hosting: Hunet
r33
  cikkekfotók        
beszámoló [koncert]  2009. február 26. csütörtök   17:27
nincsen hozzászólás

szerző: Barna
Children Of Bodom, Cannibal Corpse, Diablo
2009. február 7., Budapest, SYMA „C” Csarnok

  A februári hónap a The Black Dahlia Murder és a Volbeat koncertje után egy újabb nagy érdeklődésre számot tartó rendezvénnyel folytatódott. Nem más, mint a főként fiatalok körében nagy népszerűségnek örvendő Children Of Bodom látogatott el Budapestre, hogy megismételje a 2006. januári, Petőfi Csarnokban adott nagysikerű fellépését. A finn zenekar turnépartnere pedig érdekes megfontolás alapján a floridai death metal egyik legismertebb aprítóbrigádja, a Cannibal Corpse lett. Ehhez a fura párosításhoz csatlakozott a dallamos death metalt játszó Diablo együttese.
  
  Ha finoman akarok fogalmazni, a koncertre való bejutás nem éppen a leggördülékenyebb módon történt. Az este hét órás kapunyitás időpontjára az ifjabb és idősebb metal rajongók hada várakozott a SYMA bejáratánál, és csigalassúsággal indult meg az emberek beengedése. A jó helyezkedésnek köszönhetően sikerült háromnegyed óra várakozás után bejutnom, de sok ember nem volt ilyen szerencsés, és ezáltal rengetegen lemaradtak a Diablo produkciójáról.
  
  A finn Diablo koncertje nyitotta az estét az akkor még csak befelé szállingózó közönség számára. Az 1995-ben alakult banda már az ötödik lemezét adta ki tavaly Icaros címmel, így bőven volt miből válogatniuk az eljátszandó számok összeállítását illetően. Főként az új albumra koncentráltak a fél órás koncertjükön, és magabiztosan adták elő a szerzeményeiket. Bár a muzsikusok nagy hévvel prezentálták dalaikat, a hangzás sajnos elég erőtlenre, tompára sikeredett. Emellett a dallamos death metal muzsikájuk sem fogott meg; eléggé sablonosnak, arctalannak éreztem a produkciót. Sem Rainer Nygard énekes/gitáros heavy/power metalos énekhangja nem nyerte el a tetszésem, sem az utolsó számként előadott Abba feldolgozás a Dancing Queen képében. Ugyan hallgatható volt ez a fél órás koncert, de szerintem nem maradt le sok mindenről az, aki a lassú beengedés miatt kihagyni kényszerült a Diablo fellépését.
  
  Az utánuk következő Cannibal Corpse az egyik legismertebb death metal zenekar, és híresek profi, intenzív fellépéseikről is. Így nagy várakozással tekintettem a mostani koncertjük elé, hiszen ez már az ötödik alkalom volt, hogy láthatttam a floridai mészárosokat, és egyszer sem okoztak eddig csalódást. Nos, most sem kellett csalódnom, bár voltak hiányosságai a kannibálok koncertjének. Főleg az elején a Diablo-hoz hasonlatos gyenge, tompa, erőtlen hangzás. Ez szerencsére a koncert második felére javult, és innentől már igazán nem lehetett okunk a panaszra. Az előadást tekintve pedig addig sem lehetett egy zokszavunk sem, hiszen a zenészek most is egy vérprofi produkcióval kényszerítették térdre a brutális muzsikára kiéhezett rajongókat. Rob Barrett és Pat O´Brien fűrészelő, örvénylő, megtekert gitártémái, Alex Webster fifikás, technikás basszusfutamai, Paul Mazurkiewicz precíz, fénysebes kalapálása és George Fisher sajátos hörgése, bömbölése tökéletes szimbiózist alkotva keltették életre a vérben fürdő Cannibal Corpse szerzeményeket. Jól válogatták össze a számokat az 50 perces fellépésre: ugyan elég sok új dal hangzott el, de a régi klasszikus szerzeményeiket is megidézték. A frissen megjelent Evisceration Plauge-et lemezt nyitó Priests Of Sodom és a súlyos riffekkel bíró címadó képviselte, míg a 2006-os kiadású Kill lemezről a The Time To Kill Is Now, a Make Them Suffer és a Death Walking Terror hangzottak el. A Gore Obsessed-ről a Pit Of Zombies-t játszották, a Vile-ról pedig a ritkán játszott Disfigured-ot és a Devoured By Vermin című klasszikust idézték meg. A Butchered At Birth-ről a Covered With Sores, az Eaten Back To Life-ról a Born In A Casket kényeztették hallójáratainkat. George bácsi az utolsó számként konferálta fel a legnagyobb Cannibal klasszikusként számon tartott Hammer Smashed Face-t, de a hallgatóság koponyáját élőben is bezúzó szerzemény után ténylegesen utolsó számként még a Stripped, Raped And Strangled megtekert, emlékezetes riffjei is felhangzottak. Tehát a hangzás kezdeti fogyatékosságai és a rövid játékidő ellenére most is egy tökéletes death metal koncertet adott a Cannibal Corpse. Remélem, legközelebb hosszabb koncertprogrammal, főzenekarként láthatom majd őket!
  
