hosting: Hunet
r40
  cikkekfotók        
beszámoló [koncert]  2002. április 22. hétfő   12:55
nincsen hozzászólás

szerző: GD’S
Edguy a Wigwamban
Wigwam Klub, 2002 április 13

   Ezen a napon úgy jártam, mint aki nem visz magával esernyőt... jól eláztam az amúgy váratlannak nem mondható esős napon. Az eső mindig kellemetlen. Főleg akkor, amikor nem viszünk magunkkal esőellen védelmet nyújtó tárgyat.
   Így utólag nyugodtan az esőre foghatom a tetemes késésemet. A Wigwamban a lecuccolásra nem sok időm maradt. A korai kezdés és a program tömörsége miatt az eredetileg meghirdetett Legendary helyett a Tűzmadár taposta a Wigwam deszkáit. A fellépési idejük alatt kellemesen fel tudta fűteni az összegyűlt népes rajongók hangulatát. Az erőről duzzadó power metal-t játszó Tűzmadár énekese bizonytalan hangmagasságokban próbálta a hangját a felső hangskálához illeszteni és kisajtolni a hangokat magából. A programjukat ennek ellenére, gyorsan és biztosan pörgették le, hogy utánuk a Fekete Sereg vegye át a helyüket. Az átszerelési szünetben a technikai személyzet gyorsított ütemben és csak minimálisan változtatta meg a színpadképet. Ez alatt az idő alatt a publikum a büféknél és a színpad előtt Judas Priest hangjaira mulatott. A Fekete Sereg hangulatilag súlyosabb muzsikával és korhű sodronyingben ált a nyilvánosság elé. A frontember a zenésztársai kivételével, két hatalmas acélkardal és dallamtalan károgó hanggal köszöntötte az egybegyűlteket. Ettől a perctől kezdve a produkciójukra a mély letargia jellemzi. A lesújtó súlyos akkordok alátámasztották a szövegviláguk komplex ridegségét. A hatalom, a hideg és a vér témakörökben játszották végig a számukra kiszabott röpke fél órát. Csak többszöri kérésre sikerült a színpadról leparancsolni őket.
  
   A hazai közönség először a tavalyi Summer Rocks Feszt.-en láthatta és hallhatta az Edguy power metal bandát. Az akkori és a mostani bemutatkozó fellépésüket sikerként könyvelhették el. Az is biztos, hogy sokan jöttek amiatt mert tavaly is látták őket.
   A színpadon az Edguy technikai személyzete és a magyar statisztéria körültekintően tette szabaddá a színpadot az előzenekarok cuccaitól. Ezalatt a terem majdnem megtelt rajongókkal, akik sorra hagyták el a büfépultokat és a színpad előtti részre koncentráltak. Az elhangzó bevezető Intro után az Edguy tagjai egy emberként, robbantak be a színpadra. A show-t a Fallen Angels, a Tears of a Mandrake és a Babylon energiával átitatott számokkal. Ekkor már biztos volt, hogy Tobias Sammmer remekül el tudja látni a showman szerepét, a kiéhezett közönségnek egy őrületes bulit tudott tálalni a kitartó zenésztársaival együtt. Dirk Sauer és Jens Ludvig a gitárokon, Tobias Exxel basszusgitáron és Felix Bohnke a dobok mögött könnyedén és magabiztosan szinkronizálták össze tudásukat.
   A buli folytatásaként lassabb hangvételű dalokat játszottak, nevezetesen a Land of the Miracle-t és a Paintings on the Wall-t. Az erősen megfontolt gitártémákat, sampleres alapokkal egészítették ki, hogy a később több szólamú vokál kíséretében ismét vissza térjenek a Wings of a dream és a The Headless Game számokhoz egy kis beindulásra.
   Az enyhén kavargó füstben, megtörő szivárványként ható színpadi fényekben játszották el Pharaoh című opuszukat, mely amúgy eléggé Iron Maiden hangulatokkal teletűzdelt volt. A koncert vége felé már teljesen elhagyták műsorukból a romantikásabb légkörű dalokat. Inkább a pörgősebb, erőtől duzzadó nótákra koncentráltak, úgy mint a Vain Glory Opera-ra, Save Us Now-ra és a How Many Miles-ra, melyek után még néhány ráadás szám maradt csak hátra. Felhangzott az Avantasia és az Out of Control. Közönség baráti gesztus értékű meghajlást és autogram osztogatást kapott a finálénak.
  
   Valójában egy remek koncertet láthattunk és ami utána maradt... egy csomó izzadt póló. A pultból érkező levezető dallamok a közönség élményeinek lelkekben történő szétáradásaihoz és lenyugtatásaihoz segédkeztek. Ha esetleg, valaki szeretné őket még az idén újra látni őket annak javaslom, hogy látogasson el a Wacken Open Air Festival-ra (2002 augusztus 1-3), vagy a Summer Breeze Festival-ra (2002 augusztus 22-24).



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2024. április 30.
Glenn Hughes: Deep Purple - Burn lemez 50 éves jubileumi turné budapesti állomással!
2024. május 9.
Esti Kornél a Budapest Parkban
2024. május 12.
Budapest Garden Party: Zenei - Gasztrofesztivál
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Akik házibulit csaptak az MVM Dome-ban: a Depeche Mode
Suicidal Angels, Fusion Bomb, Crimson Fire
A Normandie lenyűgözte Budapestet a Dopamine turné keretében
Cattle Decapitation, Signs Of Swarm
Fesztiválhangulat a Dürer kertben- Halflives és az Inferno Turné
Amaranthe, DragonForce, Infected Rain
Meshuggah, Avatar, The Halo Effect
Két zenekar, egy este a Dead Poet Society és a Ready the Prince lángoló show-ja az Akvárium színpadán
 kiemelt 
Berúgja az évet a Dead Daises: új dal, album és koncert novemberben
  
November 15-én érkezik Budapestre a Dead Daisies 2024-es turnéja, ami az ősszel megjelenő új nagylemezt, és pár nap múlva eléhető címadó dalt is elhozza majd a hazai közönségnek

Il Divo koncert szeptemberben: 20 éves jubileumi turnéjukon sem hagyják ki Budapestet
The Amity Affliction, Infected Rain: csomagban olcsóbb a jegy a nyár két ütős bulijára
Esti Kornél a Budapest Parkban
Mike Portnoy-jal koncertezik Budapesten a Dream Theater
 friss hozzászólások 

Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Wolfheart, Before The Dawn, Hinayana (1)
Új Falcongate LP: Blood Red Roses (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 morcheeba    the bouncing souls    lizzy borden    ana de la reguera    björk    hó márton    ian gillan    up in the air    a pénz nem alszik    give em blood    prodigy    beholder    bruital orgasme    joe satriani    panzer    charrie    eddie vedder    ian gillan    we are the ocean    kötelező közhelyek    andrew garfield    wall of sleep    lúdbőr    blues    tesseract  

r45
Copyright 2000-2024 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!