hosting: Hunet
r31
  cikkekfotók        
előzetes [koncert]  2025. január 23. csütörtök   06:19
nincsen hozzászólás

szerző: Concerto
Night Flight Orchestra: februárban a Dürerben landol az éjszakai diszkójárat
2025. február 13. Dürer kert



  Végre újra Budapesten lép fel a The Night Flight Orchestra! A kemény metal bandák, így a Soilwork és az Arch Enemy zenészei által alapított csapat hihetetlenül meggyőző módon képes megidézni ´80-as évek AOR zenekarainak világát, úgyhogy február 13-án igazi retro hangulat, diszkógömbök és kozmikus dallamok várnak minket a Dürer Kertben.
  
  Lassan másfél évtizede indult Björn Strid és David Andersson (Soilwork), valamint Sharlee D’Angelo (Arch Enemy) és még néhány svéd zenészbarát bevonásával a The Night Flight Orchestra, ami egy jó ötletből mára a közönséget és a tagokat is időről-időre ámulatba ejtő zenekarrá vált, amely a hónap végén már a hetedik nagylemezét adja ki. A csapat persze a ’80-as évek előtti tisztelgésnél jóval többről szól, hiszen a poptól hard rockig kalandozó zenéje már két svéd Grammy-díj jelölést is kiérdemelt, és az évek alatt jó pár saját slágert is írtak: a Domino és a Lovers In The Rain mellett a Youtube-on nagyot ment a Burn For Me klipje is:
  
  
  
  A már-már giccses balladáktól a táncolható, diszkós nótákig nagyon széles a TNFO repertoárja, a színes, lendületes és látványos hatást pedig a nagyon összeszedett, energikus fellépéseik, a profi előadásmód, a patent fellépőruhák mind megtámogatják. De az is nagyon fontos, hogy ebben a csapatban a háttérvokalisták sem névtelen színpadi kellékek, hanem a zenekar oszlopos tagjai. A tagságot nem csak a sikerek, hanem a közösen megélt megrázkódtatások is összekovácsolták: a Covid-járvány kezdetekor az éppen turnézó zenekar szinte minden tagja és munkatársa megbetegedett, de végül sikerült felállniuk, két éve pedig az alapító gitáros, David Andersson elvesztését kellett feldolgozniuk.
  Az elmúlt időszak a január 31-én megjelenő új lemezről, a Give Us The Moon-ról szólt. A Napalm Records-nál megjelenő albumról több kislemez jött már ki, a Way To Spend The Night videója itt látható:
  
  
  
  A zenekar közleménye szerint ez a lemez és a címadó dal egy olyan „iránymutató csillag”, amely átsuhan a táncparketten és az éjszakába vész. Egyben arról az emberi vágyról és törekvésről is szól, hogy néha szeretnénk valahol máshol lenni, és a hétköznapok szürkeségénél valami izgalmasabb, nagyszerűbb és gyönyörködtető dolgot megtapasztalni... lehozni a csillagokat az égről. Erre kínál most neonfényekkel kivilágított, táncra hívó és mosolygós menekülőutat a Night Flight Orchestra és az új lemez. Élvezze Ön is az utat, ideje az öveket kicsatolni, és induljon a tánc!
  
  Az egész Európát felölelő turné február 13-án érkezik a Dürer Kertbe, ahol Björnék előtt egy másik a svéd zenekar, a Metalite is bemutatkozik, és hozza Expedition One című tavalyi lemezét. A 2015-ben alakult együttes elektronikus, néha trance-be hajló ízekkel, és Erica Ohlsson fantasztikus énekhangjával összegombolt metal zenét játszik, amit a Blazing Skies című daluk is jól mutat:
  
  
  
  a Concerto Music bemutatja: Moon Over Europe 2025
  2025. február 13., csütörtök 19 óra, Dürer Kert
  The Night Flight Orchestra, Metalite koncert
  
  Belépő: 10.900 Ft
  Jegyek kaphatók a www.tixa.hu oldalon



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó helyszín: 

Dürer Kert - Budapest

 programajánló: 
2025. február 16.
Hardcore invázió: SIDESTEP (SWE) és brutális társai SIDESTEP (SWE), EXTERMINATING ANGEL, NEVEN, DOGS ON CHAIN a RIFF-ben!
2025. február 17.
Distant + Enterprise Earth: dupla deathcore lemezbemutató februárban
2025. február 23.
Queensrÿche Budapesten: a debütáló EP-t és a Warning lemezt is eljátsszák a 2025-ös koncerten! (Dürer Kert - Budapest)
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Balls To The Wall: heavy metal sztárokkal vette fel újra a legendás albumot Udo Dirkschneider – márciusban Budapesten játszanak!
Queensrÿche: zajlik az Origins turné, készül az új lemez, 23-án pedig Budapesten játszanak!
Comeback Kid: 20 éves jubileum a „Wake The Dead” albummal a Dürer Kertben
Vanden Plas koncert Budapesten - 25 év után tér vissza fővárosunkba a német prog metal csapat
Megérkezett a Fishing on Orfű teljes zenei programja
Hardcore invázió: SIDESTEP (SWE) és brutális társai SIDESTEP (SWE), EXTERMINATING ANGEL, NEVEN, DOGS ON CHAIN a RIFF-ben!
Josh Smith Koncert Budapesten
Artur Menezes az Analogban
Indie ünnep Readingből: Only The Poets az A38-on
 kiemelt 
Balls To The Wall: heavy metal sztárokkal vette fel újra a legendás albumot Udo Dirkschneider – márciusban Budapesten játszanak!
  
Hamarosan Budapestre érkezik a Dirkschneider zenekar Balls To The Wall 40 című turnéja, aminek keretében Udo Dirkschneider saját zenekarával, köztük Peter Baltes-zel adja majd elő élőben legendás Accept nagylemez összes dalát

Queensrÿche: zajlik az Origins turné, készül az új lemez, 23-án pedig Budapesten játszanak!
Comeback Kid: 20 éves jubileum a „Wake The Dead” albummal a Dürer Kertben
Vanden Plas koncert Budapesten - 25 év után tér vissza fővárosunkba a német prog metal csapat
Hardcore invázió: SIDESTEP (SWE) és brutális társai SIDESTEP (SWE), EXTERMINATING ANGEL, NEVEN, DOGS ON CHAIN a RIFF-ben!
 friss hozzászólások 

Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 a strom of light    into darkness    checkpoint charlie    ridley scott    charlie winston    spiritual beggars    jens bogren    winterfylleth    the bulletmonks    grammy    hopes die last    jahoda réka    kőváry zoltán    diesel    zöld pardon    queens of the stone age    oceano    diablo swing orchestra    witchburner    the edge    hobo    metalchamp    brandon flowers    király!    thin lizzy  

r48
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!