szerző: PjotrBudapest Bár az a38-on 2009.június 10. A38 - Budapest
Elővétel: 3000 Ft A fellépés napján: 3500 Ft
Farkas Róbert meghívására mondott igent tíz magyar énekes: Frenk (Hiperkarma), Keleti András (Colorstar), Kiss Erzsi (Egy Kis Erzsi Zene, Erik Sumo), Kiss Tibi (Quimby), Kollár Klemencz László (Kistehén tánczenekar), Lovasi András (Kispál és a Borz), Németh Juci, Ruttkai Bori (Specko Jedno), Szalóki Ági és Szűcs Krisztián (HS7). Farkas Róbert alapította a Budapest Bár zenekart, amely egy pár éve létező formáció: igényes szalonzenét, jazzt és cigányzenét játszottak. A lemezfelvételek befejeztével kérték fel Jutasi Tamást és Zoohackert, hogy néhány szám alá tegyenek elektronikus alapokat, hogy még tovább borzolják a hagyományokhoz szokott kedélyeket.
A Budapest Bár lemezbemutatója tavaly decemberben volt a Katona József Színházban. Azóta számos koncerten bebizonyosodott a produkciót örömmel nézik együtt különböző korosztályok képviselői, és a nagyi sem tiltakozik, hogy a Quimby, a Kispál vagy a Colorstar énekesének koncertjére kell mennie. A Volt fesztiválon pedig kb. 1500 fiatal énekelte együtt a nagyi slágereit.
A dalok, amelyek az esten elhangzanak ugyanis mind a mai napig ismertek: az emberek valami furcsa hungarikumként, a közös emlékezet részeként kezelik. Mindannyian tudunk belőlük egy-két sort, idézzük őket nehéz vagy éppen boldog pillanatokban, anélkül, hogy tudnánk, hol hangzottak el, ki írta vagy énekelte őket annak idején. Nem véletlenül aratott viharos sikert a Budapest Bár a Trafóban, a Petőfi Irodalmi Múzeum kertjében és a Volt Fesztiválon egyaránt: a remek előadók, kitűnő zenészek és a nagyszerű dalok biztosítják azt, hogy a másfél óra felejthetetlen és felhőtlen szórakozást nyújtson. A régi filmekből, felvételekből összeállított videomontázs pedig segít abban, hogy igazi időutazáson vegyen részt a néző.
És hogy mi a titka a pesti daloknak? Csáth Géza ezt írta 1906-ban a Nyugatban: „ A pesti dal, ami a muzsikát illeti, pont megfelelője annak a speciális pesti irodalomnak, amely a fővárost felfedezte. Valami kasírozott, stilizált cigányosság van benne, a városligeti hinták sípládáinak jellegével. Valami franciás sikk, valami fővárosi szegényes fényűzés, ugyanaz, amit szegény és csinos masamód-lányok jó cipőin, ízléses kalapjain és öntudatos affektált járásán csodálhatunk. Valami nekikeseredett züllöttség és fölényes fásultság, ami az élet lélekvesztettjeit, a művészeket jellemzi. Valami léha lenézése a nemes férfias nagy akarásnak és kimosolygása mindennek, amit a közönséges ember komolyan vesz.
A Budapest Bár zenekar: Farkas Róbert (hegedű) Farkas Mihály (cimbalom) Ökrös Károly (tangóharmonika, zongora) Farkas Richárd (bőgő) Frenk (dob) Ének: Keleti András, Kiss Tibor, Kollár Klemencz László, Lovasi András, Németh Juci, Ruttkai Bori, Szalóki Ági és Szűcs Krisztián Video: Kiégő Izzók Hang: Bana Róbert