hosting: Hunet
r35
  cikkekfotók        
beszámoló [koncert]  2025. május 22. csütörtök   07:56
nincsen hozzászólás

szerző: Vik
Halflives a Dürer Kertben!
2025. május 4. Budapest, Dürer Kert

  Május negyedikén, anyák napján látogatott hazánkba a francia alternatív zenekar a The Golden Era turné keretében.
  
  Az estét a szintén olasz Lost Zone zenekar nyitotta. A 2016-ban alakult együttes magában hordozza mind a pop, mind a rock zenei vonalat, sokan a Linkin Parkhoz hasonlítják őket. A három srác, Florian Mahlknect (ének, gitár), Andre Plaickner (basszusgitár), és Simon Mair (dobok) hamar a húrok (és dob) közé csapott. Nyitánynak a Leftovers című dalt választották, mely a 2022-es Resilience albumuk nyitódala is egyben. Ugyan csupán egy rövid műsor fért bele az időkeretbe, mégis igyekeztek kihozni belőle a legjobbat. A setlisten szerepet többek között a Shadow of my Memory, a Burst Like Dynamite, és az Away from Severity című dalaik, illetve a Bring Me the Horizon Drown slágerének a feldolgozása is. Produkciójukat a sikert hozó dalukkal, a Blacked Outtal zárták.
  
  A jó hangulat már megalapozott volt a kisteremben amikor színpadra lépett a Halflives. Az immár Linda Batillani (vokál) szólóprojektjeként bejegyzett turnéegyüttes legutóbb a Palaye Royale előzenekaraként lépett fel kishazánkban, a Barba Negrában. Most teljes műsorral készültek, melyet a No Way Out című dallal nyitottak. Budapest volt a turné utolsó állomása, ezt Linda több ízben is kiemelte, hogy milyen fantasztikus élményeket szerzett ebben az időszakban, illetve hozzátette, hogy magunkra vessünk, amiért az utolsó állomás koncertjére jöttünk; ugyanis bármi megtörténhet. A setlist igencsak hosszú volt, s a legújabb kislemez, a How Much a Heart Can Take Before It Breaks összes dala szerepelt rajta. A koncert első felében hallhattuk a Fugitive és a Snake című dalokat, melyet követett az első és egyetlen albumról, az Empty Roomsról a Mayday. A remek színpadi látkép mellett nagyszerű volt a fénytechnika, és egy ponton a Lost Zone tagjai is csatlakoztak a bulihoz, mindenféle strandkellékkel felszerelkezve, mint például egy felfújható flamingó, és lufik, melyekkel a nézőteret vették célba. A köszönöm szó mellett Linda megpróbálta elsajátítani a hét napjait magyarul a Rockstar Everyday dalhoz, melyben magyar származású fotósuk sietett a segítségére. Végül persze a rögtönzött nyelvlecke elégtelennek bizonyult, és a közönség sorolt végig egy naptári hetet. Mivel a turné utolsó állomása volt ez a koncert, ezért a zenészek mindent beleadtak a visszatapsolást követő három dalba; szinte visszarobbantak a színpadra a Dynamite-tal, melyet követett a Victim, s végül az Immortals zárta a produkciót.
  
  Jól összerakott alternatív rock műsort láthattunk, amely felfrissítette a hangulatot, akár a májusi eső.


Kulcsszavak:
  halflives     lostzone 


Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó helyszín: 

Dürer Kert - Budapest

 kapcsolódó cikkek: 

Halflives: májusban visszatér Budapestre a robbanékony alterrock csapat

A Halflives ismét a Dürer kertben – brit és európai turné 2025 tavaszán

Palaye Royale és Halflives a Barba Negrában

Fesztiválhangulat a Dürer kertben- Halflives és az Inferno Turné

Halflives - Inferno 2024 Tour
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Spike and the Gimme Gimmes a Dürer kertben
Only The Poets az A38 hajón
Iron Maiden, Halestorm
Decapitated, Cryptopsy, Warbringer, Carnation
Caliban, In Hearts Wake, Cabal, Assemble the Chariots
Hooverphonic a Dürerben
Eleine, Klogr, Final Stage
The Vices ismét a Dürerben
Airbourne, Asomvel
Rivers of Nihil, Cynic, Beyond Creation, Dååth
Punk legendák a Dürerben: Circle Jerks, Negative Approach és Descendents
 kapcsolódó fotók: 

HALFLIVES - 2025. május 4. DÜRER KERT - THE GOLDEN ERA TOUR 2025

LOSTZONE - 2025. május 4. DÜRER KERT - THE GOLDEN ERA TOUR 2025
 kiemelt 
Rockmaraton 2025
  
Idén ismét Dunaújvárosban dübörög a kemény zene, hazánk legnagyobb tisztán rock/metal fesztiválján, a Rockmaratonon

Életművet ünnepel Németh Gábor
A kanadai The Damn Truth is érkezik júliusban
Morcheeba: A trip-hop mesterei visszatérnek Budapestre
Kosheen: októberben a Barba Negrában lépnek fel
 friss hozzászólások 

FAB-Springfest - 26. Virágzás Napjai (1)
Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 new lows    kobalov    szupercsapat    red dragon cartel    gerard depardieu    krinolin    long play 33 1/3    death feast    skyclad    p.o.d.    john mayall    rite    barbears    mtv    jancsi és juliska    titanic    moby dick    and so i watch you from afar    thy catafalque    dying fetus    ten56    cruel hand    j.j. abrams    twilight of the gods - allstar bathory tribute    the killers  

r44
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!