hosting: Hunet
img_up/1611/bannerc96814ea.gif
  cikkekfotók        
kultúra   2008. június 18. szerda   15:56
nincsen hozzászólás

szerző: Millenáris.Hu
Múzeumok éjszakája a Millenárison és Budapesten
2008.június 21., 16:00-02:00., szombat, Budapest

  Teátrum
  
  20.0021.00 NemJuci koncert
  A NemJuci zenekar teljesen új formáció a magyar zenei palettán, noha tagjai egytől egyig jól ismert underground ill. overground zenekarokból érkeztek. A főnők ahogy a többi tag nevezi Németh Juci, az Anima Sound System egykori énekesnője, akit más zenei projektekből is ismerhetnek, pl. a Budapest Bár vagy Lovasi Andrással közösen a De szeretnék c. duett, de akár a Magyar Televízió kulturális műsorait (Kultúrház, Feszty-körkép stb.) is említhetnénk. A masszív megszólalásért három zenész a felelős: gitáron Faragó Tomi a The Puzzle-ból, ill. a ritmus-gyárosok, Vasalo és Matyijo a Rémember-ből. Mindkét zenekar Londonban próbált szerencsét az utóbbi években, sőt Jucival is ott határozták el a zenekar alapítást még 2006 őszén, amikor az énekesnő 3 hónapos londoni körülnézésen vett részt. Sok zenekar rémálma a stílus-kategorizálás, de nekik ez nem okoz gondot, felvállalják, hogy zenéjük rockköntösbe tekert Jucidalok, másképpen: Juci & Roll.
  
  21.0022.30 Boban & Marko Marković Orkestar
  Egy 20 éves múltra visszatekintő rézfúvós zenekar arra vállalkozott, hogy meghódítja a világot. A dél-szerbiai Vladicin Hanban él az a 13 muzsikus, akiket az elmúlt 12 esztendőben már egyáltalán nem lehet megkerülni Szerbiában, az elmúlt 5 évben Magyarországon, és 3 éve Európában sem. Nincs olyan ország, ahol ne nyűgöznék le a közönséget energikus, virtuóz előadásmodorukkal, eufórikus koncertjeikkel, legyen a helyszín Spanyolország vagy netán Oroszország. Kedvenc terepük mégis Magyarország, talán azért, mert az első koncertsikerek ide kötik őket.
  
  Boban Markovic már fiatalon arról álmodozott, hogy híres trombitás lesz, muzsikálva járja végig a világot. Az előzmények is azt sugallták, hogy ez lehetséges, mivel Boban nagyapja, a legendás Pavle, a szerbiai királyoknak is muzsikált anno. Apja úgyszintén zenekarokban élte le az életét, így már 7 éves korában megszerettette Bobannal a trombitát, mely a mai napig elválaszthatatlan kelléke mindennapjainak. A hagyományt csak erősíti, hogy Boban május 6-án, a cigányok legendás ünnepén, Djurdjevdán napján született.
  
  Több mint 15 éve a legnépszerűbb rezesbanda Szerbiában. Népszerűségüket elsősorban a gucsai fúvóstalálkozón szerzett díjaknak köszönhetik, mivel ott lehet igazán győzni, hisz általában 40 zenekar közül kerül ki a legjobb és hát Boban már mindent megszerzett ott, ami megszerezhető.
  A legjobb zenekar, a legjobb trombitás, illetve 1995-ben a trombita mestere címet is megkapta. E sikereket csak tetézte, hogy részt vehetett az Underground és az Arizonai álmodozók c. Kusturica filmekben is, mint zeneszerző, Goran Bregovic-csal közösen.
  Boban több filmzenét is készített még Ljubisa Samardzic-csal, dolgozott együtt Lajkó Félix hegedűvirtuózzal és a Frank Londons K.B.A.S. formációval is.
  Több portréfilm is készült Bobanról és zenekaráról, melyeket filmfesztiválokon is vetítettek.
  
  A programok a Múzeumok Éjszakája programsorozatra váltott belépővel látogathatók!
  
  Szabadtéri Színpad
  20.0022.00 Látványos kísérlet-bemutatók a Csodák Palotájából (20.00, 20.45, 21.30)
  Tűz és víz, villámok, robbanások minden, ami fizika; a tudomány ezen az éjszakán (is) megelevenedik. Sőt show-vá tesszük a tudományt!
  A program ingyenesen látogatható!
  
  Víziszínpad
  21.0001.00 Csillagászati bemutató Nagy Laci segítségével (minden óra elején).
  A program ingyenesen látogatható!
  
  Csodák Palotája
  19.0002.00 Látványos fizikai kísérletek (óránként) Öveges terem
  18.0002.00 100 kísérlet a Palotából filmvetítés a 33 órás monstre Science Show legjobb pillanataiból D előadó
  A programok a Múzeumok Éjszakája programsorozatra váltott belépővel látogathatók!
  
  Jövő Háza kiállítás
  18.0002.00 Kalandos K+ F + I Expedíció
  Ezen az éjszakán kalandos expedícióval várunk rád!
  A Klikk 3.0 a digitális játszótér - kutatás, fejlesztés, innováció (K+F+I) c. kiállításon meghallgathatják a pénz szimfóniáját, megismerkedhetnek a Robot Zooval, és instrumentális hangszereket szólaltathatnak meg.
  A játékos kutatómunka során felfedezhetik a szív géphangját, digitális zenefelismerő programokat próbálhatnak ki, valamint helymeghatározást végzhetnek mobilcsengőhangos iránytűvel.
  A látványos csillagászati bemutatót az immár hagyományos tűzugrás és esőtánc követi.
  A programok a Múzeumok Éjszakája programsorozatra váltott belépővel látogathatók!
  
  Teátrum, Piros-Fekete Galéria
  18.0002.00 Edward S. Curtis és az észak-amerikai indiánok fotókiállítás
  A program ingyenesen látogatható!
  
  Fogadó Padlás
  18.0002.00 Anna Tóth: Egy elragadó világ - szemétdomborzati tér-kép című készülő kiállításhoz járulj hozzá egy papírgalacsinnal!
  A kiállítás megnyitója: 2008. július 17.
  A program ingyenesen látogatható!
  
  Továbbá apró meglepetések, meghökkentő performanszok, hangulatfokozó események a Park egész területén Hollósy Zsuzsanna és a TakTadaMik közreműködésében; Fair Trade kávézó; a Neo-Lux művészcsoport lampionvarázsa a park egész területén.
  
  További Múzeumok:
  
   Ady Emlékmúzeum
  
  18:00 - 19:00 Ady és Csinszka (előadás)
   19:00 - 24:00 Szellemidézés (egyéb)
   Angyalföldi Helytörténeti Gyűjtemény
   állandó Folyamatos játéklehetőség (kreatív foglalkozás, attrakció)
   állandó Retro kiállítás - Tárgyak a hatvanas, hetvenes évekből (kiállítás)
   állandó Váci út - Séta a magyar gyáripar főutcáján (kiállítás, tárlatvezetés)
   16:00 - 24:00 Külvárosi retro büfé (gasztronómia, attrakció)
   18:00 - 20:00 ANGYALFÖLDI MOZI (film)
   20:00 - 21:00 Dúdolók (zene, tánc)
   21:00 - 02:00 KÜLVÁROSI RETRO BÁR (zene, tánc)
  
   Bajor Gizi Színészmúzeum - Országos Színháztörténeti Múzeum
  
   17:00 - 02:00 Vágó-képek - A színpadi látvány nagyasszonya, Vágó Nelly jelmezes titkai (zene, színház, kiállítás, tárlatvezetés)
   18:00 - 19:00 A vágy muzsikál... (zene)
   19:00 - 20:00 Csárdás(éj)királynő (zene, színház, egyéb)
   20:00 - 21:00 ”Sanzonokat énekelünk Szent Iván éjjelén” (zene, színház, egyéb)
   21:00 - 22:00 Hoppart Társulat koncertje (zene, színház, egyéb)
   22:00 - 24:00 ”Kabaré-kuplé-operett” (zene, színház, egyéb)
  
   Bélyegmúzeum
  
   állandó Nyomdai bemutató (előadás, egyéb)
   állandó Világegyetem-bélyegtörténelem c. állandó kiállítás megtekintése (kiállítás)
   folyamatos Ajándékkészítés (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   folyamatos Karikatúra és portrérajzolás (attrakció, egyéb)
   folyamatos Leskelődő (előadás, attrakció)
   20:00 - 20:30 Tombola (egyéb)
   20:00 - 21:00 Zenélő bélyegek (zene)
   22:00 - 22:30 Tombola (egyéb)
   24:00 - 00:30 Tombola (egyéb)
  
   BTM Aquincumi Múzeum
  
   19:00 - 02:00 ”Róma Aquincumban” - a Múzeumok Éjszakáján utoljára! (kiállítás, tárlatvezetés)
   19:00 - 00:30 ”Van új a föld alatt - Válogatás a 2007. év legszebb ásatási leleteiből” (kiállítás, tárlatvezetés)
   19:00 - 02:00 Randevú Vénusszal (kiállítás, tárlatvezetés, gasztronómia, előadás, attrakció)
   19:30 - 23:30 ”Venus és Hygieia birodalma - Szépségápolás a római korban” (kiállítás, tárlatvezetés)
   20:00 - 23:00 ”A Római Birodalom limese” - a Múzeumok Éjszakáján utoljára! (kiállítás, tárlatvezetés)
  
   Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem OMIKK
  
   állandó Egyedi olvasójegy készítése (egyéb)
   állandó Gyerekeknek... (gyermekprogram)
   állandó Könyvtárak a műszaki felsőoktatás és a kutatás szolgálatában (kiállítás)
   18:00 - 19:00 ”A forgalmi dugók titkai, avagy miért ne telefonáljunk vezetés közben” (előadás)
   19:30 - 20:00 A Műegyetemi zenekar koncertje I. (zene)
   20:00 - 21:00 ”Titkok-kalandok-találkozások” - Embermesék Schäffer Erzsébettel (egyéb)
   21:00 - 22:00 Könyvtári túra rendhagyó tárlatvezetéssel (tárlatvezetés)
   21:30 - 22:00 A Műegyetemi zenekar koncertje II. (zene)
   22:00 - 23:00 A Duna élővilága (előadás)
   23:00 - 24:00 ”Népek dalai” - többszólamú népdalok Európából (zene)
   24:00 - 00:30 Éjféli meglepetés az Aulában! (gasztronómia, attrakció)
   00:30 - 01:30 A Musica Historica együttes reneszánsz táncháza (zene, tánc)
  
   Budapesti Történeti Múzeum - Vármúzeum
  
   állandó Buda középkori királyi várpalotája (kiállítás)
   állandó Budapest a középkorban (kiállítás)
   állandó Budapest az újkorban (kiállítás)
   állandó Gótikus szobrok a budai királyi palotából (kiállítás)
   állandó Ősi népek antik kultúrák - Budapest története az őskortól az avarkor végéig (kiállítás)
   időszakos Hunyadi Mátyás a király- Hagyomány és megújulás a királyi udvarban 1458-1490 (kiállítás)
   18:00 - 18:45 Olyan, mint Te... (zene)
   19:00 - 20:30 Tárlatvezetés a Hunyadi Mátyás a király című kiállításon (tárlatvezetés)
   19:15 - 19:45 Az ismeretlen Mátyás... (előadás)
   20:00 - 21:00 Stand up comedy (színház)
   20:30 - 23:00 Királyi találkozások - Udvari táncmulatság - Reneszánsz műterem (zene, tánc, kreatív foglalkozás)
   21:00 - 22:30 Tárlatvezetés a Hunyadi Mátyás a király című kiállításon (tárlatvezetés)
   23:00 - 24:00 Örökzöld dallamok eredeti nyelven (zene)
   24:00 - 00:25 Tűzvarázs (attrakció)
   00:20 - 01:00 Örökzöld dallamok eredeti nyelven (zene)
   00:30 - 02:00 Éjszakai borozás lantmuzsikával (zene)
  
   Budavári Labirintus
  
   állandó Bolyongás a Budai Vár gyomrában 16 méter mélyen, 1200m hosszan (kiállítás, tárlatvezetés)
   10:00 - 22:00 Bátorság labirintusa (kiállítás)
   10:00 - 22:00 Fél órás tárlatvezetés a Labirintus üregeiben (kiállítás, tárlatvezetés)
   10:00 - 22:00 Labirintus tárlat (kiállítás)
   10:00 - 22:00 Más-világi labirintus (kiállítás)
   10:00 - 22:00 Őskori Labirintus (kiállítás)
   10:00 - 22:00 Történelmi labirintus (kiállítás)
   10:00 - 22:00 Vetítőterem (kiállítás)
   22:00 - 00:30 Szent Iván-éji Labirintus (kiállítás)
   00:30 - 02:00 Személyes Labirintus (kiállítás)
   00:30 - 02:00 Szerelem Labirintusa (kiállítás)
  
   Csekovszky Árpád Művészeti Közalapítvány Kiállítóháza
   állandó Csekovszky Árpád emlékkiállítás (kiállítás, tárlatvezetés)
   22:00 - 00:20 Kodály: Kállai kettős - bábelőadás (színház)
  
   E-klub
  
   20:00 - 02:00 Láthatatlan Kiállítás (kiállítás, tárlatvezetés, kreatív foglalkozás)
  
   ELTE Egyetemi Könyvtár
  
   állandó Az Eötvös Loránd Tudományegyetem története (1635-2008) (kiállítás)
   állandó Az Egyetemi Könyvtár története (1561-2008) (kiállítás)
   állandó Budapest felett az ég - Lengyel András installációja (kiállítás, tárlatvezetés)
   állandó Divatretro - Divat- és társadalomtörténeti kiállítás (kiállítás, tárlatvezetés)
   állandó Mátyás király: Magyarország a reneszánsz hajnalán (kiállítás)
   folyamatos A könyvtár fantomja - Lábass Endre festőművész bohém tárlatvezetése (tárlatvezetés, attrakció)
   folyamatos Könyvvásár az ELTE Egyetemi Könyvtár kiadványaiból kedvezményesen (egyéb)
   folyamatos Légy te is kódexmásoló! (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   16:00 - 24:00 Gyermek képzőművész-tehetségek szárnypróbálgatásai - kiállítás (kiállítás, gyermekprogram)
   18:00 - 18:30 Szentivánéji álom - A kórusirodalom gyöngyszemei (zene)
   18:30 - 18:55 A restaurálás műhelytitkai (előadás)
   18:30 - 19:00 Az újragondolt „kánon” (előadás)
   19:00 - 20:00 Barangolás az Egyetemi Könyvtárban (tárlatvezetés, előadás)
   19:15 - 19:45 Lendület Táncklub - mini táncos show (zene, tánc, attrakció, gyermekprogram, egyéb)
   19:30 - 19:55 A restaurálás műhelytitkai (előadás)
   20:00 - 21:00 Barangolás az ELTE Egyetemi Könyvtárban jelnyelvi tolmácsolással (tárlatvezetés, előadás)
   20:00 - 21:00 Barangolás az Egyetemi Könyvtárban (tárlatvezetés, előadás)
   20:15 - 20:45 ”A Biblia világa” (kiállítás, előadás, egyéb)
   20:30 - 20:55 A restaurálás műhelytitkai (előadás)
   21:00 - 22:00 Épülettúra (tárlatvezetés, előadás)
   21:00 - 22:00 Épülettúra (tárlatvezetés, előadás, egyéb)
   21:15 - 21:30 ”A Biblia világa” (kiállítás, előadás, egyéb)
   21:30 - 21:55 A restaurálás műhelytitkai (előadás)
   21:30 - 22:00 Mátyás király: Magyarország a reneszánsz hajnalán (kiállítás, tárlatvezetés, előadás)
   22:00 - 23:00 Jazz Rulett - fergeteges dzsesszkoncert (zene)
   23:00 - 24:00 Épülettúra (tárlatvezetés, előadás)
  
   Erdős Renée Ház
  
   22:00 - 23:00 Tálas Ágnes és a Bekecs Együttes (zene, tánc, előadás)
   23:00 - 24:00 Tálas Ágnes és a Bekecs Együttes (zene, tánc, előadás)
   24:00 - 01:00 Tálas Ágnes és a Bekecs Együttes (zene, tánc, előadás)
  
   Erlin Klub Galéria
  
   21:00 - 02:00 Várnagy Ildikó szobrászművész kiállítása; Ladik Katalin -hangköltemények (zene, kiállítás)
   Evangélikus Országos Múzeum
   állandó És láték... Karátson Gábor akvarelljei a Jelenések könyvéhez (kiállítás)
   állandó Evangélikusság a magyar kultúrában (kiállítás, tárlatvezetés)
   állandó Különleges Bibliák (kiállítás, gyermekprogram)
   állandó ÉRTÉK(T)REND, avagy pincébe űzött tárgyak (kiállítás)
   18:00 - 24:00 Biblia-maraton a Deák téri templomban (attrakció)
   18:00 - 19:00 Viva voce kamarakórus koncertje (zene)
   20:30 - 21:30 Gambakoncert (zene)
   21:30 - 23:00 Borkóstoló bordalokkal (gasztronómia)
  
   Ferihegyi Repülőgép Emlékpark Alapítvány
  
   állandó A pilótafülke titkai c. film vetítése (film)
   állandó Ferihegy titkai 1-2 c. film vetítése (film)
   állandó Ismerje meg a magyar polgári repülés elmúlt 50 évének legendás utasszállítóit! (kiállítás)
   állandó Veres Zoltán műrepülő Európa-bajnok egy-egy repülésének bemutatása (film)
   18:30 - 19:30 Kositzky Attila nyugállományú altábornagy, légierő volt parancsnokának előadása (előadás)
   19:30 - 20:30 A Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnokságának előadása (előadás)
   20:30 - 21:30 Buczkó Imre festőművész - Művészet és technika (előadás)
   22:00 - 23:00 Éjszakai repülőtér látogatás (előadás)
   23:00 - 24:00 Éjszakai repülőtér látogatás (előadás)
   24:00 - 01:00 Éjszakai repülőtér látogatás (előadás)
  
   Hegyvidéki Helytörténeti Gyűjtemény
  
   állandó Örök-Zöld kiállítás éjszakai hangulatban a kiállítóteremben (kiállítás, tárlatvezetés, előadás, gyermekprogram)
   folyamatos Képeslap küldése a könyvtárból (kiállítás, tárlatvezetés, előadás, gyermekprogram)
   folyamatos Toto felnőtteknek és gyerekeknek, könyvnyereményekkel (kiállítás, tárlatvezetés, előadás, gyermekprogram)
   folyamatos Vadvacsora a kertben (gasztronómia)
   20:00 - 24:00 Karosi Juli jazz trió játszik a kertben (zene)
  
   HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum
  
   állandó És legördült a vasfüggöny (kiállítás, tárlatvezetés)
   állandó Fegyver- és páncélbemutató (film, kiállítás, kreatív foglalkozás, előadás, gyermekprogram)
   állandó Háború Szlovéniában /Időszaki kiállítás/ (kiállítás, tárlatvezetés)
   állandó Kard és koszorú - 1000 év katonai jelképei /Állandó kiállítás/ (kiállítás, tárlatvezetés)
   állandó Mesterségek bemutatója (kreatív foglalkozás, előadás, gyermekprogram, egyéb)
   állandó Panzer IV-es német nehézharckocsi páncéltornyának megtekintése (kiállítás, előadás, attrakció, egyéb)
   állandó Piavétól a Donig, Dontól a Dunáig /Állandó kiállítás/ (kiállítás, tárlatvezetés)
   10:00 - 11:00 Zászlós felvonulás, zászlódobálás és a programunk „kidobolása” (zene, tánc, egyéb)
   15:00 - 15:45 Zászlós felvonulás, zászlódobálás és a programunk „kidobolása” (zene, tánc, egyéb)
   16:00 - 16:30 Közelharc bemutató /Párbajok/ (attrakció, gyermekprogram, egyéb)
   16:00 - 02:00 Reneszánsz katonai tábor (zene, tánc, film, kiállítás, kreatív foglalkozás, előadás, attrakció, gyermekprogram, egyéb)
   16:45 - 17:00 Alakzatharc bemutató (attrakció, gyermekprogram, egyéb)
   17:00 - 18:00 Fegyvertörténeti előadás (kreatív foglalkozás, előadás, gyermekprogram)
   18:00 - 18:15 Fekete lőporos fegyverek bemutatója (kreatív foglalkozás, előadás, attrakció, gyermekprogram)
   18:00 - 19:00 Tárlatvezetés a „Fényesebb a láncnál a kard” című kiállításunkban. (kiállítás, tárlatvezetés, gyermekprogram)
   18:30 - 19:00 Számszeríjász bemutató (kreatív foglalkozás, előadás)
   19:00 - 20:30 Exkluzív tárlatvezetés a Budapesti Operettszínház művészeinek közreműködésével (zene, kiállítás, tárlatvezetés, előadás, attrakció)
   19:00 - 19:30 Tánc- és divattörténeti bemutató (zene, tánc, kreatív foglalkozás, előadás, gyermekprogram)
   19:30 - 20:00 Reneszánsz koncert. /Tabulatúra Régizene Egyesület/ (zene)
   20:00 - 20:30 Közelharc bemutató /párbajok/ (attrakció, gyermekprogram, egyéb)
   20:45 - 21:00 Alakzatharc bemutató (attrakció, gyermekprogram, egyéb)
   21:00 - 22:30 Exkluzív tárlatvezetés a Budapesti Operettszínház művészeinek közreműködésével (zene, színház, tárlatvezetés, előadás, attrakció)
   21:00 - 21:20 Reneszánsz körtáncok (zene, tánc, kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   21:30 - 22:15 Reneszánsz koncert (zene, színház, egyéb)
   22:15 - 22:30 Fekete lőporos fegyverek bemutatója (kreatív foglalkozás, előadás, attrakció, gyermekprogram)
   22:45 - 23:15 Nyílkirály választás (színház, kreatív foglalkozás, attrakció, egyéb)
   23:00 - 24:00 Tárlatvezetés a „Kard és koszorú” című kiállításunkban. (kiállítás, tárlatvezetés, előadás)
   23:15 - 23:35 Reneszánsz nemesi táncok (zene, tánc, kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   23:35 - 01:00 Reneszánsz táncház (zene, tánc)
  
   Holdudvar Galéria
  
   folyamatos Műtárgyak(?) keletkezése a helyszínen (kreatív foglalkozás, előadás, egyéb)
   18:00 - 02:00 Éjszakai tárlat a Holdudvar Galériában (kiállítás, tárlatvezetés)
   22:00 - 05:00 ”Pop, csajok, satöbbi” (dj, zene, tánc) (zene, tánc)
  
   Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeum
  
   állandó Amikor kinyílt Ázsia kapuja (kiállítás)
   19:00 - 20:00 Canlar koncert (zene)
   20:30 - 21:00 Operentzia koncert (zene)
  
   Iparművészeti Múzeum
  
   állandó Gyűjtők és kincsek kiállítás (kiállítás)
   18:00 - 18:30 ”art-csín” (zene, tánc, attrakció, egyéb)
   18:00 - 06:00 111 év - 111 kép kiállítás (2007. október 25-től) (kiállítás)
   18:00 - 06:00 Alvó allegóriák (egyéb)
   18:00 - 06:00 Babahotel (gasztronómia, kreatív foglalkozás, gyermekprogram, egyéb)
   18:00 - 06:00 Élet-Kép-Regény (2008. május 22 - szeptember 14.) (kiállítás)
   18:00 - 06:00 Gyerekfoglalkozások (kiállítás, kreatív foglalkozás, gyermekprogram, egyéb)
   18:00 - 22:00 Könyvtári program (egyéb)
   18:00 - 06:00 Legyezők Martonné Hollóházy Gréti gyűjteményéből (kiállítás, tárlatvezetés)
   18:00 - 06:00 Lépésálló reneszánsz (attrakció, egyéb)
   18:00 - 06:00 Medence a Múzeumban (egyéb)
   18:00 - 06:00 Mozgó Freskók (zene)
   18:00 - 06:00 Reneszánsz NOW! (kiállítás, egyéb)
   18:00 - 06:00 Reneszánsz világ-kép (egyéb)
   19:00 - 24:00 Beatrix hozománya / Puttók játéka - Medici kárpitok, tárlatvezetések (zene, kiállítás, tárlatvezetés)
   19:00 - 24:00 Esterházy-kincsek kiállítás (2006. december 13 - 2008. december 31.) (kiállítás, tárlatvezetés)
   19:00 - 24:00 Évszázadok kaszinója (gyermekprogram, egyéb)
   19:00 - 19:45 Mome Beast (zene, egyéb)
   19:00 - 24:00 Oszmán-Török Szőnyegek kiállítás (zene, kiállítás, tárlatvezetés)
   20:00 - 20:30 ”art-csín” (zene, tánc, attrakció, egyéb)
   21:00 - 21:45 Mome Beast (zene, egyéb)
   22:00 - 22:30 Fata Morgana éjibábok (zene, tánc, attrakció, egyéb)
   24:00 - 00:30 Fata Morgana éjibábok (zene, tánc, attrakció)
  
  
   KAS Galéria
  
   állandó Fukui Yusuke: Szirmaim IV. (kiállítás)
   19:00 - 20:00 Kölcsönhatások - Beszélgetés Fukui Yusuke japán művésszel (egyéb)
   20:00 - 21:00 Kréher Péter: Négy improvizáció (színház)
   21:00 - 22:30 Escargoz music group (zene)
   22:30 - 24:00 Vetítés Koroknai Zsolt filmjeiből (film)
  
   Kassák Múzeum
  
   állandó Kassák Lajos irodalmi és képzőművészeti munkássága 1915-1967 (kiállítás)
   17:00 - 21:00 Hommage á Hrabal (kiállítás, attrakció)
   KÉK - Kortárs Építészeti Központ
   állandó !Side Photos (kiállítás, tárlatvezetés)
   állandó Border-Films / Múlt, jelen, jövő (film, kiállítás, kreatív foglalkozás)
   állandó Budapestről - másképp (kiállítás, egyéb)
   állandó DON´T EAT panorama (film, kiállítás, egyéb)
   állandó Juhász András fotóanimációi (egyéb)
   állandó Moiré Kollektíva (zene, kreatív foglalkozás, egyéb)
   állandó Side Photo (kiállítás)
   állandó Tzafetaas - Videó installáció (zene, film, kreatív foglalkozás, egyéb)
   11:00 - 04:00 Két éves a KÉK (zene, film, attrakció, egyéb)
   16:00 - 24:00 Architectural Review Awards kiállítás (kiállítás)
   16:00 - 24:00 KONKRÉTUM (kiállítás, kreatív foglalkozás)
   19:00 - 20:00 Rögtönzések Színháza - A LAKMUSZ / Egy világváros pezsgése (színház)
   21:00 - 22:00 SHU workshop performance (zene, tánc, egyéb)
   22:00 - 23:40 Pecha Kucha Night vol_7 (kreatív foglalkozás, előadás, attrakció, egyéb)
  
   Kiscelli Múzeum
  
   állandó A főváros régisége - Közterek és magánterek 1780 - 1940 (kiállítás)
   állandó Nyomdák és újságok Buda(-)Pesten (kiállítás)
   állandó Válogatás a Fővárosi Képtár 19-20. századi gyűjteményéből (kiállítás)
   időszakos Hencze Tamás festőművész kiállítása (kiállítás)
   időszakos Rajzóra a tetőn - Budapesti iskolák Erdélyi Mór fényképein (kiállítás)
   folyamatos Koktélbár (gasztronómia)
   folyamatos Szépségvásár (egyéb)
   18:00 - 01:00 Századfordulós kávéház és kamarakiállítás (kiállítás, gasztronómia)
   19:00 - 20:00 Divatbemutatók (attrakció, egyéb)
   20:00 - 20:30 Századfordulós táncbemutató (tánc)
   20:30 - 21:30 Divatbemutatók (attrakció, egyéb)
   20:30 - 21:30 Válogatás a Fővárosi Képtár 19-20. századi gyűjteményéből (tárlatvezetés)
   21:30 - 22:30 A főváros régisége - Közterek és magánterek 1780-1940 (kiállítás, tárlatvezetés)
   21:30 - 22:00 A szecesszió nőideálja - Harc a fűző ellen (előadás)
   22:00 - 23:00 Divatbemutatók (attrakció, egyéb)
   22:30 - 23:30 Válogatás a Fővárosi Képtár 19-20. századi gyűjteményéből (tárlatvezetés)
   23:00 - 23:30 Századfordulós táncbemutató (tánc)
   23:30 - 00:30 A főváros régisége - Közterek és magánterek 1780-1940 (kiállítás, tárlatvezetés)
   23:30 - 01:00 Divatbemutatók felvételről (film)
  
