduh    morbid angel    brain drill    ben stiller    a thousand suns    sinister    incantation    ir    no return    esti    petter carlsen    magor    the rite    kihajolni veszélyes    lancer    calista flockhart    twilight of the gods    hail    grain  

r44
Copyright 2000-2024 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!