szerző: PjotrNincs Lehetetlen: A holland kultfeszt folytatódik
A holland kortárs művészetből csokrot nyújtó NL-Nincs Lehetetlen fesztivál második hetében és azon túl mutatóan is rendkívül gazdag választék csalogatja az értő és kíváncsi közönséget. A Ludwig Múzeum Anton Corbijn munkásságából válogat, a Trafóban a Space Színház előadása ígérkezik izgalmas programnak, másutt további kiállítások, koncertek, előadások teszik teljessé a fesztivál hátralévő részét.
Április 28-tól látható a Ludwig Múzeumban a világ egyik legismertebb portréfotósa, Anton Corbijn műveiből válogató kiállítás. A kiállítás eredeti megközelítésben tekinti át Corbijn három évtizednyi munkásságát, alkotói fejlődésének legfontosabb szakaszait a korai zenekari fotóktól a legutóbbi, hírességekről készült portrékig. Bár a modern vizuális kultúra számos területén rövidfilm, videoklip, színpadi tervezés kísérletezett, számára a fő kifejezési forma mindig is a fénykép volt. A kiállítás több mint 200 portrét mutat be, melyek közül néhányat a kortárs portréfotó legfontosabb alkotásaként tartanak számon.
Le a megasztárokkal! Le a celebekkel! Keressük a dicső múlt hősét, a mindennapok hősét, az igazi alternatív hőst, az antihőst, a botrányhőst, a cyberhőst, az elfelejtett hőst, az erotikus hőst. A hősszerelmest, az igazi békebeli hőst, a kisvárosi hőst, a kocsmahőst, a mesehőst, a mozihőst, a negatív hőst, a nemzeti hőst, a népi hőst, a plázahőst, a regényhőst, a szájhőst Április 26-án a Trafóban a holland SPACE Színház Worldwideheroshow c. előadását láthatja a nagyérdemű. A Space színházi hőstehetség-kutatója játékos-interaktív formában váltja valóra Andy Warhol jóslatát a mindenkinek kijáró 15 percnyi világhírről. A nézők a szereplők értő segítségével kipróbálhatják magukat egy személyre szabott hősszerepben, és miután kiállták a próbát, hősként ünnepeltethetik magukat, és sütkérezhetnek a világhírben néhány percig, bekerülve a worldwideheroshow virtuális pantheonjába egészen addig, amíg át nem adják a helyüket a reménybeli hősök következő csapatának.
Április 25-én a Fáklya Klubban a Budapest Soul, Amsterdam Beat keretében az amszterdami Lefties Soul Connection és a hazai The Qualitons koncertjét láthatja a közönség. Az amszterdami Lefties Soul Connection új albuma, a Skimming the Skum újraértelmezi a nyers funk & soul világát. Az együttes sodró lendületű zenéje komoly figyelmet keltett Európában, de Japánban és az Egyesült Államokban is. The Qualitons: friss nyári élmény, lehengerlő hungaro-retrofunk hajnalig tartó táncőrületbe oltva. A zenekar főként a hatvanas-hetvenes évek relikviáiból dolgozik, eredeti hangszerekkel és stílusban, amit itt-ott dzsessz és kiváló szólók tarkítanak, a végeredmény pedig meglepően újszerű. Színpadi megjelenésük piros mackóruha és nejlonzokni azt a keserédes kort idézi, amikor a funk Magyarországon James Brown helyett a decens Bergendy Szalonzenekart jelentette
A Merlin Színház ad helyszínt április 28-án - a Voicst és Gonzo zenekarok koncertjének. Az indie rockot játszó Voicst trió Amszterdamból indult, nevük jelentése a dél-afrikai szlengben: mániákus erő. A befolyásos médiaportál, a 3Voor12 és a Holland Popintézet támogatása eljuttatta a zenekart a rangos Lowlands fesztiválra, valamint a New York-i CMJ zenei konferenciára. Karrierjük 2002-ben kezdett felívelni, amikor az amszterdami Winston klubban adtak nagy várakozásokkal kísért koncertet. Előzenekarként léptek fel Tenacious D, The Raveonettes és Nada Surf koncertjein, de a neves Noorderslag fesztiválon is színpadra állhattak. A Gonzo zenéjére kezdetektől az angolszász zenei kultúra nyomta rá bélyegét. A zenekar a korai felállásban a magyar mozikban országszerte vetített Tesó című játékfilmhez írt néhány betétdalt, majd némi kényszerpihenő után 2006-ban tért vissza, megújult stílussal
A Nincs Lehetetlen kultfeszt programsorozatát gazdagítja Matthijs Boxsel A butaság enciklopédiája c. könyvének bemutatója április 26-án a Millenáris Fogadóban illetve egy nappal később a Jelen-ben a Butaságok Délutánja, ahol a délután során bepillantást nyerhetünk az író saját fotó- és reprodukció-gyűjteményébe, hogy megismerjük a butaság eklatáns példáit Hollandia és Európa kultúrtörténetéből, Betty Boop-rajzfilmeket nézhetünk és a témához illő zenéket hallgathatunk (pl. Lou Reed, Frank Zappa) Frenk tolmácsolásában.
Mindezeken túl a MU Színházban láthatjuk Keren Levi & Ugo Dehaes: Couple-like c. darabját, a Merlin Színház drámafelolvasásoknak ad helyet, a Szépművészeti Múzeumban Rembrandt rebranded kiállítás várja a műértőket, a Jelenben a HedensHans Ensemble mellett a Balázs József Quintet és a Vasárnapi gyerekek is zenél, míg 28-án Jam session lesz magyar dzsessz-zenészekkel.
Április 30-án az A38-on 21 órától indul a Nincs Lehetetlen záró estje, ahol holland zenekarok sora adja majd egymásnak a mikrofont (Zuco 103, Aux Raus, Popbitch, Vive la Fęte)
Dries Verhoeven The Large Movement projektjéről a http://www.nlfestival.hu/Kepek_es_Videok oldalon látható egy kisfilm. Az előadás még április 25-ig tekinthető meg a Moszkva téren.