   Kispesti Munkásotthon Művelődési Ház
  
   állandó Veterán járművek kiállítása (kiállítás)
   18:00 - 18:40 Cabaret Bonboniere - Bencze Ilona és Maros Gábor műsora (zene, színház)
   18:44 - 19:10 A 20-as 30-as évek népszerű melódiái (zene)
   18:45 - 19:10 Bárzongorista (zene)
   19:15 - 20:00 Régi Pesti melódiák - Bardóczy Attila és Ladinek Judit műsora (zene)
   20:30 - 21:45 EXPERIDANDCE Produkció - ESSZENCIA (tánc)
  
   Kogart Ház
  
   időszakos Tárlatvezetés - Gulácsy Lajos festőművész emlékkiállítása (kiállítás, tárlatvezetés)
   időszakos Tárlatvezetés - Gulácsy Lajos festőművész emlékkiállítása (kiállítás, tárlatvezetés)
  
   Kresz Géza Mentőmúzeum
  
   folyamatos 60 éves az Országos Mentőszolgálat (kiállítás, tárlatvezetés, előadás)
   folyamatos A szervezett légi mentés és a rohamkocsi-szolgálat indulása (kiállítás, tárlatvezetés, előadás)
   folyamatos Az idén 121 éves magyarországi mentéstörténelem rövid ismertetése (kiállítás, tárlatvezetés, előadás)
   folyamatos Az intézményesített mentés előzményei Magyarországon (kiállítás, tárlatvezetés, előadás)
   folyamatos Az intézményesített mentés indulása (kiállítás, tárlatvezetés, előadás)
   folyamatos Az országos mentésszervezés kora (kiállítás, tárlatvezetés, előadás)
   folyamatos Dokumentumfilmek vetítése a mentés történetéről (film, tárlatvezetés, előadás)
   folyamatos Lélegeztetésterápiai és keringésdiagnosztikai eszközök megjelenése a mentésben (kiállítás, tárlatvezetés, előadás)
   folyamatos Mentés a II. világháború idején (kiállítás, tárlatvezetés, előadás)
   folyamatos Muzeális mentőkocsik és napjaink rohamkocsijainak megtekintése (kiállítás, tárlatvezetés, előadás)
  
   Közlekedési Múzeum
  
   állandó A budapesti közlekedés kezdetei - városi közlekedés története (kiállítás)
   állandó A közúti közlekedés története - fogatolt járművek (kiállítás)
   állandó A magyar autózás és motorkerékpározás története (kiállítás)
   állandó A magyar hajózás története (kiállítás)
   állandó A magyar vasút története (kiállítás)
   állandó A tengeri hajózás története (kiállítás)
   állandó Az út- és hídépítés története (kiállítás)
   időszakos Motor és reklám - válogatás a motorozás reklám- és plakátanyagából (kiállítás)
   időszakos Red Bull Ládaderbi különdíjas modellje (kiállítás)
   időszakos Tudósítás a Paks-Peking-Pannónia expedícióról (kiállítás)
   09:00 - 12:00 Budapest Classic Grand Prix startja (egyéb)
   16:00 - 19:00 Földön és levegőben hőlégballonnal (attrakció)
   17:00 - 20:00 Kerék- és motorkerékpáros, autós ügyességi verseny (kreatív foglalkozás, attrakció)
   17:30 - 18:00 Rendőrkutyák a járművek és tulajdonosaik védelmében (kreatív foglalkozás, attrakció)
   18:00 - 01:00 Ehető a Ford-T (kreatív foglalkozás, attrakció, gyermekprogram)
   18:00 - 02:00 Közlekedjünk feketén, fehéren és színesben (film)
   18:00 - 01:00 Legyél Te is szelíd motoros! (attrakció)
   18:00 - 22:00 Veterán motorkerékpár találkozó (attrakció)
   18:15 - 00:15 Kérdezzen, a muzeológus válaszol (tárlatvezetés, előadás)
   18:15 - 00:15 Rendel a mozdonydoktor (előadás)
   18:30 - 00:30 Színes sínes történetek (tárlatvezetés, előadás)
   19:00 - 22:00 Izzik a repülőgépmotor (attrakció)
   20:00 - 21:00 Ki mit tol? (attrakció)
  
   Liszt Ferenc Emlékmúzeum
  
   18:00 - 18:50 Tüzét megrakatja Virágos Szent János (zene, tánc, gasztronómia)
   19:00 - 19:45 Namoradze Niko zongora hangversenye (zene, gasztronómia)
   20:00 - 20:45 Tárlatvezetés Liszt eredeti hangszereinek bemutatásával (kiállítás, tárlatvezetés, gasztronómia)
   21:00 - 22:00 Jazz hangverseny a Borbély Miklós trió előadásában (zene, gasztronómia)
   22:15 - 23:15 Nyáresti szenvedély (zene)
  
   Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum
  
   10:30 - 12:30 Lumi mese: Hold volt hol nem volt... (kiállítás, kreatív foglalkozás, előadás, gyermekprogram)
   18:00 - 20:00 ”A Louvre az én stúdióm, az utca a múzeumom” (előadás)
   18:00 - 20:00 Simon Starling - Három madár, hét történet, betoldások és elágazások (zene, tánc, kreatív foglalkozás)
   21:00 - 22:00 Barco Dimitrievics retrospektív kiállítása (tárlatvezetés, attrakció)
   22:00 - 23:00 Artus Társulat: Embernövények a nappaliban (tánc, színház, attrakció)
   23:00 - 24:00 Artus Társulat: Embernövények a nappaliban (tánc, színház, attrakció)
   23:00 - 24:00 Fókuszban a gyűjtemény (kiállítás, tárlatvezetés)
   23:00 - 01:00 TÁP Színház Ludwig Múzeum projektje (színház, kiállítás, tárlatvezetés, kreatív foglalkozás, attrakció)
   24:00 - 01:00 Artus Társulat: Embernövények a nappaliban (tánc, színház, attrakció)
  
   Magyar Építészeti Múzeum
  
   folyamatos Digitális képvetítés (előadás)
   folyamatos Digitális képvetítés (előadás)
   folyamatos Digitális képvetítés (előadás)
   folyamatos Digitális képvetítés (előadás)
   folyamatos Fény és forma, modern építészet és fotó 1927-1950. (kiállítás)
   19:00 - 20:00 Digitális képvetítés (előadás)
   20:00 - 21:00 Digitális képvetítés (előadás)
   21:00 - 22:00 Digitális képvetítés (előadás)
   22:00 - 23:00 Digitális képvetítés (előadás)
  
   Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum
  
   állandó Cserkuti Dávid - Gáspár Tamás: Unicum illusztrációk (kiállítás)
   állandó Reneszánsz ételek - Ételek reneszánsza (kiállítás)
   18:00 - 19:00 Mátyás király meséi - filmvetítés (film, gyermekprogram)
   19:00 - 20:00 Reneszánsz kaland (zene, tánc, kreatív foglalkozás, gyermekprogram, egyéb)
   20:00 - 21:00 Reneszánsz ételek - Ételek reneszánsza (tárlatvezetés)
   21:00 - 22:00 Mátyás udvarának zenéje - a Renaissance Consort együttes koncertje (zene)
   22:00 - 23:00 Reneszánsz ételek - Ételek reneszánsza (tárlatvezetés)
  
   Magyar Mezőgazdasági Múzeum
  
   folyamatos Reneszánsz divatsátor (egyéb)
   folyamatos A Tokajvinum Hungaricum és a Tokaj Reneszánsz Egyesület pincészetei (gasztronómia, előadás, attrakció, egyéb)
   folyamatos Kézműves bemutatók (kreatív foglalkozás, előadás, gyermekprogram)
   folyamatos Kovácsműhely (kreatív foglalkozás, attrakció)
   14:00 - 15:00 Porkoláb Anna elrablása (színház, egyéb)
   14:00 - 15:00 Tárlatvezetés (tárlatvezetés)
   14:30 - 15:00 Nagyszinpad - „Tüzes Szent Iván-éj” (egyéb)
   15:00 - 17:30 A Töcsői banda népzenei koncertje és 16.15 órától táncháza (zene, tánc, attrakció)
   15:00 - 22:00 Reneszánsz játszóház (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   15:00 - 17:00 Reneszánsz táncbemutató és tanítás (zene, tánc, kreatív foglalkozás)
   15:00 - 16:00 Tárlatvezetés (kiállítás, tárlatvezetés)
   15:00 - 16:00 Tárlatvezetés (kiállítás, tárlatvezetés)
   15:00 - 16:00 Tárlatvezetés (kiállítás, tárlatvezetés)
   15:00 - 21:00 Virágnyelviskola (kreatív foglalkozás, előadás, attrakció)
   16:00 - 20:00 Reneszánsz kaszinó (attrakció)
   16:00 - 22:00 Szerelmi varázslás és titkai (gasztronómia, kreatív foglalkozás, előadás, attrakció)
   17:00 - 17:30 Borlovagrend bemutatkozása (gasztronómia, előadás)
   17:00 - 18:00 Tárlatvezetés (kiállítás, tárlatvezetés)
   17:30 - 18:00 Keresztelő Szent János emlékére (egyéb)
   17:30 - 18:30 Ki nyer ma? (zene, kreatív foglalkozás)
   18:00 - 18:50 A Tüzes Múzeumok Éjszakája megnyitója (attrakció)
   19:00 - 20:00 Lovagi torna-bemutató (attrakció)
   19:00 - 20:30 Tárlatvezetés (tárlatvezetés, gasztronómia)
   19:30 - 20:30 Ave Maria énekek (zene)
   20:00 - 21:00 Tárlatvezetés (tárlatvezetés)
   20:15 - 22:00 Komolyzenei koncert (zene, tánc, attrakció)
   21:15 - 23:00 A barokktól a reneszánszig (zene)
   21:15 - 22:00 Famous Grouse Beltane felvonulók (színház, attrakció)
   21:45 - 23:00 Tűzmágusok mutatványai (színház, attrakció)
   22:00 - 23:00 Balázs Elemér Group Early Music c. koncertje (zene)
   23:00 - 00:30 Tárlatvezetés (tárlatvezetés, gasztronómia)
   23:15 - 24:00 Szalóki Ági és zenekara: Hallgató (zene, attrakció)
   00:30 - 01:30 Kápolnakoncertek a Jáki Kápolnában ()
   00:30 - 01:30 Nagyszinpad: Tűzmadarak Együttes - Tüzes mutatványok (zene, tánc, attrakció)
   00:30 - 01:30 Tűzugrás (zene, tánc, kreatív foglalkozás, attrakció)
  