  A death metal nagyjainak aprítása után a Children Of Bodom-ra hárult a feladat, hogy átugorja a Buffalo-i mészárosok által magasra tett lécet. A Bodom 2006-os, Petőfi Csarnokos fellépése alapján egy magas színvonalú, szem- és fülkápráztató bulira számítottam, azonban ez sajnos most nem vált teljes mértékben valóra. A hat nagylemezzel bíró melodikus death metal alakulat rengeteg rajongóra tett szert, főleg az ifjoncok körében, és az elért sikerüknek van is alapja. Alex Laiho gitáros/énekes tényleg egy zseni a hangszerén és a Bodom egy sajátos stílussal bíró, egyéni muzsikával büszkélkedhet, amelyben kiemelt szerepe van a „csilingelő” szintitémáknak és a gitárbűvészkedésnek. Ez élőben pazar fényjátékkal, jól és precízen előadva nagyon hatásos tud lenni, azonban úgy érzem, ezen a napon ez nem igazán sikerült. Valahogy hiányzott az átütő erő és energia a brigádból, valamint több hiba, pontatlanság is becsúszott a hangszeres játékba. A hangzás sem volt mindig a helyzet magaslatán, a szintetizátor témákat néha elnyomta a többi hangszer. Persze az említett hiányosságok ellenére nem volt ez rossz koncert: Alexi és társai egymás után kapták elő a meghatározó Bodom szerzeményeket, amelyeket a népes nézőközönség üdvrivalgással fogadott. A hangulat mellett a fényjátékkal sem volt gond: a különböző színű felvillanó lámpák, a színpad sajátos kialakítása és a plafonra fényjátékot varázsoló reflektorok kényeztették szemeinket. Az eljátszott dalokat tekintve a tavaly kiadott Blodddrunk lemezről elhangzott a címadó mellett a Hellhounds On My Trail, a Smile Pretty For The Devil és a Banned From Heaven, az Are You Dead Yet?-ről a Living Dead Beat-et és az In Your Face-t játszották el, a Hate Crew Deathroll-ról a Sixpounder, a Bodom Beach Terror, az Angels Don´t Kill és a Hate Crew Deathroll hangzottak el. A Follow The Reaper-t a címadón kívül a Bodom After Midnight, a Children Of Decadence, valamint a Hate Me! képviselte, a Hatebreeder-ről a Silent Night, Bodom Night, a Bed Of Razors, és a Downfall kerültek megidézésre, míg a Something Wild-ról a Lake Bodom hangzott el. Tehát egy jó másfél órás programot adtak elő a Bodom muzsikusai, amelynek a végére személy szerint kissé megfáradtam a sok hasonló szerzeménytől. Bár láttam már jobb formában is a Bodom-ot, ezen az estén is egy többnyire korrekt produkciót nyújtottak.
  
  A bejutással való kellemetlenségek és a Children Of Bodom nem igazán csúcsformát mutató fellépése némileg beárnyékolta a sokak által nagyon várt koncertestet, de alapvetően egy kellemes rendezvényen vehetett részt a közönség. Számomra az este legjobb előadását a Cannibal Corpse nyújtotta, de a Bodom és a Diablo koncertje sem volt rossz. Az említett hiányosságok ellenére pozitív élményekkel távozhattunk a SYMA-ból, magunk mögött tudva a Children Of Bodom és a Cannibal Corpse újabb magyarországi fellépését.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó linkek: 

Children Of Bodom

Cannibal Corpse

 programajánló: 
2024. november 21.
Et Citera - Dömény Krisztián önálló estje
2024. november 22.
Swing à la Django & Kozma Orsi koncert
2024. november 23.
Hollywood Undead, Sleeping Theory
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Sepultura, Jinjer, Obituary, Jesus Piece
METZ a Turbinában: Egy korszak lezárása
Accept, Phil Campbell And The Bastard Sons
Starset- Az Immersion: The Final Chapter turnéval hódították meg a Barba Negrát
Dalriada 20 / Nevergreen 30
A Dream Theater és Mike Portnoy újra együtt – Egy legendás történet újraírva
Lindsey Stirling Budapesten
Bryan Adams az MVM Dome-ban
A metalcore új hulláma: Imminence, Aviana és Allt fergeteges koncertje
Omara Portuondo a kubai zene legendájának búcsú fellépése - Homenaje al Buena Vista Social Club
 kiemelt 
Dying Fetus, Chelsea Grin, Despised Icon
  
Tengerentúli extrém metal csomaggal kínál túlnyomás elleni szelepet a karácsonyi készülődés / őrület közepén Concerto Music

Terror, Nasty, Combust a Durer Kertben
Descendents (US), Circle Jerks (US), Negative Approach (US)
Electric Callboy: 2025-ben már az MVM Dome-ba térnek vissza!
Wheel, Múr: izgalmas és feltörekvő zenekarokat hoz idén a progmetal Mikulás
 friss hozzászólások 

Blind Myself, 27, Isis (1)
Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Wolfheart, Before The Dawn, Hinayana (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 backyard babies    tükrös    cataract    om    boz cordolla    gemma arterton    eva longoria    darkfall    the devil came on horseback    hellripper    ahad & fujak & hautzinger    twitching tongues    védhetetlen    god dethroned    sienna miller    badacsony    kóbor angyal    haunted    delain    való világ    wings of love    heaven street seven    nemjuci    k.i.z.    konflikt  

r46
Copyright 2000-2024 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!