szerző: PjotrBombariadó Rockabilly Cirkusz - 30 éves a Stray Cats! - Tribute fesztivál 2010. április 17. (szombat) 20:00., Dürer Kert – Nagyterem – Budapest (XIV. Ajtósi Dürer sor 19-21.)
A harmadik nagyszabású Bombariadó Budapesten...
A világ legnagyobb rockabilly bandája 30 évvel ezelőtt lekapcsolta a lélegeztetőgépéről a ´60-ban kómába eső rockabilly műfajt. Talpra állította, élettel töltötte meg újra, vonásait aktuálissá szabta, a vagány srácok tömegének bandázását alakította, a stílus hagyományait megtartva nagyvárosi balhévá, a menő csajok szexi, -és vad stílusává tette. Robbantott zenében, stílusban és mindenben, ami megmozgatta és ma is mozgatja a műfajba bonyolódókat. Magyarországon is volt nagy nézés, őrület, meg balhék a pesti éjszakában. Hajjaj!...De ezen a fesztiválon nem a múltba nézünk bután. Nem. Megmutatják a fellépő bandák, hogyan szólalnak meg a Stray Cats dalok 2010-ben a saját stílusukban.
The Prison Band Ha az anyatejjel nem is, de az első bóléval együtt szívták magukba a SC összest. A legendás zenekartól több dal is szerepel a játszási listájukon. Pörgős és lendületes koncerteket tolnak itthon és külföldön egyaránt.
Cactus: „- Utoljára a 80-as évek első felében játszottam olyan bandában (az iskolazenekar volt), ami nem játszott egyetlen Stray Cats dalt sem. Aztán a magyar tévé leadta az essen-i Rockpalace koncertjüket... A Stray Cats akkora, hogy nem lehet sem átugrani, sem megkerülni - mondjuk soha nem is akartam, mert nem csak hallgatni jó, de játszani is.”
Gorilla Öt év után a betondzsungel királya visszatér! Hírdette a második Bombariadó Rockabilly Cirkusz. Koncertjükkel és saját dalaikkal le is darálták a közönséget. És most, egyszeri alkalommal(!), a Stray Cats himnuszokat veszik elő és azokkal pusztítják a hangszórókat.
Pete Gorilla: - Én a 80- as évek underground/képzőművész zenei életében egy alábecsült, háromakkordos, középiskolai, rockandroll ritmusgitáros voltam, mialatt a többiek nyomták a bluest, a jazzrockot és az alternatívot. Mikor 88-ban meghallottam először a Stray Cats-et és Brian Setzer gitárjátékát, belémhasított a felismerés, hogy ezt a műfajt a rockabillyt is lehet olyan színvonalon játszani, hogy a sok nagy megfejtőt szégyenbe hozza. Akkor határoztam el igazán, hogy megtanulok gitározni, és 22 év alatt, a Gunning Dogsban, a Gorillában vagy a Pete Gorilla Bandben sem voltam képes úgy megpengetni egy akkordot, hogy arra valamilyen módon ne lett volna hatással a Stray Cats.
Tom Stormy és a Csík zenekar zenészei Talán a legmeglepőbb zenekara lesz a fesztiválnak. Fácán az alkalomra meghívta a Csík Zenekar több tagját, élükön a „Brian Setzer fanatikus” Szabó Attilával (ének-gitár). Méltó helyen és időben izzítja be Gretsch gitárját, de a többiek is keményen gyúrnak a hoppára.
Fácán: „- A Stray Cats azóta is fertőzi a vele érintkezőket. Így lendült be több banda, melynek dobosa voltam. Sztrékeccesen játszottam/tuk a rockabilly-t a Gunning Dogs-szal és a Mystery Gang-gel. A bandák szétesnek, de a Stray Cats az örök marad!”
Szabó Attila (Csík Zenekar): „ - A kilencvenes évek végén egy lemezboltban bóklászva botlottam bele egy számomra teljesen ismeretlen előadó épp aktuális lemezébe. Ez volt a „The dirty boogie”. Nagyon ritkán fordul velem elő, de első hallásra beleszerettem. Aztán elkezdtem összeszedni Brian Setzer lemezeit és rögtön bejött a képbe a Stray Cats. Ugyanaz fogott meg benne, mint pl: a magyarpalatkai banda muzsikájában: Rettenetesen ÉLŐ, földszagú muzsika, ami az embert azonnal magával ragadja. Amikor Fácán szólt erről a fesztiválról, azonnal és boldogan mondtam igent és remélem senkit sem fog zavarni egy jó kis cimbalomszóló a Stray Cat Strut-ban...”
A bulit a Naked Truckers melegíti be, a dekor a kultusz zenekarnak kijáró lesz, és természetesen Stray Cats minden mennyiségben.