   Magyar Nemzeti Galéria
  
   17:00 - 19:00 Reneszánsz zenés kézműves délután gyerekeknek (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   17:00 - 19:00 Reneszánsz zenés kézműves délután gyerekeknek (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   18:00 - 20:00 Könnyűzene a Savoyai teraszo: DJ Keyser (Crate Soul Brothers) (zene)
   19:00 - 24:00 A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatóinak kamarakoncertje a képek között (zene)
   19:00 - 20:00 Az MNG Szabadegyetem tárlatvezetései az állandó kiállításokon (tárlatvezetés)
   19:00 - 20:00 Filmvetítés: Párhuzamos töredékek - Moholy-Nagy családi legendárium (film)
   19:00 - 20:00 Tárlatvezetés a Mátyás király öröksége című időszaki kiállításon (tárlatvezetés)
   19:30 - 20:30 Rendkívüli éjszakai vezetés a Habsburg nádori kriptában (tárlatvezetés)
   20:00 - 21:00 a Természet és technika - Az újraértelmezett Moholy-Nagy 1916-1923 (tárlatvezetés)
   20:00 - 21:00 Tárlatvezetés a művész szemével (tárlatvezetés)
   20:00 - 22:00 Unplugged Jazz Színpad: Nagy Balázs Quartet (zene)
   21:00 - 22:00 Art Magazin tárlatvezetése Winkler Nórával (tárlatvezetés)
   21:00 - 22:00 Az MNG Szabadegyetem tárlatvezetései az állandó kiállításokon (tárlatvezetés)
   21:00 - 22:00 Tárlatvezetés a Mátyás király öröksége című időszaki kiállításon (tárlatvezetés)
   21:30 - 22:30 Könnyűzene a Savoyai teraszon: Beat Dis (zene)
   21:30 - 22:30 Rendkívüli éjszakai vezetés a Habsburg nádori kriptában (tárlatvezetés)
   22:00 - 23:00 Az MNG Szabadegyetem tárlatvezetései az állandó kiállításokon (tárlatvezetés)
   22:00 - 23:00 Természet és technika - Az újraértelmezett Moholy-Nagy 1916-1923 (tárlatvezetés)
   22:00 - 24:00 Unplugged Jazz Színpad: Largo Cammino Együttes (zene)
   22:00 - 23:00 Vers Terasz - Rendhagyó vers-est (kreatív foglalkozás)
   23:00 - 24:00 Az MNG Szabadegyetem tárlatvezetései az állandó kiállításokon (tárlatvezetés)
   23:00 - 00:30 Könnyűzene a Savoyai teraszon: PASO - Pannonia Allstars Ska Orchestra (zene)
   23:00 - 24:00 Tárlatvezetés a Mátyás király öröksége című időszaki kiállításon (tárlatvezetés)
   23:30 - 00:45 Vers Terasz Petőfi Sándor: A helység kalapácsa humoros, interaktív előad (kreatív foglalkozás)
   24:00 - 01:00 Az MNG Szabadegyetem tárlatvezetései az állandó kiállításokon (tárlatvezetés)
   24:00 - 01:00 Természet és technika - Az újraértelmezett Moholy-Nagy 1916-1923 (tárlatvezetés)
   00:30 - 01:30 Könnyűzene a Savoyai teraszon: DJ Dimon (USA) (zene)
  
   Magyar Nemzeti Múzeum
  
   állandó A szépség óhajtása c. kiállítás (kiállítás)
   állandó Kelet és Nyugat Határán (kiállítás)
   állandó Kották c. egy éjszakás tárlat az Országos Széchenyi Könyvtár anyagából. (kiállítás)
   állandó Lapidarium-Római, középkori és kora újkori kőtár (kiállítás)
   állandó Magyar Koronázási Palást (kiállítás)
   állandó Magyarország története az államalapítástól 1990-ig (kiállítás)
   állandó Tanulmányi Raktár-Üveg,-Kerámia-és Porcelángyűjtemény (kiállítás)
   állandó Tudós Magyarok „Akik a XX. századot csinálták” (kiállítás)
   18:00 - 19:00 Fanfár (zene)
   18:30 - 20:00 Barokk vigasság (gyermekprogram)
   18:30 - 19:00 Tárlat a Szépség óhajtása-Öltözködés kultúra az 1700-1815 közötti Magyarországon (tárlatvezetés)
   19:15 - 20:00 Tárlat a Szépség óhajtása-Öltözködés kultúra az 1700-1815 közötti Magyarországon (tárlatvezetés)
   19:30 - 20:30 Csemiczky Péter: Barokk zene tárgyakban, prózában (tárlatvezetés)
   20:00 - 21:00 Elárverezésre kerül egy XVIII. századi női és férfi ruha rekonstrukciója (egyéb)
   20:00 - 21:00 Kis esti zene (zene, kreatív foglalkozás, előadás, gyermekprogram)
   20:30 - 21:30 Kovács Éva: Tudni illett, hogy mi illett (tárlatvezetés)
   21:00 - 22:00 Zólyomi Zsolt parfümőr előadása (előadás)
   21:30 - 22:30 Concerto-Bach, Handel, és Haydn művei (zene)
   21:30 - 22:30 Debreczeni-Droppán Béla: Éjszakai múzeumkerti séta jó szeműeknek, vájt fülűeknek (tárlatvezetés)
   22:00 - 23:00 Tárlat a Szépség óhajtása-Öltözködés kultúra az 1700-1815 közötti Magyarországon (tárlatvezetés)
   22:30 - 23:30 Csembaló-Maraton, avagy Barokk Bolondságok (zene)
   22:30 - 23:30 Veidinger Éva: A virágos reneszánsztól a barokk ötvösművekig (tárlatvezetés)
   23:30 - 00:30 Dobozy Nóra Emőke: Hogyan tengették napjaikat az arisztokraták (tárlatvezetés)
   24:00 - 01:00 The Transform Quintet jazz koncert (zene)
   01:00 - 02:00 Taurin (attrakció)
  
   Magyar Természettudományi Múzeum
  
   állandó A Kárpát-medence madarai és természetvédelmi értékük (kiállítás)
   állandó A korallzátonyok változatos élővilága (kiállítás)
   állandó A szürke árnyalatai (kiállítás)
   állandó Aki a világot szereti - a Kárpát-medence természeti kincsei (kiállítás)
   állandó Ember és természet Magyarországon (kiállítás)
   állandó Foggal - Karommal (kiállítás)
   állandó Időösvény - Kőpark a múzeum előtt (szabadtéri kiállítás) (kiállítás)
   állandó Jégkorszak (kiállítás)
   folyamatos Antarktiszi kvíz-játék, eredmények, jövőkép? (kreatív foglalkozás, egyéb)
   10:00 - 02:00 Jég-kori (egyéb)
   18:00 - 24:00 Virágpor égen és földön... (gasztronómia)
   19:00 - 24:00 Hideg-lelés (kreatív foglalkozás)
   19:00 - 20:00 MTV Delta - A klíma változásának nyomában (film, előadás)
   20:00 - 23:00 A Didergő Föld (előadás)
   20:00 - 22:00 Az Első Magyar Déli-sarki Expedíció 2003 (film, előadás)
  
   Magyar Vasúttörténeti Park
  
   folyamatos Szalon- és étkezőkocsi bemutató (kiállítás)
   folyamatos Vasúti interaktív programok (attrakció, egyéb)
   16:00 - 24:00 Éjszakai mozdonyparádé (kiállítás, attrakció, egyéb)
   Mai Manó Ház
   21:00 - 02:00 ÁLLÓRAJT a Múzeumok Éjszakáján (attrakció)
   21:00 - 02:00 UTAZZ...40 éves a BKV (kiállítás)
   21:00 - 02:00 VILÁGKÉP (kiállítás)
  
   MNB Látogatóközpont
  
   folyamatos Barangolás a pénzvilágában (kreatív foglalkozás)
   folyamatos Kamatkirály-választás (kreatív foglalkozás)
   folyamatos Bankjegylabor (kiállítás, attrakció)
   20:00 - 02:00 Kincsvadászat (tárlatvezetés, kreatív foglalkozás)
   20:00 - 21:30 Stand-up comedy (attrakció)
   24:00 - 00:40 Honvéd Kamara Férfikar koncertje (zene)
  
   Molnár-C. Pál Műterem-múzeum
  
   18:00 - 02:00 Egész estés zongora improvizációk Csabay Domonkos, Lakatos Benjamin előadásában (zene)
   18:00 - 02:00 Interaktív tárlatvezetés Molnár-C. Pál képei között (kiállítás, tárlatvezetés)
   18:30 - 19:00 AZ ÉLŐ, A MŰVÉSZI ÉS AZ INDIREKT INSTALLÁCIÓ (kiállítás, attrakció)
   20:00 - 21:00 Exluzív beszélgetés Molnár-C. Pál unokájával... (előadás)
   20:45 - 24:00 Európa bajnoki negyeddöntő élőben, kivetítőn (Hollandia- Svédország/Oroszország) (egyéb)
   21:00 - 21:45 Eszkép Műhely Performance előadása (egyéb)
   23:00 - 23:45 A kis magyar budha (egyéb)
   24:00 - 01:00 Éjszakai rituálé az Orientáció N1 - Mercurius egénél (attrakció)
  
