hosting: Hunet
r39
  cikkekfotók        
előzetes [koncert]  2010. április 12. hétfő   11:33
nincsen hozzászólás

szerző: Live Sound
Uriah Heep a Petőfi Csarnokban
2010. május 4, Petőfi Csarnok

  Minden hard rock fanatikusnak itt a következő kötelező kör, amit illik teljesíteni: ismét hazánkba látogat a rocktörténelem alapvetése, a Uriah Heep. A felállás a legendás 70-es évekbeli helyzethez képest jelentősen módosult, remélhetőleg azért még szippanthatunk egyet-kettőt az igazi Heep-atmoszférából.
  
  A Deep Purple, a Led Zeppelin és a Black Sabbath mellett a Uriah Heep volt a kor meghatározó hard rock csapata. A hippi-korszak leáldozása után ez a négy csapat volt, akik leghamarabb észrevették, hogy Jimi Hendrix örökségén elindulva talán lehetne valamit kezdeni a vietnámi háború okozta kiábrándultsággal és a hippi filozófia bukásával, így gyorsan gitárt ragadva zenéjükbe ölték minden dühüket és elkeseredésüket. A Led Zeppelin kapta az erőszakos macho szerepet, Ozzy Osbourne az akasztófához nyúlt, a Deep Purple pedig megmutatta, hogyan kell a színpadon infarktust kapni estéről estére.
  
  A Uriah Heep pedig azt a feladatot kapta, hogy jellegzetes zongorajátékával, hangzásával összevegyítve a progresszív rockot, hard rockot, heavy metalt és a jazzt, nyakonöntve egy kis country-val utat mutassanak a következő generációnak. Kevés olyan együttes van, aki ilyen magas művészi színvonalon és pátosszal csillogtatták meg a rockzene szépségét és tisztaságát a hetvenes években. Sok elkeseredett rockkatona büszke fémszívét képesek voltak megolvasztani és megdobogtatni nagyívű melódiáikkal, himnusz-szerű kompozícióival.
  
  De szálljunk vissza a földre. A Uriah Heep hosszabb rövidebb megszakításokkal most újra létezik, tagjai jelenleg : Mick Box gitár, Trevor Bolder basszusgitár, Bernie Shaw ének, Phil Lanzon billentyűk, és Russell Gilbrook dob.
  A csapat már tavaly elkezdte fennállásának 40. évfordulóját ünnepelni: Celebration címmel kiadtak egy albumot, mely bizonyítja, hogy abszolút frissen és lendületesen játsszák az olyan klasszikus Heep számokat, mint a Sunrise, a Look At Yourself, a Stealin´, a The Wizard, vagy épp a Free & Easy, és persze a July Morning.
  Hosszú évek óta koncerteznek ezekkel a nótákkal, s bár az ős-verziókkal nem akarnak versenyre kelni, mégis érdekes ötletnek tartották, hogy az évtizedes számokat élőbb, lüktetőbb, pörgősebb formában rögzítsék: lényegében együtt zenélve, élőben vették fel az anyagot a stúdióban, s dalok stúdiótechnikailag messze jobb minőségben szólalnak meg, mint a régi korongokon. A 40. évforduló megünneplése hosszú európai majd amerikai turnéval folytatódik, ennek keretében érkezik hozzánk is a banda, mégpedig május 4-én a Petőfi Csarnokban lesznek megtekinthetők.
  
  Stúdióalbumok:
  
   Very ´eavy Very ´umble (1970)
   Salisbury (1971)
   Look At Yourself (1971)
   Demons & Wizards (1972)
   The Magician´s Birthday (1972)
   Sweet Freedom (1973)
   Wonderworld (1974)
   Return To Fantasy (1975)
   High and Mighty (1976)
   Firefly (1977)
   Innocent Victim (1977)
   Fallen Angel (1978)
   Conquest (1980)
   Abominog (1982)
   Head First (1983)
   Equator (1985)
   Raging Silence (1989)
   Different World (1991)
   Sea Of Light (1995)
   Sonic Origami (1998)
   Wake The Sleeper (2008)
  
