Az Apokrif szó eredeti jelentése: törvényen kívüli, hamis, el nem fogadott, tiltott könyvek vagy iratok. Mi az elnevezést a szó egy másodlagos jelentése miatt választottuk, amely a rejtett, titkos undefinedértelemben szerepel. Olyan belső gondolatokat, titkokat takar, amelyek véleményem szerint kimondva, vagy kimondatlanul mindenkiben jelen vannak.
A zenekar története: 1997. április 11-én szűnt meg a magyar gothikus rock egyik legjelentősebb zenekara, a Bocs, hogy élünk. A zenekar énekese, Solymosi Lászlóundefined már a búcsú koncert után elmondta az ott megjelent sajtó képviselői számára, hogy egy új zenekart kíván szervezni Apokrif néven, amelyben majd a zenei harmóniát kívánja ötvözni a kicsit archaikus, sámánisztikus gondolatvilággal. Több hónapi keresgélés után találta meg a számára legmegfelelőbb gitáros-zeneszerzőt, Puskás Istvánt ( Pusi ) akivel azonnal hozzáfogott a fentebb vázolt ötlet megvalósításához. Több formáció kipróbálása után, sikerült egy teljesen egyedi és modern felállást megteremteni. A modern szintetikus zenei hangzást ötvözik az élő zenével, azaz a számos effektet felsorakoztató ritmusalapot szekvenszer segítségével szólaltatják meg, amely kiegészül az élő billentyű, gitár szólamokkal, az énekkel és a vokálokkal.
Ebben egy nagyszerű zenész segít, Szilágyi Attila, aki a zenekar harmadik tagja - az ő billentyűjátékával alakul ki a zenekar teljesen egyedi hangzása. Ez az előadásmód leginkább a Depeche Mode-hoz hasonlítható, de persze egészen más hangzással és gondolatvilággal.
A zenekarnak már saját terjesztésben megjelent egy 12 számot tartalmazó CD-je, ÚJ KOR , erről a Révület előtt már látható volt a VIVA+-on, TV2-n MTV-ben és az RTL Klub műsorán.
”MOSTANSÁG”
Az Apokrif sorozatosan koncertezik az ország különböző területén . A közönség visszajelzése alapján a köztudatban ma már úgy könyvelik el a zenakart mint a szinti pop és a rock sajátos és egyedi ötvözetét kialakító együttest, a New Grade megalkotóját. A 99-es év végére már eljutottunk odáig, hogy Depeche Mode klubokat rendeznek az ország sok városában a zenekar közreműködésével, sok helyre már meghívás alapján jut el a csapat. 2004-re a zenekar keményebb angol nyelvű dalokkal újította meg a hangzásvilágát, ebből kiemelkedik az oldalon is letőlthető Doors feldolgázás, és a Pale Shadows című dal.
A repertoárunk közel 25 saját szerzeményből, és a Mode-okat is beleszámolva, közel 30 feldolgozásból áll jelen pillanatban.