   Műcsarnok
  
   folyamatos Na mi van? - Kortárs magyar művészet (kiállítás)
  
   Néprajzi Múzeum
  
   állandó ”!Szedj össze” a múzeumi boltban! (kreatív foglalkozás)
   állandó A magyar nép hagyományos kultúrája állandó kiállítás (kiállítás)
   állandó Ételkülönlegességek (zene, film, gasztronómia, előadás)
   állandó Ethnosound - népek zenéi és hangszerei (zene, film, előadás)
   állandó Ethnosound Világzenei Hangszerbolt (előadás)
   állandó Hangszerkészítő műhelyek - improvizáció és koncert (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   állandó Hennafestés, arab kávéház vízipipával (attrakció)
   állandó Kézművesvásár (egyéb)
   állandó Tűzzsonglőrök (attrakció)
   állandó Vándorfényképész (attrakció)
   13:00 - 02:00 Az ismeretlen európaiak. (kiállítás)
   13:00 - 02:00 Síppal, dobbal, didzseriduval... (kiállítás)
   13:00 - 02:00 Turai teremtő hagyományok időszaki kiállítás (kiállítás)
   18:00 - 19:30 Világzenei koncertek és „Szent Iván-éji szambaláz” (zene)
   18:00 - 19:00 Workshopok és lazulás (tánc)
   19:00 - 21:00 A cifraszűrtől a farsangig (kiállítás, tárlatvezetés)
   19:00 - 21:00 Hangok és Eszközök (zene, tárlatvezetés)
   19:00 - 21:00 Terek, emlékek, nyelvek (kiállítás, tárlatvezetés)
   19:00 - 20:00 Workshopok és lazulás (zene, előadás)
   19:30 - 21:00 Világzenei koncertek és „Szent Iván-éji szambaláz” (zene)
   20:00 - 22:00 Hangszerekkel a világ körül (kiállítás, tárlatvezetés)
   20:00 - 22:00 Turai teremtő hagyományok (kiállítás, tárlatvezetés)
   20:00 - 21:00 Viseletek (kiállítás, tárlatvezetés)
   20:00 - 21:00 Workshopok és lazulás (zene, előadás)
   21:00 - 23:00 A cifraszűrtől a farsangig (kiállítás, tárlatvezetés)
   21:00 - 23:00 Hangok és Eszközök (zene, tárlatvezetés)
   21:00 - 23:00 Terek, emlékek, nyelvek (kiállítás, tárlatvezetés)
   21:00 - 22:30 Világzenei koncertek és „Szent Iván-éji szambaláz” (zene)
   21:00 - 22:00 Workshopok és lazulás (zene)
   22:00 - 23:00 A lakásbelsők változásai (kiállítás, tárlatvezetés)
   22:00 - 24:00 Hangszerekkel a világ körül (kiállítás, tárlatvezetés)
   22:00 - 24:00 Turai teremtő hagyományok (kiállítás, tárlatvezetés)
   22:00 - 02:00 Workshopok és lazulás (zene, tánc)
   22:30 - 24:00 Világzenei koncertek és „Szent Iván-éji szambaláz” (zene)
   23:00 - 01:00 A cifraszűrtől a farsangig (kiállítás, tárlatvezetés)
   23:00 - 01:00 Terek, emlékek, nyelvek (kiállítás, tárlatvezetés)
   24:00 - 00:30 Világzenei koncertek és „Szent Iván-éji szambaláz” (zene)
   00:30 - 02:00 ”Szent Iván-Éji Szambaláz” (zene, tánc)
  
   Óbudai Múzeum
  
   állandó Egy kaptafára... (kiállítás)
   állandó Békásmegyeri német nemzetiségi szoba-konyha enteriőr (kiállítás)
   állandó Birkl László óbudai magángyűjtő hagyatéka (kiállítás)
   állandó Játéktörténeti kiállítás (kiállítás, gyermekprogram)
   állandó Lapidárium (kiállítás)
   állandó Szecessziós enteriőr - Kőszegi hagyaték (kiállítás)
   16:00 - 20:00 Íjászat (attrakció, gyermekprogram)
   16:00 - 20:00 Logikai fajátékok kicsiknek és nagyoknak (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   16:00 - 20:00 Reneszánsz kézműves foglalkozás (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   17:00 - 18:30 Meseház (színház, kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   18:00 - 20:00 Reneszánsz étkek, reneszánsz kóstoló (gasztronómia)
   18:30 - 20:00 A Hunyadiak, Mátyás király és a zene (zene, előadás)
   19:00 - 24:00 Játsszunk reneszánszt! (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   20:30 - 22:30 M4 együttes (zene)
   22:50 - 23:20 Tűzzsonglőrök (attrakció)
  
   OMM Elektrotechnikai Múzeuma
  
   állandó A magyarországi vasútvillamosítás története (kiállítás, tárlatvezetés)
   állandó A villamosított háztartás (kiállítás, tárlatvezetés)
   állandó Az elektrotechnika aranykora (kiállítás, tárlatvezetés)
   állandó Madárvédelem a villamos hálózatokon (kiállítás, tárlatvezetés, előadás)
   állandó Neonparádé (kiállítás, attrakció)
   állandó Transzformátor-kiállítás (kiállítás, tárlatvezetés)
   állandó Világítástechnika (kiállítás, tárlatvezetés)
   időszakos ”Védett? madarak” (kiállítás, tárlatvezetés, egyéb)
   időszakos ”Vonatozzuk át az éjszakát!” (kiállítás, attrakció, gyermekprogram)
   folyamatos ”Elektrotechnikai puzzle” (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   folyamatos Lehetsz Jedlik, lehetsz Picasso! (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   15:00 - 18:00 ”Csitt-csatt és világít” (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   15:00 - 18:00 ”Firka-fal” (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   15:00 - 18:00 ”Mosoly sugarak” (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   15:00 - 18:00 ”Nézem a lámpát...” (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   15:00 - 20:00 Energiatakarékossági tanácsadás az ELMŰ Nyrt. szakembereitől (előadás)
   15:00 - 17:30 Műszaki és dokumentumfilmek a vasúttörténet és vasútmodellezés témaköréből (film, kiállítás)
   16:00 - 24:00 ”Kísérletezz és játssz velünk!” (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   17:30 - 18:00 Hogyan védjük meg madarainkat? (előadás)
   18:00 - 19:00 Rendhagyó fizikaóra (kreatív foglalkozás, előadás)
   18:15 - 18:45 Lehet-e megmentőnk az energiahatékonyság? (előadás)
   19:00 - 19:30 Gyarmathy Lívia: A mi gólyánk (film, kiállítás)
   19:00 - 20:00 Indukálj tudást! (kreatív foglalkozás, előadás, gyermekprogram)
   20:00 - 20:45 Rendhagyó fizikaóra (kreatív foglalkozás, előadás)
   20:15 - 20:45 A villamos energia a konnektorból jön? (előadás)
   20:45 - 21:15 A madarak védelme a villanyvezetékek mentén (előadás)
   21:00 - 22:00 Indukálj tudást! (kreatív foglalkozás, előadás, gyermekprogram)
   21:00 - 22:20 Le Biskuit-funk essentials (zene, tánc, attrakció)
   22:00 - 23:00 Rendhagyó fizikaóra (kreatív foglalkozás, előadás)
   22:15 - 22:45 Az atomenergetika és aktuális kérdései (előadás)
   23:00 - 23:30 Gyarmathy Lívia: A mi gólyánk (film, kiállítás)
   23:00 - 24:00 Indukálj tudást! (kreatív foglalkozás, előadás, gyermekprogram)
   24:00 - 01:20 Le Biskuit-funk essentials (zene, tánc, attrakció)
   24:00 - 01:00 Rendhagyó fizikaóra (kreatív foglalkozás, előadás)
   00:15 - 00:45 Szélenergia pro és kontra (előadás)
   01:00 - 02:00 Indukálj tudást! (kreatív foglalkozás, előadás, gyermekprogram)
  
   OMM Öntödei Múzeuma
  
   18:00 - 02:00 Állandó, időszaki, szabadtéri kiállításaink megtekinthetőek (tárlatvezetés)
   18:00 - 24:00 KRAMPAMPULI (zene, attrakció)
   18:00 - 01:00 Technikatörténeti filmvetítés (előadás, attrakció)
   18:00 - 24:00 Öntőmesterré fogadjuk (kreatív foglalkozás, attrakció, gyermekprogram)
  
   Országos Meteorológiai Szolgálat
  
   18:00 - 01:45 Meteorológiai ismeretterjesztő előadás (előadás, egyéb)
   18:40 - 01:25 Meteorológiai tévéstúdió látogatása (kreatív foglalkozás, egyéb)
   18:55 - 01:40 Meteorológiai munkaállomás megismerése (előadás, egyéb)
  
