Gitárcentrikus, energikus, őszinte, hangos rockzene Retro-Roots-RockNRoll. A zenekar az 1997-es év végén alakult, és azóta is töretlenül nyomja a rocknroll-t. A Rooster zenéje, zenei világa nehezen skatulyázható rengeteg stílus, stílusirányzat keveredik ebben a zenében, egyedi fűszerezéssel.
Különböző tagcserék után, 2003 szeptemberében alakult ki a Rooster jelenlegi felállása: Tóth Zsombor (ének), Gábor Andris (gitár, vokál), Stumpf András (gitár, vokál), John Tibor (basszusgitár), Markó János (dob, vokál).A zenekar rendszeresen fellép Budapest különböző klubjaiban (Geronimo Bikers Pub, Josefina Blues Bell, Ludas Rock Klub, Rocktogon, Patkánylyuk, Árkádia Mulató, LIFT Klub, /Riff-Röff Rock Club/, Marco Polo, Kék Yuk, Wigwam Rock Club) és vidéki koncertek, motoros találkozók (Bánk, Szombathely, Alsóörs, Vecsés, Győr, Dorog Bandita Rock Kocsma, Kalocsa Foktő) kedvelt meghívottja. Közel nyolc órás zenei repertoárjának köszönhetően illetve a tagok életkorából adódóan népszerű résztvevője gimnáziumi, főiskolai, egyetemi rendezvényeknek, fesztiváloknak (Közgáz Év-UV-záró Tábor /2001,Tata/, ELTE, Pázmány) is.
2001 novemberétől havi rendszerességgel (minden hónap első péntekén) zenélnek a budapesti Rézmál Kávézóban /Rooster Klub/, illetve 2005 januárjától szintén havi rendszerességgel (minden hónap harmadik szombatján) a pesterzsébeti Csili-Alsó Állomás fantázianevű klubban /Rooster Rock Klub/. A Rooster koncertek gerincét a saját szerzemények képezik, s rendre felcsendülnek olyan együttesek, zenészek dalainak feldolgozásai, mint a Lynyrd Skynyrd, a The Rolling Stones, a Black Crowes, a The Cult, a Primal Scream, a The Allman Bothers Band, az AC/DC, a Kenny Wayne Shepherd Band, a Free, Jimi Hendrix, vagy Lenny Kravitz. De a sor végtelen A zenekar 1999-ben rögzítette első, négy saját számot bemutató demó anyagát, majd 2001-ben elkészült a megújult felállású zenekar második demó albuma, melyen hat saját szerzemény mellett helyet kapott két feldolgozás is, a Lynyrd Skynyd Sweet Home Alabama és a The Rolling Stones Midnight Rambler című dala.
2002-ben szakmai elismerésben is részesült a zenekar, hiszen a VI. Győri Pop-rockfesztiválon nyújtott teljesítményéért a Zenészmagazin különdíjban részesítette. 2003 januárjában, a székesfehérvári PontMi hangstúdióban, Fekete Gábor kezei alatt elkészült legújabb, 3 számos hanganyaguk, melyen a hangzást közreműködőként Kókai Levente (billentyűs hangszerek, vokál) gazdagítja. 2003. március 23-án Yngwie J. Malmsteen előzenekaraként a Petőfi Csarnokban a Rooster lépett fel.
Stumpf András, gitáros érkezése (2003 őszén) után a zenekar az eddigieknél is nagyobb lelkesedéssel vetette bele magát a saját számok szerzésébe. A közönség visszajelzési igen jók az új szerzeményekkel kapcsolatosan annak ellenére ismerik és szeretik őket, hogy hanghordozón még nem hozzáférhetőek. 2004-ben a zenekar részt vett a budapesti Wigwam Rock Club II. Tehetségkutató Fesztiválján, melynek döntőjében, 2004. október 17-én a Fesztivál Legjobb Zenekara címet nyerte el. A Fesztivál Legjobb Gitárosa Gábor Andris lett! A szakmai elismerés egyfajta megerősítés, hogy az út, melyet a Rooster jár, egyáltalán nem tévút sőt!
A Roosterrel az elmúlt években több rádiós, tévés műsor is készült (Civil Rádió, FixTV (RockFan), VIVA+, Petőfi Rádió, Hálózat TV), különböző internetes zenei oldalakon (ZenészInfó, myMusic) interjúkat, koncertkritikákat olvashat a zenekarról az érdeklődő. 2005. januárjának végén a zenekar, Cserfalvi Töfi Zoltán hangmérnök irányításával megkezdte első nagylemezének felvételeit a szolnoki Denevér Hangstúdióban. Tíz saját szerzemény került rögzítésre, az anyag jelenleg a keverés munkafázisában leledzik.
A myMusic zenei portál szavazásán a Rooster elnyerte a megtisztelő 2005 februárjának zenekara címet, és ezzel némi stúdióidőt a budapesti City Sound Stúdióban. A zenekar folyamatosan koncertezik; teljes hangosítás, szállítás megoldott.
Diszkográfia:
In The Line (1999) demo Ideal Motel (2001) demo Redneck Crossing (2003) /maxi/ demo
A zenekar tagjai:
Tóth Zsombor ének Gábor Andris gitár, vokál Stumpf András gitár, vokál John Tibor basszusgitár Markó János dob, vokál