  Koncertalbumok:
  
   Uriah Heep Live (1973)
   Live at Shepperton ´74 (1986)
   Live in Europe 1979 (1986)
   Live in Moscow (1988)
   Spellbinder Live (1996)
   King Biscuit Flower Hour Presents In Concert (1997)
   Future Echoes Of The Past (2000)
   Acoustically Driven (2001)
   Electrically Driven (2001)
   The Magician´s Birthday Party (2002)
   Live in the USA (2003)
   Magic Night (2004)
   Between Two Worlds (2005)
  
  Válogatások:
  
   Anthology (1986)
   Two decades in rock (1990)
   Lady In Black (1994)
   The Lansdowne Tapes (1994)
   A Time of Revelation (1994)
   Remasters: The Official Anthology (2001)
   20th Century masters: The Millennium Collection: The best of Uriah Heep (2001)


Kulcsszavak:
  uriah heep 


Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó helyszín: 

Pecsa Music Hall - Budapest

 kapcsolódó szervező: 

LiveSound Productions

 kapcsolódó cikkek: 

Vasárnap jubileumi dupla Uriah Heep koncert a Hungexpo Kongresszusi Központjában

Elhunyt Ken Hensley, a Uriah Heep korábbi billentyűse

Uriah Heep: családi tragádia miatt Phil Lanzon billentyűst Don Airey helyettesíti

Uriah Heep az Akvarium Klubban

A Livesounds bemutatja: Nail To The Head Tour- Uriah Heep
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Static-X- Dope a Dürerben
Parkway Drive: nézd meg 20 éves turné ausztrál állomásain készült riportfilmet! Novemberben érkeznek Budapestre
Balls To The Wall: heavy metal sztárokkal vette fel újra a legendás albumot Udo Dirkschneider – márciusban Budapesten játszanak!
Queensrÿche: zajlik az Origins turné, készül az új lemez, 23-án pedig Budapesten játszanak!
Comeback Kid: 20 éves jubileum a „Wake The Dead” albummal a Dürer Kertben
Vanden Plas koncert Budapesten - 25 év után tér vissza fővárosunkba a német prog metal csapat
Megérkezett a Fishing on Orfű teljes zenei programja
Hardcore invázió: SIDESTEP (SWE) és brutális társai SIDESTEP (SWE), EXTERMINATING ANGEL, NEVEN, DOGS ON CHAIN a RIFF-ben!
Josh Smith Koncert Budapesten
Artur Menezes az Analogban
Indie ünnep Readingből: Only The Poets az A38-on
Born of Osiris, Ingested, Entheos és The Voynich Code – A progresszív és extrém metal nagyágyúi a Dürer Kertben!
 kapcsolódó fotók: 

Uriah Heep (UK) - 2010. május 4. Petőfi Csarnok
 kiemelt 
Static-X- Dope a Dürerben
  
Július 29-én a Dürer Kertben játszik a Static-X! A 30 éve indult, 2018 óta újra működő amerikai industrial metal zenekar a Project Regeneration lemezekkel érkezik Budapestre, a szintén amerikai Dope társaságában

Balls To The Wall: heavy metal sztárokkal vette fel újra a legendás albumot Udo Dirkschneider – márciusban Budapesten játszanak!
Queensrÿche: zajlik az Origins turné, készül az új lemez, 23-án pedig Budapesten játszanak!
Comeback Kid: 20 éves jubileum a „Wake The Dead” albummal a Dürer Kertben
Vanden Plas koncert Budapesten - 25 év után tér vissza fővárosunkba a német prog metal csapat
 friss hozzászólások 

Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 confronto    hammer barlang    cryptopsy    hátsó ajtó    lucifer    hurts    fuzzkeyone    lost society    hurts    bodysnatcher    decaying incest    magyar rádió gyermekkórus    phoenix    rumahoy    jamie winchester    malevolence    silver church    douglas mccarthy    három kismalac    besh o drom    exhumed    kontrollzé    elm street     amorphis    bermuda rock band  

r43
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!