   Országos Műszaki Múzeum Tanulmánytára
  
   állandó Tanulmánytár (kiállítás)
   14:00 - 21:00 Ingyenes ugráló vár (gyermekprogram)
   14:00 - 17:00 Kódexmásoló műhely (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   14:30 - 15:00 A vákuum ereje (attrakció)
   15:00 - 15:30 Űrhódítók délutánja (előadás, gyermekprogram)
   15:30 - 16:00 50 éves a magyar számítástechnika (tárlatvezetés)
   15:30 - 16:00 A vákuum ereje (attrakció)
   16:00 - 17:30 Bölcs mesterek, okos szerkezetek - filmklub (film)
   16:00 - 17:00 MAKÁM koncert gyerekeknek (zene, gyermekprogram)
   17:00 - 17:30 A vákuum ereje (attrakció)
   18:30 - 19:00 FÁBRY SÁNDOR rendhagyó Dizájn Centere (színház, attrakció)
   19:00 - 19:15 Mobileum: interaktív gépcsarnok megnyitása Fábry Sándorral (kiállítás, attrakció)
   19:30 - 20:00 Mozgásban a Mobileum (tárlatvezetés)
   19:30 - 20:00 Retro-konyha - modern háziasszony a múltban (előadás)
   20:00 - 20:30 Gépalkotók százada (előadás)
   20:00 - 20:30 Menő üzletember, avagy egy „businessman” kellékei (előadás)
   20:00 - 20:30 Otthoni kényelem (tárlatvezetés)
   20:30 - 22:00 DUMASZÍNHÁZ (színház, attrakció)
   20:30 - 21:30 Feltalálók és találmányok - Filmklub (film)
   21:00 - 24:00 Szent Iván éji égbolt (attrakció)
   21:30 - 22:00 A napórától a csillagászati távcsőig (tárlatvezetés)
   22:00 - 22:30 Mozgásban a Mobileum (tárlatvezetés)
   22:00 - 22:30 Űrhódítók éjszakája (előadás)
   22:30 - 23:00 50 éves a magyar számítástechnika (tárlatvezetés)
   23:00 - 23:30 Írógéptörténet (tárlatvezetés)
  
   Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum
  
   18:30 - 20:00 DIÁK-SZÍN-JÁTÉK (színház)
   20:00 - 22:00 DIÁK-SZÍN-JÁTÉK (színház)
   22:00 - 24:00 DIÁK-SZÍN-JÁTÉK (színház)
   00:30 - 02:30 DIÁK-SZÍN-JÁTÉK (színház)
  
   Országos Széchényi Könyvtár
  
   állandó ”Fizetek főúr, volt egy feketém...” (kiállítás)
   állandó ”Fizetek főúr, volt egy feketém...” (zene)
   állandó ”Gyökerek - Utazás a mítoszok világában” (kiállítás)
   állandó ”Jelről jelre - Leonardo, a géniusz” (kiállítás)
   állandó A Magyar Elektronikus Könyvtár bemutatója (kreatív foglalkozás)
   állandó A reneszánsz könyvtárak világa (kiállítás, kreatív foglalkozás)
   állandó Az 1595. évi üstökös nyomában (kiállítás, kreatív foglalkozás)
   állandó Csillag a holló árnyékában (kiállítás)
   állandó Gasztronómia a fotóművészetben (kiállítás)
   állandó Kávéházak világa (film)
   állandó Középkori olvasókerék (kreatív foglalkozás)
   állandó Leonardo kéznyoma (kiállítás)
   állandó Multimédiás kioszk (film)
   állandó Olimpia tegnap és ma (egyéb)
   állandó Reneszánsz térképészet és csillagászat (kiállítás, kreatív foglalkozás)
   állandó Színháztörténeti kvíz (kiállítás, kreatív foglalkozás)
   állandó Sebastian Trió reneszánsz zenét játszik (zene)
   18:00 - 02:00 ”Rejtett kincseink” (tárlatvezetés)
   18:00 - 22:00 Interaktív kódexmásoló műhely (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   21:00 - 22:00 Saly Noémi előadása Budapest kávéházairól (előadás)
   22:00 - 23:00 Palya Bea koncertje (zene)
   24:00 - 00:30 Éjféli pezsgőzés (gasztronómia)
  
   OSA Archivum, Goldberger-ház
  
   folyamatos A Goldberger-ház megtekintése a „pincétől a padlásig” (tárlatvezetés)
   20:30 - 22:00 Filmvetítés (film)
   22:30 - 24:00 Filmvetítés (film)
  
   Pesterzsébeti Múzeum
  
   állandó Neményi Lili - Horváth Árpád emlékszoba (színház, kiállítás, tárlatvezetés)
   állandó Pesterzsébeti Helytörténeti Kiállítás (kiállítás, tárlatvezetés, egyéb)
   18:00 - 18:30 Beköszöntő (zene, tánc)
   18:30 - 19:00 MUSICAL félóra (Pesterzsébeti Városi Vegyeskar) (zene, tánc)
   19:00 - 19:30 Bihari János Táncegyüttes - néptánc bemutató (zene, tánc)
   19:30 - 20:00 MUSICAL félóra (zene, tánc)
   20:00 - 22:00 A Lajtha László Alapfokú Művészetoktatási Intézmény koncertje (zene)
   22:00 - 22:30 Pesterzsébet és Soroksár a Magyar Filmhíradókban (1924-1977) (zene, film, attrakció, egyéb)
   22:30 - 23:00 Multimedia Show - Kőrösi Sándor vetítése (zene, film, attrakció, egyéb)
   23:00 - 24:00 A Pesterzsébeti Városi Vegyeskar koncertje (zene, film, attrakció, egyéb)
   24:00 - 02:00 Csúr & Barátai koncert, tánc hajnalig (zene, tánc)
  
   Petőfi Irodalmi Múzeum
  
   állandó ”Tanuljátok meg, mi a költő...” (kiállítás)
   állandó ”Úgy futok, hogy célba jussak” (kiállítás)
   állandó Éljen a Grund! (kiállítás)
   állandó Iniciálék és ámenek (kiállítás)
   állandó Százéves a Nyugat (kiállítás)
   folyamatos Nyugat Kávéház (gasztronómia, egyéb)
   folyamatos Szerkesszünk együtt egy NYUGAT-ot! (kreatív foglalkozás, gyermekprogram, egyéb)
   16:00 - 18:00 Játékok a Pál utcában (gyermekprogram)
   17:00 - 18:00 Éljen a Grund! (kiállítás, tárlatvezetés)
   17:00 - 18:00 kisNYUGAT (attrakció, gyermekprogram)
   18:00 - 19:00 Százéves a Nyugat (kiállítás, tárlatvezetés)
   19:00 - 20:30 Kiss Csaba: Animus és Anima (színház)
   20:00 - 21:00 Százéves a Nyugat (kiállítás, tárlatvezetés)
   21:00 - 22:00 ”Tanuljátok meg, mi a költő...” (kiállítás, tárlatvezetés)
   21:00 - 23:00 Szomszéd lakás (zene, attrakció)
   22:00 - 23:00 Éljen a Grund! (kiállítás, tárlatvezetés)
   23:00 - 24:00 Százéves a Nyugat (kiállítás, tárlatvezetés)
   24:00 - 01:00 ”Szeretem az öltözködés erotikáját” (színház, attrakció)
   01:00 - 02:00 Iniciálék és ámenek (kiállítás, tárlatvezetés)
  
   Rákoshegyi Bartók Zeneház
  
   22:00 - 22:40 Bartholdy-Mendelssohn: Szentivánéji álom (átirat) (zene)
  
   Ráth György Múzeum
  
   állandó Hamvas őszibarack és mohamedánkék (kiállítás)
   állandó Keleti műgyűjtés Magyarországon (kiállítás)
   állandó Ráth György Emlékszoba (kiállítás)
   folyamatos Harcművészeti bemutatókkal egybekötött oktatás (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   18:00 - 23:00 Keleti játszóház (gyermekprogram)
  
   Református Közéleti és Kulturális Központ
  
   állandó Az ember útja Istenhez (kiállítás)
   19:00 - 24:00 ”Amit a reneszánsz ember olvasott” (kiállítás, tárlatvezetés)
   19:00 - 24:00 A Rádayak féltett könyvtára (kiállítás, tárlatvezetés)
   20:00 - 21:00 ”Mímes tükör, avagy jobbító szándékú görbe tükör mímelve” (attrakció)
   20:00 - 21:30 Júlia (színház)
   22:00 - 23:00 ”Mímes tükör, avagy jobbító szándékú görbe tükör mímelve” (attrakció)
  
   Rendőrség-történeti Múzeum
  
   állandó ”A jövő rendőrsége” címmel gyermekrajz készítés (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   állandó ”Ne kábíts!” (kiállítás, tárlatvezetés)
   állandó A magyar rendőrség története 1848-tól napjainkig (tárlatvezetés)
   állandó Arcfestés (gyermekprogram, egyéb)
   állandó Biztonságtechnikai játék (kreatív foglalkozás, egyéb)
   állandó Bűnmegelőzési teszt kitöltése (egyéb)
   állandó Grafológiai elemzés (egyéb)
   állandó Kriminalisztikai kiállítás (kiállítás, tárlatvezetés)
   állandó Lézerpisztoly lövészet (kreatív foglalkozás, egyéb)
   állandó Magyar Krimiírók a XX. században (kiállítás, tárlatvezetés)
   állandó Múzeumi totó (kreatív foglalkozás, egyéb)
   állandó Puzzle kirakójáték (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   állandó Tárlatvezetés (tárlatvezetés)
   állandó Tenyér- és ujjlenyomatvétel (kreatív foglalkozás, egyéb)
   16:00 - 24:00 Elektromos alkoholszonda kipróbálása (egyéb)
   16:00 - 18:00 Gyermekek részére „Fékezd Magad!” c. közlekedésbiztonsági-szimulátor kipróbálása (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   16:00 - 19:00 Gyermekek részére kerékpáros ügyességi verseny (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   16:00 - 21:00 Rendőrautók és motorok bemutatása (egyéb)
   19:30 - 19:40 Zenés díszelgési show (zene, egyéb)
   19:45 - 20:10 Kutyás járőrök intézkedése (attrakció)
   20:10 - 20:30 Lovasbemutató (zene, attrakció)
   20:40 - 20:55 Rendőri közelharc bemutató (attrakció)
   21:00 - 21:20 Kommandós bemutató (attrakció)
   22:20 - 22:50 ”Redman” önvédelmi bemutató (attrakció)
   23:00 - 23:30 Drogkereső, robbanószerkereső kutyás bemutató (attrakció)
   23:35 - 24:00 Tortabontás, közös pezsgőzés a látogatókkal (egyéb)
   24:00 - 00:30 Tombolasorsolás (egyéb)
  
   Szépművészeti Múzeum
  
   állandó Antik gyűjtemény (kiállítás)
   állandó Egyiptomi gyűjtemény (színház)
   állandó Holland gyűjtemény (színház)
   állandó Modern gyűjtemény (színház)
   állandó Németalföldi, osztrák gyűjtemény (kiállítás)
   állandó Olasz gyűjtemény (színház)
   állandó Spanyol gyűjtemény (színház)
   állandó Százdafordulós gyűjtemény (kiállítás)
   időszakos Lélek és test (kiállítás)
   folyamatos Portéfotózás (kreatív foglalkozás, attrakció, egyéb)
   folyamatos Tapas Bar (gasztronómia)
   folyamatos Test és lélek titkai az ókori Egyiptomtól a Századfordulóig (kreatív foglalkozás, attrakció, gyermekprogram)
   18:00 - 24:00 Az Első Magyar Utazó CAMERA OBSCURA Sátor (kreatív foglalkozás, attrakció, gyermekprogram, egyéb)
   18:00 - 22:00 Fény-árnyék játékok (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   18:15 - 20:00 Myrtill Quartet (zene, tánc, attrakció)
   18:30 - 19:30 ”És az ige testté lőn...” (kiállítás, tárlatvezetés)
   18:30 - 18:50 ”Múzeumtörténetek” a Művészet a századfordulón című kiállításon (kiállítás, tárlatvezetés)
   19:00 - 19:20 ”Gyűjteménytörténetek” A Romantikától a Posztimpresszionizmusig című kiállításon (kiállítás, tárlatvezetés)
   19:00 - 20:00 Az emberi test ábrázolása az antikvitásban (kiállítás, tárlatvezetés)
   19:00 - 20:00 Everybody´s Got Somebody (kiállítás, tárlatvezetés)
   19:30 - 19:50 ”Gyűjteménytörténetek” a Művészet a századfordulón című kiállításon (kiállítás, tárlatvezetés)
   19:30 - 20:30 Test és lélek kettőssége a középkori és reneszánsz művészetben (kiállítás, tárlatvezetés)
   20:00 - 21:00 ”A lelkem megnyitotta a száját nekem, hogy válaszoljon...” (kiállítás, tárlatvezetés)
   20:00 - 20:20 ”Gyűjteménytörténetek” az Olasz Gyűjteményben (kiállítás, tárlatvezetés)
   20:15 - 22:00 Náray Erika Jazz Band (zene, tánc, attrakció)
   20:30 - 20:50 ”Gyűjteménytörténetek” az Antik Gyűjteményben (kiállítás, tárlatvezetés)
   20:30 - 21:30 Body and Soul (kiállítás, tárlatvezetés)
   20:30 - 21:30 Lelke rajta - A fényképészet jelentősége a századforduló művészetében (kiállítás, tárlatvezetés)
   20:45 - 21:45 Érzékek játéka és testi szerelem Rodin és kortársai művészetében (kiállítás, tárlatvezetés)
   20:45 - 23:00 Legyen ön is lesen! (attrakció, egyéb)
   21:00 - 22:00 ”De geest is gewillig, maar het vlees is zwak” (kiállítás, tárlatvezetés)
   21:00 - 21:20 ”Gyűjteménytörténetek” az Spanyol Gyűjteményben (kiállítás, tárlatvezetés)
   21:30 - 21:50 ”Gyűjteménytörténetek” az Egyiptomi Gyűjteményben (kiállítás, tárlatvezetés)
   21:30 - 22:30 Az újjászületés mítoszai és rítusai az ókori Egyiptomban (tárlatvezetés)
   22:00 - 22:20 ”Gyűjteménytörténetek” a Németalföldi Gyűjteményben (kiállítás, tárlatvezetés)
   22:00 - 23:00 A Sztüxon túl (kiállítás, tárlatvezetés)
   22:15 - 24:00 Samba de la Noche (zene, tánc, attrakció)
   22:30 - 22:50 ”Gyűjteménytörténetek” a Holland Képtárban (kiállítás, tárlatvezetés)
   22:30 - 23:30 Testestül-lelkestül az örök életbe (kiállítás, tárlatvezetés)
  
   Terror Háza Múzeum
  
   állandó A XX. Századi totális diktatúrák bemutatása az épület történetén keresztül (kiállítás)
   állandó Eltiport tavasz, Prága 1968 (kiállítás)
   állandó Szabadság a paplan alatt... - Szex mint forradalom 1968-2008 (kiállítás)
   folyamatos Tudáspróba (kreatív foglalkozás)
   20:00 - 21:00 Rendhagyó történelemóra (előadás)
   21:00 - 22:00 Rendhagyó történelemóra (előadás)
   22:00 - 23:00 Rendhagyó történelemóra (előadás)
   23:00 - 24:00 Rendhagyó történelemóra (előadás)
   Textil- és Textilruházati Ipartörténeti Múzeum
   18:00 - 02:00 Állandó kiállítások (kiállítás, tárlatvezetés, előadás)
   18:00 - 02:00 Büfé (gasztronómia)
   18:00 - 02:00 Időszaki kiállítások (kiállítás, tárlatvezetés, előadás)
   18:00 - 02:00 Kézműves foglalkozások (kreatív foglalkozás, gyermekprogram)
   19:00 - 19:40 Moliére - Sganarelle, avagy a képzelt szarvak (színház)
   19:00 - 19:40 Működő Jacquard gép (kiállítás, tárlatvezetés, előadás)
  
   Zwack Unicum Múzeum és Látogatóközpont
  
   állandó Az öt érzék múzeuma (kiállítás, tárlatvezetés, gasztronómia)
   állandó Játszik velünk az éjszakában? (egyéb)
   folyamatos Johnnie Walker Black Label Mentorprogram (gasztronómia, előadás)
   folyamatos Unicum Mágia Program (gasztronómia, előadás)
   folyamatos Zwack Maximilian Tokaji Párlat Bemutató (gasztronómia, előadás)
   20:10 - 21:15 Tátrai Tibor és Szűcs Antal Gábor latin gitárestje (zene)
   21:30 - 22:45 Harcsa Veronika Jazz Quartett koncert (zene)
   23:00 - 23:45 Budapest Ragtime Band koncert I. (zene)
   23:45 - 01:10 Tűzzsonglőrök Szent Iván Éji műsora és Tűzugrás (attrakció)
   00:20 - 01:30 Budapest Ragtime Band koncert II. (zene)
  
  Múzeumi buszjáratok:
  
  2008. június 21-én 18.00-2.00 óráig
  Jegyek kaphatók a résztvevő múzeumokban és a BKV kiemelt jegypénztáraiban
  Megváltott belépőjegyével ingyen utazhat a Múzeumbuszon!
  Felnőtt jegy: 1.200 Ft
  Gyermekjegy: 600 Ft
  
  Indulás a Deák Ferenc tértől
  (a városnéző autóbusz Erzsébet téri megállójából)
  18.00-0.00 óráig 7-8 percenként
  0.00-2.00 óráig 10 percenként



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2019. november 21.
Annihilator: 2 albumot is bemutat a kanadai thrash metal legenda
2019. november 22.
Az „Improvizáció” a Zeneakadémia Nagytermében „A Zongora 1-ben”-sorozaton Balázs János és Szakcsi Lakatos Béla közös koncertje
2019. november 25.
Sonata Arctica: novemberben a Barba Negra klubban
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Az „Improvizáció” a Zeneakadémia Nagytermében „A Zongora 1-ben”-sorozaton Balázs János és Szakcsi Lakatos Béla közös koncertje
Mit látunk ma Ady Endrében és Szabó Magdában?
Új bemutató készül- Kosztolányi pacsirta
Holger Schober: Apa anya fiú lány
A Zongora-sorozat Budapesten a Festetics Palotában
Egyszer volt , Sokszor volt
Jonas Kaufmann újra a Müpában
Nagy János Yancha és a Free Style Chamber Orchestra
 kiemelt 
Turilly és Lione Rhapsody-ja is beköszön tavasszal
  
Idén nyáron érkezett meg a Luca Turilli és Fabio Lione nevével fémjelzett Rhapsody első lemeze: a Zero Gravity - Rebirth and Evolution az egyik legnagyobb metal kiadó, a Nuclear Blast gondozásában jelent meg

2020-ban Joe Satriani a Barba Negra Track-ben
Nightwish: 2020-ban az Arenaban
Gotthard: tavasszal a Barba Negra klubban
Annihilator: 2 albumot is bemutat a kanadai thrash metal legenda
 friss hozzászólások 

Legéndy Jácint: Földalatti Oltár (Kalligram Kiadó, 2019) (1)
VII. Rogues Of The Seven Seas (Rumproof, Stetl, Zinfield, LochNesz, MegaHertz) (3)
A rock ötven árnyalta - The Dead Daisies (2)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto Music
Hammer Concerts
Livesound Productions
VilágVeleje Produkció

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 mission impossible ghost protocol    demi moore    jolie    pozvakowski    no doubt    jón thor birgisson    jávorszky    swallow the sun    dead can dance    artillery    sziget    thaurorod    grand mexican warlock    revamp    inception    anti-flag    mike watt    clutch    bedlam    nemesis    masters of rock    volbeat    animid effect    january jones    grave maker  

img_up/1611/bannerc96814ea.gif
Copyright 2000-2019 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!